Автор Тема: Евровизия 2014  (Прочетена 20957 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #120 -: May 24, 2014, 21:13 »
Току-що стигнах до потресаващия извод че повечето големи религии имплицитно приемат кръвосмешението. Защото тая история с Ной май си се припознава и в юдаизма и в исляма. Така значи ако на тоя кораб са пътували само тоя и децата му, как аджеба се е възтановила човешката популация? Просто е неминуемо да не са се чифтосвали братя и сестри, после братчеди и такива работи. Би следвало да се появят доста генетични дефекти надолу по веригата. Освен ако случайно не са се кръстосвали успешно с разни маймуняци или извънземни, което е още по-притеснително.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Евровизия 2014
« Отговор #121 -: May 24, 2014, 21:41 »
Можеш да стигнеш и до по-далечни времена. Чако да Адам и прекрасната Ева.
Аз обачеее, съм доказал, че хората не са произлезли от някакви далечни и митични мама и тати. Или от маймуните. Поне не само от последните. Преди време стигнах до извода, че има хора, които наистина са произлезли от маймуните. Но има и такива, които са произлезли от  свинете, някои от дивите такива, от лосовете, от конете, от магаретата, от крокодилите, от кокошките, а има и някои произлезли от чифтосването на извънземно и пингвин. Не съм правил класификация, но съм сигурен, че ще намеря още предшественици на хората.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Евровизия 2014
« Отговор #122 -: May 24, 2014, 22:31 »
Според мен се разглежда съдбата и поколението само на една двойка Адам и Ева. Но това съвсем не означава че е нямало и други хора.

Общо всето историята е следната Адам и Ева са имали двама сина - Каин и Авел. Каин след това убива брат си и тука става интересно.

Бог се скарва на Каин и го проклина.. Обаче Каин го е много страх че Хората ще го убият.  ??? Кои хора?
Ако се придържаме към общо приетата теза до този момент трябва да има само трима човека. Адам, Ева и Каин.

Цитат
Какво си сторил? Гласът на братовата ти кръв вика към Мене от земята.
  11. И сега проклет си от земята, която отвори устата си да приеме кръвта на брата ти от твоята ръка.
  12. Когато работиш земята тя няма вече да ти дава силата си; бежанец и скитник ще бъдеш на земята.
  13. А Каин рече на Господа: Наказанието ми е толкова тежко, щото не мога да го понеса.
  14. Ето, гониш ме днес от лицето на тая земя; ще съм скрит от Твоето лице, и ще бъда бежанец и скитник на земята; и тъй всеки който ме намери, ще ме убие.
  15. А Господ му каза: Затова, който убие Каина, нему ще се отмъсти седмократно. И Господ определи белег за Каина, за да не го убива никой, който го намери.
Още малко по-надолу пише че всичките следващи потомци си вземат жени. От къде се вземат тези жени?

Незнам ... според мен библията много ясно почертава че е имало и още много хора.
« Последна редакция: May 24, 2014, 23:09 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #123 -: May 24, 2014, 22:31 »
Адам и Ева не са интересен казус, защото не са единствените оцелели след божествения потоп заради разврата в Содом и Гомор. Тук става забавно понеже Господ наказва хората заради развратните им прищевки като единственият начин хората да оцелеят е да минат през разврат. Аз като разправям че религиите са малоумна работа...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #124 -: May 24, 2014, 23:35 »
Адам и Ева не са интересен казус, защото не са единствените оцелели след божествения потоп заради разврата в Содом и Гомор. Тук става забавно понеже Господ наказва хората заради развратните им прищевки като единственият начин хората да оцелеят е да минат през разврат. Аз като разправям че религиите са малоумна работа...
На много хлъзгав терен стъпваш :) Сега ще се появи някой дето ще ти рече, че онзи е казал да не се пилее семето... А пък в гореописаните селища точно това са правили ;) Но пък е интересно от евровизия как се стига до ибането между хората (и извънземнитИ)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #125 -: May 24, 2014, 23:46 »
Че тва да издавиш всички хора да не би да не е пилеене...още по-зле ако някой го измисли това :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Евровизия 2014
« Отговор #126 -: May 25, 2014, 08:26 »
Имам една дума за вас - шифроване.  ;) Шифроване чрез метафори и символи.
Всички тия работи в Библията са шифровани и без съответните ключове са просто идиотски истории (шум), както правилно сте забелязали.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #127 -: May 25, 2014, 11:03 »
Да, а ключът обикновено е "приемай на доверие кво ти казваме - ако се съмняваш, ще гориш в ада".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #128 -: May 25, 2014, 11:11 »
Да, а ключът обикновено е "приемай на доверие кво ти казваме - ако се съмняваш, ще гориш в ада".
Мда, ама е много по-лесно като ти (разбирай избраните проводители на Неговото слово) имаш всичките отговори... А пък за народонаселението мисленето е забранено. Защо трябва да мислиш, като там (при Него) са всички отговори на всички въпроси :) . Тя приказката за Пастира и стадото не случайно е измислена и е 100% истина. Най-лесното нещо е да управляваш стадо. Сега ще питаш за целта на управлението - груповите мероприятия захранват едни групови енергии, чрез които можеш да правиш едни не много хубави неща :) И доста хора го използват. От онези хора.... Не от стадото...
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Евровизия 2014
« Отговор #130 -: May 25, 2014, 12:04 »
Зевсе, според тая карта американците са два пъти по-емоционални от руснаците.  ::) Което категорично не е вярно. Нататък спрях да чета.  ^-^

Апропо, да имаш нещо общо със вчерашното земетресение?  ;D
Активен

Без правила няма игра

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Евровизия 2014
« Отговор #131 -: May 25, 2014, 12:17 »
Много неприятно земетресение беше. Живея на 15 етаж и само чаках ще се засилва ли, ще отслабва ли. Дълго продължи
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #132 -: May 25, 2014, 12:18 »
 Имам-във синхрон бях с него-което означава-че не е СЛУЧАЙНО ;)

между другото беше силно, но нежно люлееше...
   
Златко-виж там ко стаа в южна Америка...

   нещо с емоционалноста са объркали -обратното е...

ето нещо весело- http://s30.postimg.org/eubd9tdht/IMG_12758184221380.jpg
« Последна редакция: May 25, 2014, 12:24 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #133 -: May 25, 2014, 12:43 »
Ми няма да се учудя да са по-емоционални. Руснаците не са от най-емоционалните хора, освен ако не са пияни. Американците със сигурност обаче са по-емоционални от българите. Простия пример, ако седнеш на заведение отвън и мине някой клошар покрай масата, първата реакция ще бъде да го напъдиш или в най-добрия случай няма да му обърнеш никакво внимание. В Щатите станах свидетел на същата картинка, но с доста различен резултат, което ме хвърли в размисъл. Как си седим, мина един хоумлес и от съседната маса го заприказваха и тръгнаха да го разпитват какво му се е случило и как се е докарал дотук. Имам предвид - бяха две семейства с деца и тоя го сложиха да седне на тяхната маса и му поръчаха да яде и проявиха интерес към историята му и го разпитваха. Обаче пари не съм забелязал да са му дали, нито един цент. Понеже очевидно преди да му се сговни живота е поправял коли доколкото разбрах, го посъветваха да отиде в някакъв "гараж" на някакъв техен познат и да пита ако има някаква работа.

Това никога няма да се случи в България и твърде вероятно и в Русия. Бях доста учуден на фона на това което съм чувал за хората там.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #134 -: May 25, 2014, 12:58 »
   Никой няма да се разсърди на хубавата американка...тая  Латоя Джаксън, за която писах (взрив в кръвта)-още сравнявам с много неща около нас-беше с двама танцьори-страшно добри-единия бял, другия черен-за контраст явно-темперамента чудовищно се открояваше на умрелия чалга свят тука...

   пък в Египет, Турция тия ориенталски уроци на Бели Денс-то кеф ти германки, въобще от западна европа, кеф ти рускини-пушек се вдигаше от дупетата им-и много добре танцуваха ориенталската култура-нищо общо с антиженствения импотентен стил на чалгата тука, дето и ориенталски танц не са виждали през крив макарон...
« Последна редакция: May 25, 2014, 13:06 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop