Автор Тема: Пак за животните.  (Прочетена 72470 пъти)

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #45 -: Jul 10, 2010, 01:58 »
Между садизъм и самоотбрана има разлика и всеки, който не го разбира, си играе със здравето и живота на хора. И не виждам място за срам в случаите на самоотбрана.

Хубаво, стигаме до някакъв консенсус и тази вечер ще заспим спокойно. Кому е нужно тази тема периодично да се изравя в този форум и отново и отново да се пускат провокативни постинги, за да се стигне отново до този момент?!

Ей го Цецо, не провокира, макар и със сигурност да знам, че с повечето от нещата, които пиша, меко казано не е съгласен. На върха на подновената дискусия той пуска кратко съобщение, понеже си има мнение и "не издържа", но деликатно се оттегля след това. И по този начин респектира. Нищо, че не пропускам възможност да го "захапя".

Дразня се на тролщината, която се превръща в спорт и се опитвам, доколкото мога, да не оставям глупостта да възтържествува, само защото по-умния би трябвало да отстъпва.
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #46 -: Jul 11, 2010, 03:29 »
Не знам, какво биха казали примерно luda_glawa и GattaNegra по въпроса, но според мен е важно да се постигне съгласие по въпроса за актуалността на проблема.
Аз не мисля, че естествения източник на храна за кучето е човека и поради тази причина мен аргумента с прехраната на животните не ме убеждава.
Реалистичните решения сигурно не са много. Под "реалистични" имам предвид намиране на баланс между приемлива от етична гледна точка мярка от една страна и възможност за финансиране на такъв проект, от друга страна. Явно е, че компромис от гледна точка на всички страни не само е необходим, а неизбежен - идеално решение няма. Но докато хората не се съгласят, че някакво решение трябва да има и че сегашното положение не е решение, само езици ще се чешат.
Общините няма да са силни, ако ползват различни начини за справяне със ситуацията. Поради тази причина мисля, че без координация на действията от тяхна страна няма да стане. Ако получат подкрепата на правителството за даден проект и го съгласуват със съответните структури на Европейския Съюз, ще бъде много трудно на който и да е да се противопостави. За целта ще се наложи това правителство да излезе извън нарцистичните рамки на показните мерки, които не водят до реални резултати. За съжаление до този момент не се забелязва воля за такова нещо.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #48 -: May 17, 2011, 13:45 »
Значи мили хора, изумявате ме.
И то умни , смислени индивиди.

То не бе плюене, то не бе обиди.

Темата е з защита на животните от насилие. Не е за майката на Цецо или за възгледите ви за помиарите.
Който иска да пише против помиарите, за майкта на някого или за това какъв е пич и България не го обича, както и за това, че имало сирачета или хора, нахапани от кучета - моля, да си отвори отделна тема.
Аман!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Пак за животните.
« Отговор #49 -: Dec 01, 2011, 00:51 »
Смърт за песовете !!

Очаквам подкрепа... ( Кой не скача е червен)!
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Пак за животните.
« Отговор #50 -: Dec 01, 2011, 13:09 »
Абсолютно нищо против нямам животните и в частност кучетата, ама хората са друг сорт помияри. Прясна случка: имаше песове около квартирата ми дето се спускат постоянно да хапят ... и какво правим ... звъняхме със съседите няколко пъти на ония мързеливци от кучкарника да направят нещо по въпроса и никой нищо.
И накрая проблема се реши с антифриз и 500 грама свински дроб. Кофти ми е между другото ама след като никой нищо не върши се стига до крайности.
Та извода е, че истинските помияри са онези дето трябва да измислят и да направят нещо по въпроса, а вместо това седят и си чешат ....
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"