Автор Тема: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ  (Прочетена 17458 пъти)

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #15 -: Jul 30, 2013, 08:51 »
@gat3way

+1 без тези трпически идеи.

Иначе за мен всеки ден има нещо ново и полезно за научаване  [_]3
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #16 -: Jul 30, 2013, 09:26 »
bot, кандидатствал си преди 3 месеца. Апликацията е отнела около 2 месеца. Значи работиш от около 1 месец. Смятам, че ти е рано за такива разсъждения или
1. уплашил си се от работата или
2. искаш да се похвалиш.
Силно се надявам, да няма 3 и да е нещо от рода 30 към 70% за тези двете.

Успех на новата длъжност!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

lunarvalley

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #17 -: Jul 30, 2013, 10:59 »
laskov e прав.

може би е най-добре да си дадеш малко време,д а се поокопитиш дет се казва. Пък след това като трупнеш опит и на тази позиция, седни спокойнно и премисли нещата.
Активен

bot

  • Гост
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #18 -: Jul 30, 2013, 23:26 »
...
Ласков, разбирам неприязънта ти към мен
Няма такава.
Цитат
(много добре помня последните си допирни точки с теб),
Аз пък не си спомням да сме имали някакви търкания. Честно. Няма и да търся.
Цитат
между другото нямам никакви лоши чувства към теб,
Потвърждавам. Също и аз.
Цитат
работата не ме плаши
Здравословно е човек в началото да е малко притеснен. Действа мобилизиращо.
Цитат
Относно второто предположение...
Не виждам нищо лошо в това, човек да се похвали с новата си работа, особено след като тя е такава. Аз също бих го направил. След това "бих си натискал здраво парцалите" за да остана на тази длъжност и да надхвърля очакванията за способностите ми. А разсъжденията, с които започна, бих ги отложил с една година. Тогава, от този връх на който си се изкачил сега, ще виждаш следващия връх.

Пожеланията ми за успех са искрени.  [_]3

 OK Ласков, ако наистина е така, извинявай



Цитат
това, което ме притеснява е че от тук нататък ще ми е нужна само отверка, обаче рискувам да си загубя уменията за работа с осцилоскоп

Това да ти е проблема! На такава позиция, кинти ли няма да имаш достатъчно или жилището ти ще е малко, че да си спретнеш една работилничка за хоби и да си поддържаш уменията!!!?

Иначе честито и гледай да се представиш на ниво, че стига само с лошо да ни споменават българите в чужбина :) !
Да ти се връща backinblack. Ами донякъде си налучкал, жилището ми е по-малко от предното, нямам място за работилница, затова изхвърлих доста от нещата си, останалите имам намерение да ги подаря, нямам толкова свободно време като преди за хоби. Между другото приятно впечатление ми направи факта че в компанията ни познават като първите, използвали самолета за военни цели, въпреки че този факт се отрича упорито напоследък (част от планът Маршъл предполагам)

Rolls-Royce Marine

Всъщност ако не се лъжа това е мега-конгломерат образуван от няколко компании. SuperMarines (Spitfire anyone?) -> Vickers -> RR. А др. част от Vickers мисля, че в момента се държи от BAC.

Двигателите за които говориш за Trent серията и са доста добри. Другия конкурент беше GE. При военните не съм много сигурен какви са моделите, но там освен GE се намесват и Pratt-Whitney.

Всъщност честито. Местенцето е сладко и смея да твърдя там комунизма е изобретен.
Мерси нуби, много добре си запознат с фактите, да не си имал взимане-даване с компаниите, които си изброил? Между другото използвам докладите за TRENT1000 модела като темплейт за моите, защото това беше първият проект, до който ми разрешиха достъп - малко е като в армията там. На кучето предполагам времето му е достатъчно ценно, за да се занимава с игноранс и да им обяснява какво точно вижда, който го интересува - има си Гугъл, той е достатъчно компетентен за тези, които го ползват редовно.
Ти си ужасно докачлив значи :)

Аз при други обстоятелства щях да те тролвам с удоволствие, но пък ти не си от религиозните фундаменталисти, любимият ми таргет.

Ирония на съдбата: религиозните фундаменталисти не са докачливи (поне докато не им се подиграваш с вярванията им). Докачливите хора пък не са религиозни фундаменталисти.

В днешно време не е лесно да си трол, всъщност, става все по-трудно честно казано. Поради ред причини.
И сега какво, да ти целувам ръка или предпочиташ да ти направя свирка за "услугата"? Не се ли държиш доста снисходително за модератор, потребители като мен заслужават да се изхвърлят директно от форума, вместо да се заплашват с тролене.
« Последна редакция: Aug 24, 2013, 22:41 от bot »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #19 -: Jul 30, 2013, 23:50 »
Ти си ужасно докачлив значи :)

Аз при други обстоятелства щях да те тролвам с удоволствие, но пък ти не си от религиозните фундаменталисти, любимият ми таргет.

Ирония на съдбата: религиозните фундаменталисти не са докачливи (поне докато не им се подиграваш с вярванията им). Докачливите хора пък не са религиозни фундаменталисти.

В днешно време не е лесно да си трол, всъщност, става все по-трудно честно казано. Поради ред причини.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #20 -: Jul 31, 2013, 00:00 »
Като заговорихме за тролове - искам мнението ви за тази "новина", линк: само за 18+

На това му се казва да ти го нажагат отзад :D
Тия руснаци, срещу тях да тичаме пак няма да ги стигнем по простотия...

А темата която искам да обсъдим във форума е: За или против татуировките :D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #21 -: Jul 31, 2013, 00:05 »
В днешно време не е лесно да си трол, всъщност, става все по-трудно честно казано.

Значи, че си слаб Трол.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #22 -: Jul 31, 2013, 00:09 »
Сигурно е от възрастта. Вече не ми се отдава.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #23 -: Jul 31, 2013, 01:03 »
Rolls-Royce Marine

Всъщност ако не се лъжа това е мега-конгломерат образуван от няколко компании. SuperMarines (Spitfire anyone?) -> Vickers -> RR. А др. част от Vickers мисля, че в момента се държи от BAC.

Двигателите за които говориш за Trent серията и са доста добри. Другия конкурент беше GE. При военните не съм много сигурен какви са моделите, но там освен GE се намесват и Pratt-Whitney.

Всъщност честито. Местенцето е сладко и смея да твърдя там комунизма е изобретен.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #24 -: Jul 31, 2013, 03:11 »
Цитат
това, което ме притеснява е че от тук нататък ще ми е нужна само отверка, обаче рискувам да си загубя уменията за работа с осцилоскоп

Това да ти е проблема! На такава позиция, кинти ли няма да имаш достатъчно или жилището ти ще е малко, че да си спретнеш една работилничка за хоби и да си поддържаш уменията!!!?

Иначе честито и гледай да се представиш на ниво, че стига само с лошо да ни споменават българите в чужбина :) !
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #25 -: Jul 31, 2013, 12:32 »
...
Ласков, разбирам неприязънта ти към мен
Няма такава.
Цитат
(много добре помня последните си допирни точки с теб),
Аз пък не си спомням да сме имали някакви търкания. Честно. Няма и да търся.
Цитат
между другото нямам никакви лоши чувства към теб,
Потвърждавам. Също и аз.
Цитат
работата не ме плаши
Здравословно е човек в началото да е малко притеснен. Действа мобилизиращо.
Цитат
Относно второто предположение...
Не виждам нищо лошо в това, човек да се похвали с новата си работа, особено след като тя е такава. Аз също бих го направил. След това "бих си натискал здраво парцалите" за да остана на тази длъжност и да надхвърля очакванията за способностите ми. А разсъжденията, с които започна, бих ги отложил с една година. Тогава, от този връх на който си се изкачил сега, ще виждаш следващия връх.

Пожеланията ми за успех са искрени.  [_]3
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #26 -: Aug 02, 2013, 14:42 »
Цитат
Ирония на съдбата: религиозните фундаменталисти не са докачливи (поне докато не им се подиграваш с вярванията им). Докачливите хора пък не са религиозни фундаменталисти.

В тази логика има поне едно изключение и това е Роко :)
Той спада и към двата типа.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #27 -: Aug 02, 2013, 23:31 »
Има и оше един - Цеко Кукуто от Шумен ако си го спомняте с неговата Цоник ОС :)  [_]3
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #28 -: Aug 03, 2013, 08:55 »
А какво стана с кучетата ? Виждат ли бяло, не виждат ли ?  :D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: КАКВО СТАВА С ТОЗИ ФОРУМ
« Отговор #29 -: Aug 03, 2013, 17:39 »
А какво стана с кучетата ? Виждат ли бяло, не виждат ли ?  :D

а де де???


Явно виждат цветове.

Обаче бялото нали е съвкупност от определено съотношение на цветовете. Та дали тогава кучето ще има същото усещане за бяло, щом възприема по-малко цветове.
Ами черното - то си е липса на светлина и би трябвало черното при кучето да същото като при човека.



Между другото преди да се появи системата PAL (цветната телевизия) е имало идеи да се предават само два цвята вместо 3. Та това ще да била цветна телевизия за кучата ама гледана от хора.



 
« Последна редакция: Aug 03, 2013, 17:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.