Автор Тема: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА  (Прочетена 10521 пъти)

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #90 -: Dec 07, 2010, 22:45 »
Бягай си направи една ножка и/или пий валидола и лягай да спиш БЕ. Ще загинеш от нерви БЕ!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #91 -: Dec 07, 2010, 22:47 »
Бягай си направи една ножка и/или пий валидола и лягай да спиш БЕ. Ще загинеш от нерви БЕ!

Поне ще се отърва по-рано и няма да се мъча като теб. Не е лесно да си ****.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #92 -: Dec 07, 2010, 22:48 »
Умен? Благодаря ти.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #93 -: Dec 07, 2010, 22:50 »
Умен? Благодаря ти.

Моля, сега вече може да млъкнеш :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

petkouzunski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #94 -: Dec 07, 2010, 23:01 »
Може.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #95 -: Dec 07, 2010, 23:02 »
Може.

Пепи, не си забавен нещо. Другия пич по ми харесва, ама нещо спря да пише - май му дойде акъла в главата :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #96 -: Dec 07, 2010, 23:42 »
Тъй като видях как си ме наредил зад гърба ми без да ме познаваш, реших да напиша няколко реда за себе си, така ще можеш да ме псуваш по-конкретно.

През 1998 започнах работа като системен администратор в интернет доставчик чиито сървъри бяха на RedHat и Slackware.
От 1999 година се занимавам със системенна администрация на FreeBSD сървъри. Прехвърлянето ми от  Slackware на FreeBSD бе един доста голям скок за мен особенно по времето когато нямаше лесно достъпна и преведена документация, нямаше ги блоговете имаше само mIRC канал #FreeBSD. Повече от 5 години имах интерент доставчик в Търговище (първият в града и този с най голямата wifi мрежа там по онова време). Липсваше написан софтуер за елементарни нужди като отчитане на трафик и за това се наложи да си пиша на ANSI C трафикомерачка, която да бърка на ниво kernel както ipfw и да си взима данните за трафика...После си писах и цял акаунтинг мениджмънт за DialUp за CISCO с 8 модема с Radius + MySQL и веб интерфейс за администрация. От тогава до сега подържам разни high-load BSD сървъри тук-там. Писъл съм драйвери за хардуер за разни киоск устройства базирани на BSD. От няколко години за работен компютър ползвам Apple. Osx e базирана на BSD и прехода от FreeBSD към нея ми бе много лесен и интуитивен.
Не програмирам на C# а на ANSI C, Perl, Python, Php в момента пиша приложения на MUMPS за обектно ориентираната високоскоростна база данни Cache (40% по-бърза от Oracle). Убеден съм, че си я чувал...
Занимавам се с фотография мои снимки има тукhttp://photographer-varna.fotosesia.net/
А това са снимки от последната ми фотосесия http://www.fotosesia.net/y/j/
Фотографията ме запозна с Sunbaby.
За мен няма значение, кой колко и от какво разбира. Съдя хората по-съвсем други критерии. Засегнах се от начина по-който ме обиждаш заради шеговит коментар, който не си разбрал...

P.S. Регистрацията ми в linux-bg.org е от доста години не знам защо тук показва, че съм се регистрирал днес?!?

И аз малко да се включа в разговора с едно питане:

@hazini ако още четеш - Имам един въпрос, понеже ти видях снимките и ми направи впечатление, че там където са Landscape снимките изглеждат повече като нарисувани, а не като правени с фотоапарат. Може ли да ми кажеш как го постигна този ефект? Много красиво изглежда така. Благодаря предварително.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #97 -: Dec 08, 2010, 01:52 »
@hazini - искаш извинение, защото някой те е обидил. А ти няма ли да поднесеш своите извинения към тези, които си обидил??? Защото на мен
Цитат
Rusalin Iliev
Bre kakvo installvahte che chak fest OpenBSD li (za po-gadno moje i Solaris - naj smotania os kojto sam vijdal) ;)
не ми прозвуча особено дружелюбно...
Активен

hazini

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #98 -: Dec 08, 2010, 10:40 »
@arda_kj снимките са обикновен HDR как се правят можеш да прочетеш тук http://abduzeedo.com/how-create-hdr-photos-hdrphotomatix-tutorial

@bop_bop_mara шеговитият ми тон явно не си е проличал въпреки намигването на края на изречението.

Колкото до Соларис наблюденията ми са от времето когато беше основно SPARC ориентиран и под Intel  работеше с лимитации, от които на времето останах доста раочарован :) Радваха ме също така и неща като това, че операционната система е безплатна но ъпдейтите са платени. Дори и критикал секюрити ъпдейтите...Трябва да си платиш супорт план на инсталация. Единственния начин да ъпгрейднеш е да чакаш следващия релийз.

Възможно е тези неща да са се променили. Както казах наблюденията ми са стари. Няколко колеги, които подържат сървъри на университети в Мюнхен на Соларис (SPARC ;) много го хвалят.

Аз нямам проблем да се извиня ако съм обидил някого, въпросният коментар съм написал на приятел в Фейсбук, който ме е виждал на живо и ще ми разбере майтапа.
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #99 -: Dec 08, 2010, 13:37 »
И това какво общо има с мен ?
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

lamer40

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #100 -: Dec 08, 2010, 15:01 »
Не трябва ли половината от предната страница и половината от тази да иде в "Тема за междуличностни спорове". Не виждам дори като идея да се доближават с написаното в темата.

А Роко до колкото виждам спора между Петко, Бек и този новия изобщо не се споменава името ти.
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #101 -: Dec 08, 2010, 15:17 »
Не трябва ли половината от предната страница и половината от тази да иде в "Тема за междуличностни спорове". Не виждам дори като идея да се доближават с написаното в темата.

А Роко до колкото виждам спора между Петко, Бек и този новия изобщо не се споменава името ти.

Но темата е със заглавие Роко и Базу не дойдоха
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #102 -: Dec 08, 2010, 15:22 »
Не трябва ли половината от предната страница и половината от тази да иде в "Тема за междуличностни спорове". Не виждам дори като идея да се доближават с написаното в темата.

А Роко до колкото виждам спора между Петко, Бек и този новия изобщо не се споменава името ти.

Но темата е със заглавие Роко и Базу не дойдоха

ROKO__, кавал такъв я виж темата с каква дата е!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #103 -: Dec 08, 2010, 19:24 »
Къде не съм бил ?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: РОКО И BAZU НЕ ДОЙДОХА
« Отговор #104 -: Dec 08, 2010, 19:28 »
Къде не съм бил ?

Аре и тоя се включи...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше