Автор Тема: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?  (Прочетена 21189 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #105 -: Jul 04, 2018, 03:36 »
Старото KDE меню е уиджет който се казва: Application Menu
Добавящ си го в панела или подменяш "оригиналното меню"



A E17 може да се пробва с Elive
https://www.linux.com/learn/intro-to-linux/2018/5/elive-brings-enlightenment-linux-desktop
« Последна редакция: Jul 04, 2018, 05:12 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #106 -: Jul 04, 2018, 07:46 »
Старото е17 живее нов живот:

https://github.com/JeffHoogland/moksha

Проблема е, че този Джеф е добронамерен, но не разбира нищо от програмиране. И реално това е поддържане на системи в интензивното, точно както Тринити за КДЕ 3. Така, че проекта не е мръднал и не се е развил. В е17 имаше недовършени неща (като файловия управител). Той просто ги е премахнал. Но пък е наслагал теми. Има десетки.

Май само с Гном 2 нещата са що годе по-добри, за който му е почитател.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #107 -: Jul 04, 2018, 08:58 »
Станаха като KDE-рците. А това би трябвало само да те радва ::)



Оправи цитирането, защото е голяма мъка да се отговаря при това положение. Ако искаш, де.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #108 -: Jul 04, 2018, 09:02 »
Старото KDE меню е уиджет който се казва: Application Menu

Това widget другото име на extension ли е или има принципна разлика?
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #109 -: Jul 04, 2018, 13:33 »
Оправи цитирането, защото е голяма мъка да се отговаря при това положение. Ако искаш, де.

Готово. Не бях затворил едното цитиране.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #110 -: Jul 04, 2018, 13:35 »
Старото KDE меню е уиджет който се казва: Application Menu

Това widget другото име на extension ли е или има принципна разлика?

Зависи какво разбираш под джаджа и разширение. Това са малки програмки на основата на технологията на КДЕ, които добавят нещо. Не могат да се ползват самостоятелно под друга среда.

=*=

А пък просвещението има най-якия терминален симулатор, който съм виждал. Мисля че може да се ползва и отделно, стига да имаш библиотеките.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #111 -: Jul 05, 2018, 15:21 »
Е те самите КДЕрци още не могат да си оправят терминологията, но всички разбрахме за какво иде реч.

Е го е даже на официалната им страница, заглавието казва едно а пък под заглавията друго.
Та първоначално си бяха джиджавки, ама после решиха да се правят на много фьешън и ги прекръстиха на плазмодии, да се различават от умнофона явно, но накрая телефонджиите победиха /днес всеки търка пръсти по некъв, я андроид я нахапана ябълка.../ та гледам вече не спорят че пламодиите не били джиджавки ами... и още нещо, по-
...дааа даже и в официалната документация вече

https://userbase.kde.org/Plasma/Plasmoids

... Моите 5 ст.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #112 -: Jul 06, 2018, 11:40 »

Станаха като KDE-рците. А това би трябвало само да те радва ::)

За съжаление е по-скоро обратното. КДЕ след трета версия все повече заприличва на Гном. В петата версия няма контролен панел, макар все още да е възможно да настройваш някакви неща. Метнах новото КДЕ заради ефектите и анимациите, но и там е бая постно.  На всичкото отгоре вече няма кажи-речи единствения ефект, който харесвах, този на желираните прозорци. Навремето си купих nVidia само заради тях. И стартово меню също няма. В момента представлява нещо като разширена версия на „стартер“ (онова, което викаш с alt+F2) с любими отметки. Единствено харесвам, че часовника вече отново е нещо различимо и изпълнява функцията си да видиш, колко е часа. В КДЕ 4 това не беше възможно. Все още се опитвам да разбера дали харесвам спектър ли, как се казваше. Това е онова от Mac OS дето като бутнеш мишката в някакъв ъгъл и ти показва всички отворени прозорци. И в Гном го има. А мисля, че го има и в новите шиншошъци.

Ще си по-прав, ако казваш, че KDE започва да прилича на MacOS, а не на GNOME. Защото GNOME гледат от MacOS, така че е по-правилно да се казва, че KDE следват и те тенденциите от MacOS.

Не знам дали се казва спектър, аз съм го срещал под името hot corners. И не мога да се сетя да го има в новите версии на Windows. Там използват икона в лентата за приложения.

Цитат
Е, то смартфоните не са компютри, които могат да набират. То и на моя thinkpad, ако сложа подходяща карта в 3G модула, сигурно ще мога да го ползвам като телефон.

Всъщност това са играчки. Чисто хардуерно са компютри, но това никъде и по никакъв начин не си личи. И идеята на филма „Матрицата“ е претворена дори по-пълно отколкото в Гном. Аз в тях например дори не мога да пиша. Пиша нещо, но Гългъл решава, че аз не искам да напиша това, което съм написал и директно го подменя.

Има си настройка за това дали google да мисли вместо теб или не. Имаше го и на старите телефони, май му викаха T5 и беше първото нещо, което се изключваше.

Цитат
Скоро всички притежатели на умнофони ще стигнат до правилното заключение, че телефоните им са самодостатъчни и те са излишна добавка към тях. В резултат на което, още по-правилно ще си направят ритуално самоубийство и така света най-после ще си отдъхне от пренаселването.

Ами аз съм притежател на такъв телефон и го ползвам именно като телефон. И за GPS навигация и някои дейности, свързани с нея. И продължавам да твърдя, че телефоните и таблетите не стават за сериозна работа. Даже и за отговор по електронната поща не са подходящи.

Да разбирам ли, че ритуалното самоубийство не е за мен в такъв случай?

Цитат
Цитат

Напълно си е разбираемо. Ако мислиш, че някой е такъв олигофрен, не му даваш чук. Само искам да припомня, че олигофрен е човек, който има нарушен вестибуларен апарат, в следствие на което има нарушена координация на моториката.

Да, но ти не си написал точно това. Затова те карам да го осмислиш.

Уф с тези семантични въпроси. Правя трети и надявам се последен опит да напиша същото. Имаме един олигофрен. Имаме един чук. Нормалното нещо е да не даваме едното на другото. Поради, което написах, че 99% от хората не трябва да минават дори на километър близост до компютър.

Според теб 99% от хората са с проблеми във вестибуларния апарат и проблеми във фината координация на движенията?!

Цитат
Но на практика имаме ситуацията, че работодателя на олигофрена има силното желание последния да забие пирон. Не обсъждаме, защо има извратени желания. Може би си садист по душа. Олигофрена пък има огромното желание да забие пирона, защото така ще яде бял хляб. Той най-вероятно изобщо не осъзнава, че вместо в пирона, ще стовари чука например на главата си. Той просто иска хляб.

Имаш малко извратена представа за олигофрените ::)

Цитат
Ей в това положение се намира преобладаващото градско население. И Гном, как решават проблема? Взимат чука от олигофрена и му връчват пухен юрган. Той е грамаден, разплут, с него не може да бъде забит пирон, освен по някакъв особено изобретателен начин.

Тц, не е точно така. А и не виждам нищо лошо в стимулирането на изобретателността ::)

Цитат
Което е дългото обяснение на думите ми, че когато някой не разбира от нещо, но много иска да ползва това нещо, то начина е да не му даваш да го ползва. И това прави Гном.

:(

Цитат
Благодаря. В момента ти приравни всички хакери към бай Ганьо. Не че аз се имам за хакер в компютърния му вариант, но всички изобретатели спадат към тази категория.

Няма да цитирам историята да спестя място. Но тя е много показателна за много неща. На мен също непрестанно и всеки ден ми се налага да го правя. И понеже имам много такива истории (е разбира се не с такъв размах), затова ще изкоментирам, какво прочетох.

Първо. Шефовете ти са били бай Ганьовци. На това му викаме „да ебе Господа“. Искат да вземат, но да не дават. Ти си направил чудеса от геройство и се е оказало, че все пак това е възможно. Дал си своя дял в световния прогрес.

Обаче, ако да би могъл, не би ли просто използвал потопяема двойка или каквото там е нещото?

Ако бих могъл, бих използвал.

Но нали знаеш — ако някой иска да свърши някаква работа, той намира начин да го направи. А ако не иска — намира оправдания. Но вече се отклоняваме доста.

Цитат
Това обаче не е нещото, за което аз говорех.

Аз говорех за случая, когато нещата зависят от теб, а не от друг. За разлика от теб, никога съм нямал щастието да ползвам своята ОС на работа. И може би по-добре. Тогава щях да я намразя.

За мен операционната система в частност, а като цяло компютрите винаги са били допълнение, позволяващо ми да съм по-ефективен в основната си работа. Имам предвид като инженер. Така, че тук няма място за любов или омраза (imho).

Като системен и мрежови администратор е същото — имам да върша определена работа, която гледам да съм в състояние да свърша независимо на каква операционна система съм. Да, имам свои предпочитания, но ако съм принуден от обстоятелствата, нямам скрупули да използвам паве да забия нечии пирон.

Цитат
Аз съм домашен потребител. Трябва ми за лични нужди. Вкъщи аз определям правилата. И като на прага ми се появи някой натрапник да ми определя той нещата, то ще му се случват само хубави неща, ако да би бил девойче. И затова Гном е изгонен от моя дом (компютър).

Аз да съм ти правил забележки защо не ползваш GNOME? Ти да си правил забележки, относно ползващите GNOME? Ето за тази разлика говоря.



Цитат
Код:
convert page*.png alabala.pdf
[/code]

Б Л А Г О Д А Р Я ! ! !

Това пък за какво?

Цитат
Защото никой не ти е обещавал светло бъдеще. Животът обикновено е сурав и курав и ако искаш да си жив, ще ти се наложи да бъдеш изобретателен. Биологията на какво те учи?

Но това не означава да не държа в дома си тиган, защото някъде навън има някакъв човек, който не познавам и никога няма да срещна, който е толкова непохватен и мек в ръцете, че би излял сгорещеното олио връз себе си. Отказвам да се съобразявам с този факт. А, ако случайно същия сбърканяк вземе, че ми дойде на гости, то да е така добър да не влиза в кухнята ми. Няма да се отказвам от кюфтетата от тиквички, защото потенциално някой ще се самонарани, защото има огромно желание да влезе в кухня, но се препъва като пиян. Просто да не влиза в кухнята.

ДА НЕ ИЗПОЛЗВА КОМПЮТРИ!

Не разбирам каква е причината да те вълнува какво прави този сбърканяк по белия свят. Разбирам, че те вълнува какво ще прави в твоята къща и нямам проблем с това. Имам проблем с първото.

Цитат
Така за всички ще е по-просто. И няма да има нужда от Гном. От което приходите на Ред Хат няма да спаднат, защото така или иначе те винаги са продавали само на хора, които знаят, за какво става въпрос. Няма никакъв шанс да се намесят в бизнеса на М$, Гългъл и нахапаната ябълка, колкото и да опитват.

Пак се опитваш да даваш наклон на пътя на хора, далеч от теб. Това не е добра житейска философия (imho).

Цитат
Ами хубаво, но защо квалифицираш другите като тъпи?

Не си спомням да съм квалифицирал друг (освен себе си) като тъп. Тезата ми беше, че Гном води до затъпяване и понеже аз така или иначе вече съм тъп, то Гном не ми е необходим.

Ай ся, оправдания, От забележката ти, че ползването на GNOME води до затъпяване, следва че аз, като ползващ GNOME, вече съм затъпял. Странното е, че не чувствам толкова тъп. Остарял — може би,  по-бавно запомнящ — също, но мисля, че имам поне още двадесетина години до старческото оглупяване.

Цитат
п.п.

Ще успееш, споко. Со кротце и со благо. И с малце кютек ::)

Щом няма желирани прозорци, няма да го изтрая. Колкото и да ми е мъчно ще се връщам на троицата. Опитах се да бъда модерен. Просто не става. Такъв съм си инертен. Не се вписвам в модерността.

Е, аз така и така не можах да свикна с тях, така че и аз не съм модерен, ако това може да те успокои ::)
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #113 -: Jul 06, 2018, 11:50 »
Старото KDE меню е уиджет който се казва: Application Menu

Това widget другото име на extension ли е или има принципна разлика?

Зависи какво разбираш под джаджа и разширение. Това са малки програмки на основата на технологията на КДЕ, които добавят нещо. Не могат да се ползват самостоятелно под друга среда.

Явно трябва да разбирам(е) едно и също нещо. И не съм убеден, че е чак толкова лоша идея.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #114 -: Jul 07, 2018, 11:00 »
Ще си по-прав, ако казваш, че KDE започва да прилича на MacOS, а не на GNOME. Защото GNOME гледат от MacOS, така че е по-правилно да се казва, че KDE следват и те тенденциите от MacOS.

Ами няма да съм прав. Епъл не са измислили точно нито едно нещо в ГПИ. Всичко са свили я от Амига, я от Некст (логично), я от Гем, я от някъде другаде. Ти мислиш ли, че ако бяха измислили нещо, нямаше да счупят всички от дела, както направиха с телефоните? Например каноничните като изкараха Обединението, защо не им заведоха няколко хиляди дела? Защото нямат патент върху нищо в Mac OS. Всичко са тафили. И каноничните щяха да се явят в съда и да кажат – др. съд'я, ама то и ние обрахме същото ТКЗС, дето и тия преди нас.

За разлика от тях Гном са внесли иновации. КДЕ са внесли иновации. Дори Windows е внесъл иновации. Прочутите старт менюта и контролни панели са хрумка именно на хората от Редмънт, Сиатъл.


Не знам дали се казва спектър, аз съм го срещал под името hot corners. И не мога да се сетя да го има в новите версии на Windows. Там използват икона в лентата за приложения.

Може и да греша. Старост, нерадост. Може да не съм запомнил добре. Пък и терминологията в компютърните науки, не е нещо твърдо установено. Тя е по-скоро дело на маркетинговите отдели.



Има си настройка за това дали google да мисли вместо теб или не. Имаше го и на старите телефони, май му викаха T5 и беше първото нещо, което се изключваше.

Казва се Т9 и се водеше, забележи – текстов редактор. Наистина хората го мразеха. Но това беше, защото реализацията в Нокия беше умопомрачаващо зле (на български). Обаче имаше хора с Ериксони, дето не мислеха така. Аз до ден днешен се движа с Моторола Razr (най-първия), който е с Т9 и това е невероятно удобство и ми спестява много щракане. Същото се появи в ОО.о 1,1. Аз по онова време пишех дълги текстове. Ефекта беше същия. После се появи в Кейт 4 (но там не работи с речник, а вече въведеното). Пак се повтори.

Защо в Гългъл е провал? Причините са две. По-маловажната е, че речника е кофти и алгоритмите за предсказване също са зле. Така беше и на Нокия. По-голямата беше, че Гългъл мина на следващото ниво. Той не просто ти подсказва с лесен начин да сложиш подсказката, ако не да я смени. Той прави друго. Той директно подменя въведено съдържание, воден от идеята, че той е по-умен от теб, а ти си дебил.

Същото се опитва (като идея) да изгради и Гном, но не e стигнал тези висоти. Примера беше малък, но навсякъде Гном се опитва да те спира да правиш някакви неща и да се опитва насила да направиш други. Аз искам нещо простичко като за прост човек. Искам да поискам нещо и то да бъде направено. Андроид обаче е бил всякакви рекорди като на всяка стъпка не просто те спира, а прави той неща, без да те уведомява, без да иска разрешение, просто ги прави.


Ами аз съм притежател на такъв телефон и го ползвам именно като телефон. И за GPS навигация и някои дейности, свързани с нея. И продължавам да твърдя, че телефоните и таблетите не стават за сериозна работа. Даже и за отговор по електронната поща не са подходящи.

Да разбирам ли, че ритуалното самоубийство не е за мен в такъв случай?

За теб никога не може да важи, дори да си купиш Мак. Е ние хората от форума ще кажем: добър човек беше, но слерозата го захвана. Да пием по едно вино за него.

Това, което правиш се нарича рационалност. Знаеш, че си шпиониран на всяка крачка. Знаеш, че един ден тази информация ще бъде използвана срещу бъдещите поколения. Но също така, знаеш, че поробването е индивидуален акт. Може да бъде поробен само този, който го позволи. И също така, това е най-лесния начин да се възползваш от навигация и други достижения на модерната цивилизация. Неща, които да работят за теб лично. Това е разумния компромис, който правиш. И те поздравявам. Аз просто не съм склонен на компромиси. Но това е от глупост.


Според теб 99% от хората са с проблеми във вестибуларния апарат и проблеми във фината координация на движенията?!

НЕ! Олигофрена и чука ги използвах единствено за онагледяващ пример. Смятам, че 99% от хората не са готови да се справят с никаква технология в никакъв порядък. Затова последното се използва срещу техния интерес от мега-мощни, световни компании. Сега е времето, когато получават аванта, но това е само подготовка. Затова се радвам, че съм се родил именно сега. Никога преди и никога след няма да съм толкова свободен, отколкото в това безвремие. Историята обаче показва, че миговете на безвремие са кратки, а този продължава вече почти 30 год.

Имаш малко извратена представа за олигофрените ::)

Не. Имам точна представа за хората. Или приблизителна. Далеч не познавам всички хора поименно.

Когато си притиснат в ъгъла от насъщния, хората не мислят. Правят необходимото. Това окултистите обичат да илюстрират със случката в планината, когато дявола кара нашия Бог да превърне камъните в хляб. Тук Ясен беше доста прав, като ми каза миналата седмица, че можеш да си свободен в гората. Всеки е поставен пред материални ограничения. Моята глупост се състои в това, че провалих кариерата си, провалих просперитета на семейството си, защото не бях склонен да жертвам съвестта си чак толкова. Не говоря за незаконни действия.

Връщайки се на малкия ни спор, хората доброволно се предават пред щенията на работодателите си, без да ги е грижа за последствията. Затова работят с компютри и всякакви технологични джаджи без това да е обезателно необходимо и даже вредно. Но това е единствения начин, който виждат да запазят стандарта си.

За работодателя всичко е много по-прозаично. При него става въпрос за разходи. Кое ще му е по-евтино. Трябва да е мега тъп да не се възползва от безкрайните възможности на технологиите. Ако не го направи, сметката му няма да излезе и сам той ще се окаже извън пазара.


Цитат
Ей в това положение се намира преобладаващото градско население. И Гном, как решават проблема? Взимат чука от олигофрена и му връчват пухен юрган. Той е грамаден, разплут, с него не може да бъде забит пирон, освен по някакъв особено изобретателен начин.

Тц, не е точно така. А и не виждам нищо лошо в стимулирането на изобретателността ::)

Но не това се случва на практика. Повечето хора (аз включително) се движат по пътя на най-малкото съпротивление. Ако е по-лесно да правят едно, а да не правят друго, то точно така се случва. За да си изобретателен трябва мотивация, вдъхновение, хъс и убеденост. Мога да се похваля, че на сегашната си работа ги имам. Някои хора поназнайват за тази част от житието ми. Ти си от тях. Но това отново е признак на глупост. Едва ли не опитвам да докажа, че мога (облегнат на опита си и помощта на форума) да се състезавам наравно в двадесет годишните таланти туко що излюпени от университета. Ами не мога. Мога да симулирам хитри хватки. Мога да си спестявам работа по особено изобретателни начини. Мога да се напъвам до безкрай. Но не мога да съм нито толкова бърз, нито толкова умен, нито толкова издържлив, както са по-младите от мен. Просто е въпрос на време шефовете да осъзнаят, че не заработвам парите, които ми плащат. В крайна сметка, всичките ми усилия са вятър. Младите няма да възприемат начините ми на работа, защото не смятат, че техните са waste. Не намират смисъл в моите. И няма да продължат делото ми.

Цитат
Това обаче не е нещото, за което аз говорех.

Аз говорех за случая, когато нещата зависят от теб, а не от друг. За разлика от теб, никога съм нямал щастието да ползвам своята ОС на работа. И може би по-добре. Тогава щях да я намразя.

За мен операционната система в частност, а като цяло компютрите винаги са били допълнение, позволяващо ми да съм по-ефективен в основната си работа. Имам предвид като инженер. Така, че тук няма място за любов или омраза (imho).

Тук е разликата между нас. За теб компютрите са инструмент, за мен са хоби. Свързва ни това, че са наша страст. Просто в моя случай, ако ми се налагаше да правя нещо, което не смятам за правилно, то (на подсъзнателно ниво) бих обърнал класовата си съпротива срещу работодателя в ненавист към инструмента му. Историята познава хиляди подобни примери.

Каза, че допълнение към задълженията си поработваш администратор (явно няма кой друг, а ти разбираш най-много). Каква е неговата работа? Той е човека, който налага ограничения. Това може, онова не може. Повечето от тези ограничения дори не ги е измислил работодателя. Това са добри практики от световния опит. Но това е работата. Администратора е човека, който ограничава другите и нищо друго. В твоя прочит това би бил човека, който създава условия работата да бъде свършена.

Но на домашната ми машина няма друг потребител (root отново съм аз, раздвоение на личността) и нямам ограничения. Правя, каквото си искам. И като знам, че съм такъв в дома си, то трудно в моята призма ще влезе, че трябва да го правя другиму. Тогава ще се прибера и ще изхвърля компютъра си през прозореца. Това може да го възприемаш и като егоцентризъм. Всеки си мисли, че е прав. „Няма той на мене да ми казва“. Ще го приема. Просто казвам, защо бих намразил компютрите и ГНУ/Линукс в частност. В момента работата ми е просто да се занимавам с няколко конкретни програми и това е. Никоя от тях (дори oocalc) не става за непрофесионална употреба и не мога да ги ползвам в никакъв друг контекст.

Аз да съм ти правил забележки защо не ползваш GNOME? Ти да си правил забележки, относно ползващите GNOME? Ето за тази разлика говоря.

Може би от категоричността, с която говоря, не става ясно основната ми позиция по въпроса. Нека да я кажа сега. Не налагам никому своя избор. Радвам се, когато някой прави нещо, което и аз. Но това е егоистично. Не съм сам на света.

Децата ми имат андроиди (от много години) и дори си купиха (против волята ми) телевизионна игра. Майка ми ползва Усхадуя 7, която ми се налага да поддържам. Майка ми е. Те са направили своя избор. Живота си е техен.

Не казвам на никой дали да ползва Гном или не. Казвам, аз защо не го ползвам. Всичко отново опира до егоцентризъм. Защо аз съм избрал да не ми е лесно. Някакъв мазохизъм.


Цитат
Код:
convert page*.png alabala.pdf
[/code]

Б Л А Г О Д А Р Я ! ! !

Това пък за какво?

Защото ми даде хитър начин, как да свърша нещо по начин, който смятам за приемлив. Онова с привличането в прозореца е лесно, удобно, красиво, бързо, не иска мислене. Но то ме обрича целия свят да гледа „нааканите ми гащи“. Не държа кандидатите за плутократи да знаят във всяка секунда, какво правя. Борбата с ГПИ също ми е неприятна. Конвертирането до изображения е грозно, гнусно, хак е, но е приемливо. Може да се разглежда като малка загуба. Аз в старанието си да няма waste, щях да съм праволинеен и никога нямаше да стигна сам до този компромис. А и не знам дали онова в web-a не прави същото.


Защото никой не ти е обещавал светло бъдеще. Животът обикновено е сурав и курав и ако искаш да си жив, ще ти се наложи да бъдеш изобретателен. Биологията на какво те учи?

Чак сега обръщам внимание на „сурав и курав“. Да бих могъл, бих отворил една биричка за твое здраве. Ей такива проблясъци на интелигентност ме карат все още да имам надежда за света.

Сурав е диалектен вариант на „суров“ в смисъл „неподходящ“. Това е кръгов логизъм на „суров-суров“. Подчертава суровостта на „суровото“. Сурав е суравия. Гениално.

Курав малко навлиза в цинизма поради мръсното ми подсъзнание (а защо да е под?). Не знам, кой народен гении е автора на фразата „сурав, курав“, но само в две думи обобщава цялата, революционна поезия.

Дори богатия на диалекти български език не присъства форма на „корав“, която да не подчертава коравостта. Притъмнявайки звука „о“ думата преминава в руския, вулгарен израз за мъжки, полов белег. По този начин не само не се смекчава „коравостта“ на „корав“, ами направо се вдига на нови висоти. И отново имаме кръговия логизъм. Куравия е корав по презумпция, но ти влиза още по-курав. А имайки предвид и грозния оттенък на думата, която ни насочва с това потъмняване на „о“, то въздействието става дори по-силно, отколкото е затворено единствено в кръговия логизъм. Комбинацията от „сурав, курав“ вече придава разцвет на понятието синергия. Евала!

Не разбирам каква е причината да те вълнува какво прави този сбърканяк по белия свят. Разбирам, че те вълнува какво ще прави в твоята къща и нямам проблем с това. Имам проблем с първото.

Примера е онагледяващ на това, което Гном прави. Имаме по-пресен пример и това е цариградската конвенция. Ние знаем, че има хора с ментални проблеми. Но това не само, че трябва да ни се навира в носа, ами едва ли не и ние трябва да станем като тях, за да не се чувстват те непълноценни.

Пак се опитваш да даваш наклон на пътя на хора, далеч от теб. Това не е добра житейска философия (imho).

Не! Tова се опитва да направи Гном. Аз само казах, че ако Ред Хат спрат с този болен напън, няма да загубят нищо. Дори може да спечелят. Много съм далеч от тях, че да ме чуят. Още по-малко мога да наложа на Ред Хат, каквото и да било. Мога единствено да ги саботирам и да мрънкам по форумите, като последно нищожество. Но това изобщо не значи, че до Ред Хат ще стигнат воплите на един изстрадал смотаняк от края на Европа, че ще им обърнат внимание и ще вземат да се вслушат. Нищо такова няма да се случи.

Разбира се, от твоя гледна точка, това е прогреса. Аз не се вписвам в него и ще бъда запокитен. Даже няма някой да ме запокити, аз сам ще сложа край на активността си в момента, когато опра до невъзможност да продължавам. Този момент вече щеше да е настъпил и може да се сърдите на наш събеседник, който ми подари ултра модерен лаптоп, струващ хиляди и който сам никога нямаше да си позволя. Ще остане не неназован, за да го предпазя от репресията, на озверелите от поведението ми съфорумци.

Ай ся, оправдания, От забележката ти, че ползването на GNOME води до затъпяване, следва че аз, като ползващ GNOME, вече съм затъпял. Странното е, че не чувствам толкова тъп. Остарял — може би,  по-бавно запомнящ — също, но мисля, че имам поне още двадесетина години до старческото оглупяване.

Знаеш, какво искаш, как да го постигнеш и си готов да се бориш с Гном. Моята теза е, че, ако наистина това ти трябва, не е нужно да се бориш с Гном. XFCE в днешно време е малкото братче на Гном, но все още не те изправя пред всички невъзможности. По-практичен избор е. И е показателно, че един толкова практичен като Кибер човек, е избрал него. Ти просто не желаеш да си признаеш, че изпитваш страст към всичко невероятно, което са направили Ред Хат и си готов да ги следваш до край, като не си готов да признаеш грешките им. Намираш оправдание за тях и ги смяташ за нещо добро. Е тук никога няма да се срещнем. Но затова света е прекрасно място. Има местенце огрято от слънце за всеки.


Е, аз така и така не можах да свикна с тях, така че и аз не съм модерен, ако това може да те успокои ::)

Желираните прозорци, клатещите се прозорци или както се наричат у нас – прани гащи, не бяха любими на повечето хора, още от времената на Компиз. И изглежда вече съвсем са излезли от мода, щом ги няма в КДЕ 5. На мен ми даваха усещане за динамика, за действие. Нещо, което харесвам. Защото аз съм мързелив, неактивен, инертен и непредприемащ нищо. Онази реклама „ДАНО“ е правена за мен. А съм толкова „подземен“, че дори не съм я гледал още. Сега няма, какво да ме побутва към модерното. :'(
« Последна редакция: Jul 07, 2018, 11:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #115 -: Jul 08, 2018, 20:51 »
Съжалявам, току-що системата ми затри отговора, а беше пълен.

Така, че този разговор ще остане за някой друг път.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Иска ми се нещо, но дали си заслужава?
« Отговор #116 -: Jul 08, 2018, 22:11 »
Аз моя последния отговор го писах в Емакс.

Причината е, че на по-предния имах един незатворен quote. Емакс (вярвам и Вим по някакъв по-вимски начин) има свойството да връща история. В случая трябваше просто в буфера на историята да сложа отварящия за цитат и затварящия. Това е така, защото отварящия е направен с UTS и е невъзможно да се пише от човек.

Така всеки път като трябваше да ги сложа, натисках ctrl+y (от yank), а когато слагах втория последван от alt+yank. Двата си менкаха местата в буфера и можех бързо да ги сменям и да не забравям да ги отварям/затварям. Изобщо, велика програма. Нещата от нея много ми липсват по другите места. А дори далеч не я познавам цялата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear