Анкета

Въпрос: Какво според вас е влиянието на Русия върху България?

  • Твърдо положително
    - 4 (10%)
    По-скоро положително
    - 11 (27.5%)
    Няма такова
    - 4 (10%)
    По-скоро отрицателно
    - 11 (27.5%)
    Твърдо отрицателно
    - 5 (12.5%)
    Не мога да преценя
    - 5 (12.5%)

Общ брой гласове: 40

Автор Тема: Русия  (Прочетена 10901 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Русия
« Отговор #15 -: Feb 20, 2010, 21:56 »
По между другото, аз мисля, че Захарката е идиот и си измисля. Не всичко де. Класическа демагогия- казвам една-две истини, няколко полустини и купчина глупости, и се приема за чиста монета.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Русия
« Отговор #16 -: Feb 20, 2010, 22:41 »
Аз па харесвам ЦРУ и МОСАД. Не че реално харесвам каквито и да били шпионски служби, ама върши добра работа ако искам да тролвам разни гьонсурати из форумите.
Аз за "Формация Студио Балкантон" (ФСБ) говорех  ;D ;D ;D ;D [_]3
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Русия
« Отговор #17 -: Feb 20, 2010, 22:48 »
Цитат
“Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г. Раковски, Л. Каравелов, В. Левски, Хр. Ботйов, А. Кънчев, П. Волов, Г. Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
Русчук, 1-й Март 1886 г.
З. Стоянов
Из предговора към статията на Георги С. Раковски “Преселение в Русия или руската убийствена политика за българите”, публикувана във в.”Дунавски лебед”, 1859 г.
Впечатляващ е факта, че нито един от видните български революционери не само не е разчитал на Русия, а дори по-скоро е вярвал, че от там не би могло да дойде нещо по-добро от тогавашното турско робство.

От дистанцията на времето, това не звучи толкова невероятно:
Около 500 години Турция е позволявала на българското малцинство да говори езика си, да изповядва вярата си и да има друго национално самосъзнание. Толерантността към башибозушките издевателства, както и еничарството, са най-големите грехове на официалната турска вътрешна политика. Но турската държава никога през този период не е имала официална политика на асимилация на българите или геноцид по отношение на тях. Това, което турците в началото на XX век направиха с арменското малцинство за много кратък период от време, са могли да го направят спрямо българите неколкократно за 500 години.
Българските революционери са искали независимост, а не нова зависимост!

Зависимостта на България от Русия и липсата на практика на независима политика достига след 9.IX.1944 размери, които в някои отношения надминават турското влияние над българите за 500 годишното робство (например задължителното изучаване на руски език - турският не е бил задължителен в българските училища в нито един момент от > 1300 годишна история на тази държава!). Само за по-малко от 20 години, България е поставена в положение на реална опасност да бъде присъединена към тогавашния Съветски Съюз. Асимилацията с Русия, при този сценарий, щеше да приключи за много по-малко от 500 години.

...исках само да припомня тези факти на иначе свободолюбивите Линукс потребители, на които не им е останало време да погледнат историята или са научили нейни "коригирани" версии. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Русия
« Отговор #18 -: Feb 20, 2010, 23:26 »
Те руснаците не са ни искали в СССР поради ред причини, едната от която е че им е по-удобно да си имат буферна зона с НАТО-вските държави, отколкото граница. Иначе такива като Георги Димитров и Цола Драгойчева са ревали да ставаме част от великия СССР разбира се, то това не е учудващо. Все пак, комунистите са интернационалисти.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Гост
Re: Русия
« Отговор #19 -: Feb 20, 2010, 23:28 »
Цитат
“Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г. Раковски, Л. Каравелов, В. Левски, Хр. Ботйов, А. Кънчев, П. Волов, Г. Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
Русчук, 1-й Март 1886 г.
З. Стоянов
Из предговора към статията на Георги С. Раковски “Преселение в Русия или руската убийствена политика за българите”, публикувана във в.”Дунавски лебед”, 1859 г.

Впечатляващ е факта, че нито един от видните български революционери не само не е разчитал на Русия, а дори по-скоро е вярвал, че от там не би могло да дойде нещо по-добро от тогавашното турско робство.

От дистанцията на времето, това не звучи толкова невероятно:
Около 500 години Турция е позволявала на българското малцинство да говори езика си, да изповядва вярата си и да има друго национално самосъзнание. Толерантността към башибозушките издевателства, както и еничарството, са най-големите грехове на официалната турска вътрешна политика. Но турската държава никога през този период не е имала официална политика на асимилация на българите или геноцид по отношение на тях. Това, което турците в началото на XX век направиха с арменското малцинство за много кратък период от време, са могли да го направят спрямо българите неколкократно за 500 години.
Българските революционери са искали независимост, а не нова зависимост!

Зависимостта на България от Русия и липсата на практика на независима политика достига след 9.IX.1944 размери, които в някои отношения надминават турското влияние над българите за 500 годишното робство (например задължителното изучаване на руски език - турският не е бил задължителен в българските училища в нито един момент от > 1300 годишна история на тази държава!). Само за по-малко от 20 години, България е поставена в положение на реална опасност да бъде присъединена към тогавашния Съветски Съюз. Асимилацията с Русия, при този сценарий, щеше да приключи за много по-малко от 500 години.

...исках само да припомня тези факти на иначе свободолюбивите Линукс потребители, на които не им е останало време да погледнат историята или са научили нейни "коригирани" версии. :)
Страхотно изказване! Ще си го запиша на една хатрия, тоалетна имам предвид и ще го използвам... някъде
« Последна редакция: Feb 20, 2010, 23:31 от tyuio »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Русия
« Отговор #20 -: Feb 20, 2010, 23:30 »
По между другото, аз мисля, че Захарката е идиот и си измисля. Не всичко де. Класическа демагогия- казвам една-две истини, няколко полустини и купчина глупости, и се приема за чиста монета.

Като гледам как "матушка Рассия" се натиска за Белене, по-скоро бих му повярвал.  >:D
Активен

Без правила няма игра

tyuio

  • Гост
Re: Русия
« Отговор #21 -: Feb 20, 2010, 23:34 »
По между другото, аз мисля, че Захарката е идиот и си измисля. Не всичко де. Класическа демагогия- казвам една-две истини, няколко полустини и купчина глупости, и се приема за чиста монета.

Като гледам как "матушка Рассия" се натиска за Белене, по-скоро бих му повярвал.  >:D

Що да не се натискат бре бати Злати? Те предичния нали го правиха не са хамериканците и то си е бизнес и кинти. Като има малоумници да затварят вече работещи и да стоят с огромен разход нови трябва някой да го прибере тоя разход като приход. :)
п.п. Аз не съм главувал за никоя вероятност.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Русия
« Отговор #22 -: Feb 20, 2010, 23:42 »
Те проблемите с Русия никога не са били толкова проблем на външната политика на Русия, колкото на наличието на корумпирани или промити с малоумна панславянска сапунка българи. И не само с Русия. Примерно с Турция е същото, само дето на мястото на панславянската сапунка има друг вид турска сапунка. Логичният извод от това е да се запиташ каква е разликата между един турчеещ се помак и един хардкор русофил, обаче такива въпроси имат свойството да докарват гореизброените  до нервни кризи :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Русия
« Отговор #23 -: Feb 21, 2010, 00:25 »
Страхотно изказване! Ще си го запиша на една хатрия, тоалетна имам предвид и ще го използвам... някъде
Изключително аргументирано изказване. Русофилщината ли ти изпи мозъка?
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Русия
« Отговор #24 -: Feb 21, 2010, 00:32 »
Народи и народчета, култури и култове хвърлиха смъртно предизвикателство.
Западната цивилизация ни отказва правото да бъдем различна от нея цивилизация - и това е война.
Нашите бивши братя отказват да уважават нашата сила и нашия мащаб - това е война.
Западните съседи, поощрявани от мощта на атлантистите, застрашително ни размахват хилавите си рижави юмручета - и това е война.
Азиатските орди косо и лошо гледат към нашите южни и източни простори - и това е война.
Нашата изстрадана, изплакана, отвоювана от нас с възторг ДУХОВНА МЕЧТА е оплювана от привържениците на други културни форми - и това е война.
Ние стремително ще се разтворим в небитието като призрак, губейки своето единство, своята сплотеност, своето самобитно, уникално, тревожно и необятно "аз" - и това е война.

Колко още може да продължи този кошмарен сън?
Колко още трябва да се чака докато в бърлогата на непробудното помрачение се събуди нашият горд и възвишен дух - духът на смелите и верни на Родината хора.
Колко ще трябва да ни зоват сълзите и кръвта от могилите на нашите предци, които всичко виждат, но не могат да осъзнаят позорището на хипнотизираните от дръзки чужденци потомци.

Добре, заради тях и заради онези, които страхливо мълвят "пак искат да ни направят пушечно месо" ще кажем иначе.

Добре, войната не е ваша.
Тя е наша. Нашата майка!

Александър Дугин
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Русия
« Отговор #25 -: Feb 21, 2010, 03:06 »
А !! Ето го и Нифелхайм в целия му блясък и завършеност. И както винаги много ясен. За публиката де не за него
« Последна редакция: Feb 21, 2010, 03:08 от c2h5oh »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Русия
« Отговор #26 -: Feb 21, 2010, 03:09 »
Ти пък си намерил на кой да се радваш - някакъв изкудкудякал радетел за нов световен ред, начело на който са православните панславянски спасители от Русия. Те дори и в Русия на този ненормалник не му обръщат внимание, това е нещо като Боян Расате само че с повече амбиции и финансиране
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Русия
« Отговор #27 -: Feb 21, 2010, 04:16 »
Интересно е, че в анкетата са малко крайните мнения Преобладаващ процент са уклончивите и неясни "по скоро....." Това ме навява на мисълта че или аудиторията не е наясно с отношението си по въпроса или и е през оная работа (през ръката например)  за влиянието на Русия върху България
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Русия
« Отговор #28 -: Feb 21, 2010, 07:43 »
Ребоотнах си VivaCom модема, с ново IP съм, ама същата баница. Не дава да се гласува, само виждам резултатите. Логнат съм естествено към форума. Явно друга е болката, поне при мен.
« Последна редакция: Feb 21, 2010, 08:53 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Русия
« Отговор #29 -: Feb 21, 2010, 08:47 »
Що да не се натискат бре бати Злати?

Щото стават за смях вече, само дето не е много смешно.
Една геополитика им е на тях в главата, не друго.

А !! Ето го и Нифелхайм в целия му блясък и завършеност. И както винаги много ясен. За публиката де не за него

Вярно.
Нифельгайм, братче, изказвай се по-ясно, защото не е много ясно осмиваш ли Дугин или му припяваш. Аз знам, че е първото, ама все пак...  ^-^
Активен

Без правила няма игра