Автор Тема: Въпрос за два компютъра (съвъри) и споделяне на интернет?  (Прочетена 1222 пъти)

heminei

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 47
  • Distribution: Ubuntu 10.10 Desktop
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Здравейте! Започвам да обяснявам направо!
Първия компютър ( Главния ) има две лан карти. Първата (eth1) е свързана към интернет с рялно IP (Да приемем: x.x.x.x). Споделен е интернета към втората (eth0) със:

Код:
sysctl -w net.ipv4.ip_forward=1
/sbin/iptables -P FORWARD ACCEPT
/sbin/iptables --table nat -A POSTROUTING -o eth1 -j MASQUERADE

IP на на втората карта (eth0) е 192.168.0.1

На Главния компютър е инсталиран WEB server (Apache, mysql, php и т.н). На който е хостнат сайт!

Втория компютър е с IP 192.168.0.3
На втория компютър е направен сървър на игра (Minecraft  ;D)
Като се влезе от втория комп в 192.168.0.3:8123 ми отваря страница на сървъра на играта.

Имам и купен домейн който е на сайта попринцип

Това което искам да направя е:
Външни хора да имат достъп до сайта на втория компютър (192.168.0.3:8123), като ако може да е на поддомейн. Например: mine.mysite.com.

Благодаря ви предварително  :)
Активен

Intel

  • Гост
За да не пускам нова тема аз имам едно малко въпросче - пуснах си мой сървър вкъщи, пиша на човека, който държи домейните и ми казва, че в момента нямал достъп до тях, защото някакви по-главни от Германия му дърпали конците  >:( Ясно ми е, че това е пълна глупост, та да попитам как се пренасочват домейните, например моят домейн да е пренасочен към моята машина вкъщи, а не неговата в офиса, с dns до колкото знам е свързано.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
За пича на 1-ва позиция - прави се с port forwarding. Прочети малко и тук има такива теми.
2-ри номер: най-добре да идеш до Германия да питаш - що така бе миме :D  С настройки на DNS се прави разбира се.
Активен

vox

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: HP-UX, Solaris, AIX
  • Window Manager: console only
  • #!/bin/ksh
    • Профил
/sbin/iptables -t nat -I PREROUTING -p tcp -d relno_ip --dport 8123 -j DNAT --to-destination 192.168.0.3:8123     


1-ви пост - Доколкото разбрах въпроса, мисля че това ще ти свърши работа.

Активен

No Windows, no Gates only apache inside

heminei

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 47
  • Distribution: Ubuntu 10.10 Desktop
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
/sbin/iptables -t nat -I PREROUTING -p tcp -d relno_ip --dport 8123 -j DNAT --to-destination 192.168.0.3:8123     


1-ви пост - Доколкото разбрах въпроса, мисля че това ще ти свърши работа.

Прав си! Свърши ми. Благодаря ти!
Активен