Автор Тема: моля за спешна помощ  (Прочетена 1509 пъти)

gvg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
моля за спешна помощ
« -: Aug 25, 2012, 17:50 »
Здравейте.Сигурно вече ви е досадило от подобни въпроси,но нали форумите са за това,да помагат а такива като нас.Та направо към въпроса.Миналата седмица си купихме лаптоп acer aspire 5349 и но тогава съм в 3та глуха.Имам някакви скромни познания в комп.област,но явно не ми достигат да се справя с този проблем.Дадаха ми го с някаква версия а linux-ubunt и не мога да се справя с нея от никаква посока.Работи си само с нещата които има и не приема нито сд и двд с някакъв ундоус -(xp-windows7) а програмите които тегля неще да ги инсталира.Иизлизат ми някакви грешки от рода-(an error occurred while loadding the archive.command line output.) и други щуротии подобни.Иначе влиза в нета без проблем но до тука.Искам да му сложа 7мица и да ми е по-лесно но не отваря инсталационния файл на диска с който обикновенно си преинсталирам другите 3 компа.Много ще ви бъда благодарен ако ми помогнете.Ккто вече споменах и,имам скромни познания и не ме нападайте с тежке реплики.Благодаря предварително.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: моля за спешна помощ
« Отговор #1 -: Aug 25, 2012, 18:14 »
Сега четох, четох - ама май нещо не схващам. И какъв е въпроса аджеба ? Питането е КАК ДА СИ МАХНА ЛИНУКСА, И ДА СИ ИНСТАЛИРАМ WINDOWS НА ТОЗИ ЛАПТОП ? Така ли е, или нещо друго питаш ?

А иначе - спешната помощ е на телефон 112, без код от цялата страна.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gvg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: моля за спешна помощ
« Отговор #2 -: Aug 25, 2012, 19:06 »
Сега четох, четох - ама май нещо не схващам. И какъв е въпроса аджеба ? Питането е КАК ДА СИ МАХНА ЛИНУКСА, И ДА СИ ИНСТАЛИРАМ WINDOWS НА ТОЗИ ЛАПТОП ? Така ли е, или нещо друго питаш ?

А иначе - спешната помощ е на телефон 112, без код от цялата страна.
Що бе човек,толкова ясно и точно съм споменал за проблема а ти от 1вия ми пост се заяждаш!Ако ще ми помагаш давай,но недей да ме хокаш така некоректно!Да точно така,искам да го махна и да си инстална 7мицата и това е,но не мога да бутна нито двд нито флашката.Исках да кача някоя снимка на биоса в което състояние е,но нещо не мога.
« Последна редакция: Aug 25, 2012, 19:08 от gvg »
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: моля за спешна помощ
« Отговор #3 -: Aug 25, 2012, 19:11 »
//офф gvg, включи чувството за хумор, забий копчето с клечка за зъби и залепи клечката с тиксо.

По въпроса в този форум може да очакваш да попаднеш на такива запуснати случаи като мен, дето са на години от последното ръчкане с виндов$ и като им се скапе служебния го тръсват на специалиста и чакат той да им го върне преинсталиран. Нито знам, нито ме интересува. Няма да е зле да зададеш въпроса паралелно и във виндов$ форум.
« Последна редакция: Aug 25, 2012, 19:16 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gvg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: моля за спешна помощ
« Отговор #4 -: Aug 25, 2012, 19:23 »




 
« Последна редакция: Aug 25, 2012, 19:26 от gvg »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: моля за спешна помощ
« Отговор #5 -: Aug 25, 2012, 19:46 »
Драги gvg,
Извинявай, че те посрещам така с кошчето в нашия форум, но нямаме по-подходящ раздел за темата ти :) Добре си си задал въпроса, но си сбъркал форума - в този форум си говорим по теми за други операционни системи, и замяната им с Windows не е една от тях. Пожелавам ти успех из форумите за Windows ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: моля за спешна помощ
« Отговор #6 -: Aug 25, 2012, 21:43 »
Драги gvg,

за да не решиш, че сме негостоприемни, пък и да имаш някаква ползва от престоя си при нас (опасявам се доста кратък), то ще ти напиша това, което отговори преди време на същия въпрос в друг форум най-големият специалист в РБ. А именно следното:

Цитат
Най простият начин:

 1. Пускаш линукса
 2. Пускаш терминал
 3. Пишеш: "sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1MB count=1"
 4. Натискаш ентер, пишеш си паролата и пак натискаш ентер.
 5. Слагаш диска с бозата и рестартираш
 6. Инсталираш бозата
 7. Осъзнаваш какво си си направил
 8. Ревеш
 9. Махаш бозата и слагаш Дебиан

 По принцип може и да си спестиш 7-9, но така ще ти е много по-трудно. Разбира се заради неспазването на 7 няма да го осъзнаваш...
« Последна редакция: Aug 25, 2012, 21:48 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear