Автор Тема: Търся да изтегля Еurolinux - Полша и Asianux - Ю. Корея и Япония  (Прочетена 5744 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Това знание, което ще ти позволи да имаш доходи, без да си мръднеш пръста, иначе казано, как и къде да инвестираш, как да управляваш собствените си и на семейството си финанси, никъде не се учи.
Това трябваше тати да те научи, ама той е научил само НАучен комунизъм и Ленинизъм и История на БКП.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Това знание, което ще ти позволи да имаш доходи, без да си мръднеш пръста, иначе казано, как и къде да инвестираш, как да управляваш собствените си и на семейството си финанси, никъде не се учи.
Това трябваше тати да те научи, ама той е научил само НАучен комунизъм и Ленинизъм и История на БКП.
Моя тати не ме е учил на такива неща.  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Здравейте, та аз дойдох само за коментарите  ;D ;D ;D
Лека вечер  [_]3

Е хайде сега... Както казваше Тошко Колев
Всички сме дошли тука само за/ради коментарите
 8)
само че той по повод, че всички сме от село, само че некои си го признават а други не.

По повод коментарите по горе, то не е важно само дали там тате бате или некои друг те е учил ами още по важно ви да имаш капитал и да го инвестираш. Класически пример е следния
Фирма Братя Мангасарян обявява таз г. 100% увеличение на печалбата/дяловия капитал или там каквото се сетите, докато фирмата на Бил Гейтс обявява само 50%... На кого ще заложите или да се изразя политически коректно в чии акции ще инвестирате?

Hint: едната фирма е скочила от 1 лв. на 2 лв. а другата от 1 млрд. на 1,5 млрд.
Тъй че то само с учене не става, трябва още и информация /най често вътрешна/ а и капитал.
« Последна редакция: Dec 17, 2019, 06:16 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
При внимателно планиране с инвестиция от няколко стотака, може да се правят по около от петдесет до стотина лева на ден. Ако на някого му струва малко като за начало...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Хахаххахаааааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тази приказка "учи чедо, че да не работиш" вече не работи. Впрочем и в миналото и сега, това си е все бачкаторство. Особено сега. Бачкаш, дори да си в костюм и вратовръзка, на бюро, в офис с големи прозорци, та... бачкаш, за да направиш някой друг богат. Не и себе си. Ти бачкаш, за да държиш или постигнеш един стандарт на живот. Най-много за нормален живот. Това знание, което ще ти позволи да имаш доходи, без да си мръднеш пръста, иначе казано, как и къде да инвестираш, как да управляваш собствените си и на семейството си финанси, никъде не се учи.

Право говориш, но го говориш от днешна гледна точка. Затова е криво. Ще обясня. Нашите баби (в твоя случай може би прабаби) не са имали предвид това, което ти имаш, когато са говорели за работа.

Под работа са разбирали ръчен труд. Но дори това не е това, което си мислиш, дори ако си упражнявал такъв. Днес по рекламите дават яките мъжаги да бият с канго и режат дърва с резачка. Това не е ръчна работа. Бил съм с канго асфалт и знам точно, за какво говоря. Тия от рекламите са някакви напомпани педерасти с бръснати тела, които трябва да ми градят представата за „мъж“.

За да разбереш, какво са имали предвид под работа, трябва да почетеш класиците. Почти няма значение кой от тях. Този въпрос е заседнал централно в творчеството на всички, освен може би Пенчо Славейков. Моя любим пример е поемата „Септември“ на Гео Милев. Става въпрос за мъка и робия. Това е бил труда, от как свят е засветувал до към средата на управлението на комунягите.

Днес ни е много лесно. И сме благословени да сме родени в такова време.

Та нашите баби, като са виждали внуците си чистички, не помирисвали земеделски или други инструменти, изтупани, че и седнали на бюро, не са го броели за труд. А то и не е. Днешните хора не бихме издържали и три дни на техния режим, преди да пукнем.

Относно същината (втория план) на твоето изказване, го правя в коментара си под другия цитат.

При внимателно планиране с инвестиция от няколко стотака, може да се правят по около от петдесет до стотина лева на ден. Ако на някого му струва малко като за начало...

Най-после се издаде. От няколко години се чудех, с какво точно се прехранваш. Многократно си казвал, че не е от програмиране, защото така работиш само за един клиент едновременно. Някога си бил търговски представител или нещо от сорта. Но сега казваш, че работиш за себе си. Спомена, че имаш ел. магазин, но по описанието излезе, че не е особено работещ и по-скоро за експерименти.

Сега се разбра. По тези приказки, не може да е нищо друго освен някакви борси. Може би forex. А може дори да спекулираш с някакви coin-и. Макар последното да не ми изглежда печелившо. Браво! Ако имах акъл и аз с това щях да се занимавам. Инвестиции му е майката. От работа нищо не се постига. Но пък ми се струва, че там напрежението е доста голямо и трябва и да си поне малко хазартен тип.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
// off-topic

Лично аз правя голяма разлика между двете понятия - труд и работа.
Първото, труда е нещо присъщо на всичко живо, животните и те се "трудят", както и растенията (за повече слънце и за да се развият максимално). Никое от тях обаче не "работи"  ::)

Човека повече "работи", основно за пари и т.н., но много, много не мисли за "труда", и двете изискват усилия/изразходване, разликата е в отношението към тях  8)
Друга важна разлика е мотивировката - при труда тя е да създадеш нещо, да си полезен на себе си и на другите, те също се трудят за теб  :o
При работата е въпрос на "сметка/сметки", как с минимално усилие да получиш максимална облага (тук всеки гледа да докопа повече от общото) - бизнес.

PS: най-често се среща средния вариант - работиш за другите и се трудиш за себе си, за семейството, роднините и приятелите си  >:D
« Последна редакция: Dec 17, 2019, 14:50 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Повече говорех за финансова грамотност. Нали ги виждам тези, дето търкат билетчета и уж спечелили от лотарията. Всеки като го питат, какво ще прави с парите, отговаря, че ще купи жилище, кола и разни такива. Въпреки, че цените на жилищата в момента са големи. Ако си спечелил двеста хилядарки например, ще купиш един апартамент, ще купиш една кола и две трети от парите ги няма. Но както си знаем, няма да е само това. Ще е най-новият телефон, ще е редовно на кръчма или дискотека. Както вчера един приятел ми разправя, как в някаква дискотека похарчил пет стотака само за пиене. Които между другото ги няма. Взел е от някъде.
А има къде да се вложат тези пари на сигурно. Да носят още. И като изчакаш след година-две да паднат малко или повече цените на имотите, тогава да купиш. Например. Като цяло, хората мислят, как да похарчат най-добре наличните пари. Не са много тези, които мислят, как да изкарат още пари с тези, които имат настрана. Купуват се неща, които водят до още разходи напред във времето, вместо неща, които да носят приходи. Да не говорим, че пари се харчат и за да си погъделичкаш самолюбието. Аз още си карам на телефон с бутончета, просто защото не съм изпитал нужда от нещо друго. Звъня, ако искам да говоря с някого, не пиша в някой месинджър. Последната "голяма" сметка за телефон беше осемнадесет лева, при положение, че говорих два-три пъти с чужбина. Похарчих маса пари за някакви съдове на Цептер, но съм страшно доволен, щото това толкова време ми пести. И ток. Пускам котлона за пет минути и после го спирам. Да не говоря за учудването си, преди три месеца ми пристигна сметка за ток от седем и петдесет. Искам да кажа, че ако даваш или харчиш пари за нещо, много добре трябва да знаеш, за какво. Да знаеш, какво правиш. Всичко останало е хазарт, макар и да не изглежда така. Дори да работиш на заплата някъде, такова поведение и отношение към средствата, каквото наблюдавам при повечето хора си е точно хазарт. Може да не се отразява веднага, но след време неизбежно се стига до финансова криза. Лична или семейна.
Как може един дърводелец например, да си направи чертежа, да поръча точното количество материал, да ги разкрои правилно, да сглоби едно канапе, ако не може да го тапицира, да плати на някого за това и да се получи прекрасна мебел, която да продаде за добри пари. Всичкото това е идея, мислене, планиране, труд и съответно, има добър резултат. Но когато опре до харчене на вече придобитите пари, всичката тази креативност някъде се запилява. Не е изчезнала, тук е. Но не се използва по отношение на парите. Не се планира, не се следва предначертаните стъпки. Отношението към този ресурс е съвсем различно. И резултата отново е предвидим. Дори да не е видим още на следващия ден.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Тъй някоя нова и неизвестна дистрибуцийка да се е появила на небосклона ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Тъй някоя нова и неизвестна дистрибуцийка да се е появила на небосклона ?
Ubuntu?
Популярност: 5 (1,431 попадения на ден)

Ubuntu е цялостна настолна операционна система Linux, свободно достъпна както с общност, така и с професионална поддръжка. Общността на Ubuntu е изградена върху идеите, залегнали в Манифеста на Ubuntu: този софтуер трябва да се предлага безплатно, софтуерните инструменти трябва да се използват от хората на техния местен език и въпреки всякакви увреждания, както и че хората трябва да имат свободата да персонализират и променят софтуера си по какъвто и начин, който сметнат за подходящ. „Ubuntu“ е древна африканска дума, означаваща „човечество към другите“. Разпределението на Ubuntu носи духа на Ubuntu в света на софтуера.

Линк за сваляне:  https://ubuntu.com/#download
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Да бе, да... 'човечност към другите', колко още време трябва да мине докато се научим да не вярваме на рекламни кампании. Всичкото им хубаво само дето потребителите не решават какво да бъде включено в дистрибуцията - MIR, systemd anyone ... и т.п.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mir_(software)

Па после се затюхкаха, що така стана и де отидоха парите и... спонсора вдигна ръце от всичко.

А докато ние тук си плямпаме навярно са излезли поне няколко нови абсолютно неизвестни дистрибуции и Джеф Безос е направил поне още няколкостотин милиона.

П.П. Ама толкова нови че още седят паркирани пред гаража от който са излезли и се чудят накъде ще поемат... ама контейнера за боклук е наблизо. Спете спокойно деца.
« Последна редакция: Dec 19, 2019, 17:29 от remotexx »
Активен