Автор Тема: Хайде, почна се пак "за" и "против" пушенето на закрито!  (Прочетена 11878 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Темата ми не е кой е за и кой против, това го изяснихме май преди време и до консенсус не можахме да стигнем и завършихме соломоновски, че всеки е прав за себе си, но проблема е, че докато ни измислят причини за да ни вкарват в такива спорове, онези си лудуват и ние после се чудим това защо така и онака, кога успяха да пробутат това и онова и после пак $%^&*(^%^&(*&$#@^&)!
Иначе, равносметката от забраната за пушене на закрито я видяхме всички! Не знам какви са вашите наблюдения, но моята компания от 4-6 постоянни, спряхме да ходим на кръчми, но не поради липса на възможности. Познавам и други които спряха и заведенията се лишиха от нашия оборот.
От време на време като отидем на кафене, непушачите мръзнат и те с нас на вън, а кафето поскъпна за всички заради увеличените разходи на кафенетата.
Та, въпроса ми е, ще разберем ли най-после, че излишното противопоставяне ни вреди и заради него сме на това дередже или ще се впуснем пак в протести "за" и "против" докато ни го набиват на друг фронт!?

Редактирано.
bop_bop_mara
« Последна редакция: May 30, 2013, 08:54 от bop_bop_mara »
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Не ти ли омръзна да дъвчеш едно и също?
Всички разбрахме за теб и твоите 4-6 приятели пушачи, или има нещо ново?
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Не ти ли омръзна да дъвчеш едно и също?
Всички разбрахме за теб и твоите 4-6 приятели пушачи, или има нещо ново?
Аз разбрах, че backinblack сега е „за“ забраната, защото не иска новото правителство да се занимава с теми, по които вече са взети решения. Или пък ни призовава и ние да се обърнем „против“ нея, за да не се създават конфликти между населението, при все, че енергията може да се използва за борба с некадърни управляващи?
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Чета си аз man.bg и попаднах на едно мнение по въпроса. Надявам се да разберете смисъла зад огромната простотия /дано само да не ядосам и админите с глупостите, които ще копирам/:

"Искам след 22 часа в заведенията да се разрешат че*иите! Всичко друго е ограбване на моята свобода! Искам да мога да си лъскам в баровете след 22! Не мога да лъскам навън, защото ми е студено. На който не му харесва да му свършват в лицето и върху яденето, да не ходи по ресторанти след 22. Моята свобода е нарушена, ако няма поне стая за че*иджии. Защото аз не мога да издържа 2 часа в затворено място без да си ударя една. Не мога да прекарам приятна вечер с приятелите ми нече*иджии, ако не си ударя поне 20 че*ии на масата! Аз вече се съобразявам като не лъскам в тролея и в театъра, затова трябва да ми бъде разрешено след 22 часа поне в ресторанти да си лея сп*рмата на воля. Защото това е моята свобода!

Източник: http://men.hotnews.bg/n/ograbvane-na-negovata-svoboda.19458.html
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
ХАххахахааааааааааааа Опасен тоя чешит.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
В предна тема попитах за "ПОСЛЕ". То вече дойде:

1. Разрешено пушене "ПРИ СТРОГИ ПРАВИЛА";
2. Спиране приватизация на БДЖ;
3. Размразяване БЕЛЕНЕ (с офшорки !!!);
4. И други новости в живота ни...

Е сега вече стана ясно и какъв беше поне моят отговор и на въпроса "за кой ще гласувам".

П.С. Изразявам само лична позиция
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
после пак $%^&*(^%^&(*&$#@^&)!

Опитах се да го разбера и разчета... обаче не успях. :'( Някой може ли да помогне ???
Да не би да става дума за нов синтаксис......  Mara Compatible Regular Expression ?
« Последна редакция: May 30, 2013, 10:21 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Темата ми не е кой е за и кой против, това го изяснихме май преди време и до консенсус не можахме да стигнем и завършихме соломоновски, че всеки е прав за себе си, но проблема е, че докато ни измислят причини за да ни вкарват в такива спорове, онези си лудуват и ние после се чудим това защо така и онака, кога успяха да пробутат това и онова и после пак $%^&*(^%^&(*&$#@^&)!
Иначе, равносметката от забраната за пушене на закрито я видяхме всички! Не знам какви са вашите наблюдения, но моята компания от 4-6 постоянни, спряхме да ходим на кръчми, но не поради липса на възможности. Познавам и други които спряха и заведенията се лишиха от нашия оборот.
От време на време като отидем на кафене, непушачите мръзнат и те с нас на вън, а кафето поскъпна за всички заради увеличените разходи на кафенетата.
Та, въпроса ми е, ще разберем ли най-после, че излишното противопоставяне ни вреди и заради него сме на това дередже или ще се впуснем пак в протести "за" и "против" докато ни го набиват на друг фронт!?

Редактирано.
bop_bop_mara


Мани пушенето. Виж какво каза за Белене премиерът -

Цитат
Гледам на АЕЦ „Белене" като на икономика, а не като на политика. Ако проектът има необходимата ефективност, е редно да се мисли за реализация, ако няма - не си струва

Цитат
Няма да се съобразявам с интересите на когото и да е
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Опитвам се ама не мога да ис представя - ак оза едн ден правителство имаме толкова екстри, какво ли ще е да кажем към 15-ти септември?
Моля футоролозите да се включат!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз още от сега мога да ти кажа какво ще е към 15.09!
Сега се подклаждат злободневните спорове и съм 15.09, когато сметките ни за ток ще започнат да растат, ние ще спорим и ще се деркаме дали да пушим и или да не пушим на закрито, дали да строим АЕЦ или да не строим, при всички случаи ще ни вкарат до тогава още няколко теми за спор, а през това време цените на тока ще се увеличават според договорите подписани от тях в предишния мандат и хорото ще си върви отново в тяхна полза.
Виж как извъртяха нещата със свалянето на ББ. Предсрочни избори 3-4 месеца преди редовните бяха само в интерес на енергийната мафия. Протестите срещу високите сметки ги изместиха вместо към натиск срещу мафията, към правителството, служебно правителство е с ограничени правомощия и докато се проведат избори и ново правителство, мафията си прибира тяхното.

Иначе за забраната, вече ми е все едно. Малко трудно ще ме върнат в заведенията, но големия въпрос и проблем е, че точно заради такива намеси в бизнеса, не само ресторантьорския, страдаме всички. Резултата е само повишаване на цените, намаляване на доходите и ограничение на свободите на мнозинството от малцинството. После идва ред и на гей браковете, и на повишението на сексуалната култура на децата от най-ранна детска възраст и други все такива от хубави по-хубави неща.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
По въпроса за пушенето - моето мнение е - спиране категорично!
Но уважавам всяко друго също.

Виж за енергийните проблеми - и аз отдавна си мисля, че в същност крадците насъскаха плебейте да търсят крадците другаде... А на народа му дай хляб и зрелище (хляб има поне) - ето ти и зрелище...

Не знам, чудя се като я подкарват така юнашки - като че ли нямат усещането за дълго съществуване на сегашното статукво... Ама пък да са толкова глупави и лакоми да си мечтаят, че това ще мине...

На последък все по-често чета по сайтовете коментарите от долу. Поне от глас имащите там (знам че вътре има много платени писци) виждам, едно бързо надигащо се лошо настроение към  преди седмица потенциалната а сега налична пасмина от хайдуци.

Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
По въпроса за пушенето - моето мнение е - спиране категорично!
Но уважавам всяко друго също.

Всеки въпрос има повече от една гледна точка. Болшинството от хората не са се занимавали с някакво предприемачество или собствен бизнес и гледат само от точката си на работник.
И предишната тема която пуснах за пушенето беше именно, че принципа е сбъркан, а не да защитавам личните си интереси като пушач.
Та, аз съм се убедил, че икономиката е като природата. Както в природата нищо не се губи, а само сменя агрегатното си състояние, така и в икономиката нищо не се губи, а сменя собственика си и срещу икономиката на свободното търсене и предлагане, с административни подходи не може да се върви.
До преди да бъде въведена, имаше места за пушачи и непушачи и моите наблюдения бяха, че местата за непушачи бяха винаги свободни, а при пушачите претъпкано. Мисля, че това е достатъчен показател колко хора предпочитат местата за непушачи, но пък тези места струват разходи на собственика за наем, отопление и тем подобни, а в същото време не му носят приход и той естествено печалбата си я търси от другите места, щото и той е човек и не може да работи на загуба и естествено тези безсмислени разходи ги плащаме ние клиентите. Без значение пушачи или непушачи.
Същото стана и сега със забраната. Изкараха печки на вън и вдигнаха кафето, а някой затвориха и за нас клиента резултата беше по-скъпо кафе и по-некомфортна обстановка, а друга част от хората останаха и без работа.
Същото и положението с осигуровките, че модела е тотално сбъркан и резултата е все по-малко пари при работника, било то наемен или предприемач. Примери още много могат да се изреждат.

Цитат
Виж за енергийните проблеми - и аз отдавна си мисля, че в същност крадците насъскаха плебейте да търсят крадците другаде...
Точно БСП/ДПС и Атака защитиха интересите на енергийната мафия като отвличаше вниманието с референдуми, а после със свалянето на правителството предсрочно, щото едно служебно правителство няма правомощията да се бори с нея и им осигури още няколко месеца мародерстване, а сега като ни завъртят и в спора за пушенето, отново АЕЦ и...... и за сметките пак няма да има време.

Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
после пак $%^&*(^%^&(*&$#@^&)!

Опитах се да го разбера и разчета... обаче не успях. :'( Някой може ли да помогне ???
Да не би да става дума за нов синтаксис......  Mara Compatible Regular Expression ?
Хич ме няма в регулярните изрази, факт.  ;D

големия въпрос и проблем е, че точно заради такива намеси в бизнеса, не само ресторантьорския, страдаме всички.
За мен това не е намеса в бизнеса. Тютюнопушенето е косвено свързано със заведенията, особено пък с тези за хранене.
Цитат
Резултата е само повишаване на цените, намаляване на доходите и ограничение на свободите на мнозинството от малцинството.
За цените не се безпокой, дори и без уж намалялата клиентела заради тая забрана, пак щяха да си намерят оправдание. Свободите не са ограничени в този случай, защото и на открита, и на закрита частна територия (вкл. на частни партите на публични места) не важи забраната. А дали пушачите, които искат да няма такава забрана, са народно мнозинство (защото аз познавам няколко пушачи, които напълно я подкрепят!) е практически недоказуемо твърдение, основано на логиката „аз съм пушач, Вуте е пушач, начи всички са пушачи“.

До преди да бъде въведена, имаше места за пушачи и непушачи и моите наблюдения бяха, че местата за непушачи бяха винаги свободни, а при пушачите претъпкано. ....
Да, тези неща ги знаем, вече си ги казвал (а уж нямаше да се връщаме на старите спорове ;)).

Обаче ти изхождаш от своята гледна точка за местата, които ти си посещавал. Когато тук няколко човека ти кажат, че това с намалялата клиентела са пълни глупости, ти изглежда, че не им вярваш, понеже ти *лично* си спрял да ходиш на кръчми и си видял „твоите“ заведения празни. Но твоят опит си е твой, моят си е мой и аз не съм видяла разлика в посетеността, когато решим да хапнем навън. И понеже няма как реално да се провери намалели ли са приходите и печалбите на ресторантьорите, тъй като те обичат да водят двойно счетоводство, нито ти, нито аз можем да докажем тезите си. Съответно, неправилно е да се опитваме да ги налагаме като универсални истини на други хора.

А на мен лично не ми е жал за нито едно фалирало заведение, уповавало се само на пушенето на клиентите си. Това е като мол, който разчита на посетители само заради големия си паркинг. ;)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Когато тук няколко човека ти кажат, че това с намалялата клиентела са пълни глупости, ти изглежда, че не им вярваш, понеже ти *лично* си спрял да ходиш на кръчми и си видял „твоите“ заведения празни.

Както се казва в един стар виц, аз на кура си ли да вярвам или на тъпана :D !

Явно ще си я караме отново старата песен на нов глас!

Относно двойното счетоводство, ако сравниш цените на стоките услугите на от фирми които не укриват приходи и от такива които укриват и сама ще можеш да се убедиш в по-доброто съотношение цена/качество на вторите, но щом имаш излишни пари за партийна и административна ясла, харчи си ги.
Аз моя избор съм си го направил и не съжалявам за това.
Контрабандните цигари които пуша струват 2,60 срещу 4,20 за най-евтините легални и са по-добри от тях. Говорихме също и за продуктите от село в другата тема.
Като се замисля, май по-малко и от 20% от личните ми разходи за стоки и услуги са с начислени данъци, осигуровки и акцизи :D
« Последна редакция: May 30, 2013, 15:41 от backinblack »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Тази забрана изражда! В Португалия имаше заведения за пушене и аз пак излизах да пуша отвън.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon