Автор Тема: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?  (Прочетена 9205 пъти)

bILLY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Red Hat 7
  • Window Manager: Windows 10
    • Профил
    • WWW
Здравейте, интересува ме вашето мнение за Raspberry Pi 2 като за Web Hosting.

Спецификации:

900MHz quad-core ARM Cortex-A7 CPU
1GB RAM
Like the (Pi 1) Model B+, it also has:

4 USB ports
40 GPIO pins
Full HDMI port
Ethernet port
Combined 3.5mm audio jack and composite video
Camera interface (CSI)
Display interface (DSI)
Micro SD card slot
VideoCore IV 3D graphics core

И изобщо някой ако вече е пробвал, ако може да сподели, как вървят PHP сайтовете, "изплюва" ли бързо кода и прочие...

Например да хоства 2-3 не-натоварени сайта/блога на Wordpress (между 20-50 посещения на ден), не повече.
« Последна редакция: Jul 23, 2015, 20:47 от bILLY »
Активен

"UNIX is like sex: If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it!"
Lars Eilebrecht

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #1 -: Jul 23, 2015, 21:14 »
Аз имам едно такова с идеята да му купя 2TB външен хард и да го ползвам с owncloud, хем за backup на компютрите, хем за отдалечен достъп до тези бекъпи. Както и да върявят cacti и nagios на него. Даже му му напрвих всички конфигурации без nagios-а, обаче изпаднах в едни драми какъв хард 3,5 да си купя, после имаше непредвидени харчове, после други неща и още не съм взел. Сега мисля да се разхаждам малко нагоре-надолу та май като свърши лятото ще е, пък и тогава времето е по-скапано и има време за странични неща.

Отделно аз изпаднах в драма, че искам да върви 24/7 или поне постоянно като ме няма, а това се случва честно. Та драмата е, че си вкарах филм с пожарната безопасност и мисля да го навра заено с два контакта и харда в нещо керамично като саксия, ама още не съм стигнал и до там да го мисля в детайли това.

При мен има проблем с Ип-то защото ми го сменят всеки ден, та трябваше да си напиша крон да ми го сменя едни DNS-и през на DO API-то. Което е малко неприятно защото ми го сменят всеки ден около 5 след обед и ако ми трябва точно в този момент може да се наложи да изчкам 15-на минути или да си слагам ръчно на машината запис.

Това което трябва да имаш предвид е ,че ethernet-a му минава през USB чипа и всъщност е ограничен до скороста на USB 2.0 която не помня колко беше, но можеш да си го гугълеш. Също така добро захранване и резервна SD карта, и съответно чести backup-и, че доста хора се оплакват от умрели SD карти. Доста се и хвалят, че работят с години, но е нещо което да имаш в предвид.

Та на въпроса - честно казано незнам. Мога да ти предложа да ти сложа някои WordPress в директория и да си цъкаш да видиш как е, ако искаш и стрес тестове му прави да ДоС-ваш(макар, че първо ще ми умре античния рутер), мога да ти го оставя 1-2 дни да работи. Достъп до машината няма да ти дам, понеже не ми се занимава, но мога да ти сложа блог-че, ако искаш ми пиши на лични да ти дам линк.
Активен

bILLY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Red Hat 7
  • Window Manager: Windows 10
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #2 -: Jul 23, 2015, 22:26 »
Доста си услужлив и виж няма да ти откажа, ако можеш да му "праснеш" едно Уордпресче и да ми дадеш юзър и пас (за Уордпреса), за 1-2 дена да го разцъкам през свободното си време и да видя как "изплюва" кода, наистина ще ти бъда много благодарен.

Имам мерак за такова още от когато излезе модела Б+ а ето, че вече има и 2 Б+, смятай колко време се мина докъто се наканя  ;D но за идеята съм съгласен, ще ти бъдя адски благодарен, и много работа ще ми свършиш ако ми дадеш да тествам един Уордпрес 1-2 дни.
Активен

"UNIX is like sex: If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it!"
Lars Eilebrecht

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #3 -: Jul 24, 2015, 00:35 »
Можеш и да подкрепиш българското (Филибето): https://www.olimex.com/Products/OLinuXino/A20/A20-OLinuXino-LIME/open-source-hardware
Няма този проблем с ethernet port-a, Има и SATA port.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #4 -: Jul 24, 2015, 01:03 »
Имаш ЛС. Иначе и на jet предложението е добро, незнам защо се отказах от тях, мисля, че заради по-малкото рам, макар да е по-добра на хартия.
И SATA порт-а е удобство, но май ще става само за 2.5 HDD.

Иначе ако не ти пука за качеството на услугата и дали някой сайт няма да се отваря понякога за 2-3 часа може и да става такова решение за хостинг.
Активен

bILLY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Red Hat 7
  • Window Manager: Windows 10
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #5 -: Jul 24, 2015, 01:21 »
нямам ЛС  :'(
Активен

"UNIX is like sex: If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it!"
Lars Eilebrecht

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #6 -: Jul 24, 2015, 01:26 »
пробвал съм Olixino-to с 5" 2ТБ харддиск - работи като пушка, но трябва подходящо захранване и за диска.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #7 -: Jul 24, 2015, 03:23 »
Виж пак, май съм цъкнак мейл иконката първия път.
Активен

bILLY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Red Hat 7
  • Window Manager: Windows 10
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #8 -: Jul 24, 2015, 10:45 »
Благодаря!

Поразцъках малко и хмммм ... влюбих се!  8)

Уникална бързина, изплюва кода много бързо.
По-бързо от двуядрения ми лаптоп с 2Г РАМ.

Очарован съм! Определено ще си взема 2-ката.

А някакви допълнителни въпроси, като сторидж предполагам ползваш МикроСД Клас 10 ?

И още  ...
HTTP/1.1 200 OK
Server: nginx/1.2.1
Date: Fri, 24 Jul 2015 07:40:49 GMT
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Connection: keep-alive
X-Powered-By: PHP/5.4.41-0+deb7u1

доколкото виждам си с nginx и предполагам php-то ти е със fastcgi, или не ?

Освен това 5.4.41-0+deb7u1, предполагам си с Raspberian ...

А някакви допълнителни ускорители за статични и динамични контенти за уеб към PHP и Nginx ползваш ли ?

Наистина изумен съм от бързината с която "изплюва" кода.

Това е страхотно - компактно, енергоспестяващо и доста бързо - уса! :)

Можеш да триеш сайта, няколко минути ми бяха достатъчни, благодаря отново.

Останах много впечатлен !!! Уникално! :)
Активен

"UNIX is like sex: If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it!"
Lars Eilebrecht

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #9 -: Jul 24, 2015, 17:45 »
За нищо. Бих ти дал и root достъп, но просто нямам друга карта да сложа нещо, а неми сезанимава да местя имиджи. М/у другото му пуснах тест от този сайт - loadimpact.com с 25  потребителя и се държа добре. Load-а за последните 5 стигна до 0,90, а има още хляб до 4  ;D

За всичките неща си прав, raspbian с nginx + php-fpm всичко от хранилищата. Пробвах с АРЧ като нямаш достатъчно голяма карта, но изисква твърде много baby sitting.

Няма кеширине нито микрокаше, нито варниш или нещо подобно.

Това са нещата които си взех-
http://www.ebay.com/itm/191557509388?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/400826436151?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/281524869212?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/321658944335?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Самия пай е на същата цена в бг, така, че няма значение. За картата се чака доста, поне 30 дни, всичко друго идва за максимум 2 седмици. И нея можеш да си вземеш от тук, но е горе-долу двойна цената, а пък и аз имах по-малка да си играя с АРЧ, мислех да пробвам и малко embedded developing, да видя мога ли поне диодчета да пускам, но не ми остана време.
Не бих си купил тази кутия и това захранване. Захранването доста грее и не ми вдъхва доверие, а кутията е много скапана и ако не внимаваш много се чупят едни зъбчета и сега е с изолирбанд залепена. Освен това е за предната версия, на тази рамта е отдолу и кутията няма отвори за охлаждане, не че излъчва изобщо някаква осезаема топлина, и като цяло е доста студено у-во.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #10 -: Jul 24, 2015, 23:16 »
Бах, какво ембедед програмиране, през sysfs можеш да пишеш каквото си искаш на GPIO-тата, можеш да си светкаш диодчетата с обикновен шел скрипт с огромна вероятност....край, развалих тръпката сега :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #11 -: Jul 24, 2015, 23:41 »
Знам, че може, както казах интересно ми е да пробвам.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #12 -: Jul 27, 2015, 00:01 »
Та драмата е, че си вкарах филм с пожарната безопасност и мисля да го навра заено с два контакта и харда в нещо керамично като саксия, ама още не съм стигнал и до там да го мисля в детайли това.
Това ми хареса! :) Може да се закотви в средата на ваната в банята! :) Студената вода ще е много добро охлаждане, BTW.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #13 -: Jul 27, 2015, 19:26 »
Това ми хареса! :) Може да се закотви в средата на ваната в банята! :) Студената вода ще е много добро охлаждане, BTW.

Не съм го разсъждавал този въпрос. Знам, че 3M имат някаква течност която ползват в дата центровете която потушава огъня, но не е електропроводима, но едва ли ще става за целта, а дори и да става снябдяването и цената ще са дрг интересен въпрос.

Та колкото и да ти е смешно, аз гледам сериозно на тези неща, пожелавам ти да не си патиш, че да разбираш защо при мен е така.

И между другото водата отдавна се използва за охлаждане но компютърни компоненти, не е само за да плуват делфини в нея.  ;)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #14 -: Jul 28, 2015, 20:44 »
И между другото водата отдавна се използва за охлаждане но компютърни компоненти, не е само за да плуват делфини в нея.  ;)

Те затова идва голямото затопляне я  ;D
http://www.theguardian.com/technology/2013/oct/30/google-secret-floating-data-centers-california-maine

ей го на най-големия авантаджия (не е български) - познайте дали си плаща за водата...
https://www.google.com/search?q=google+data+center+ships&biw=1286&bih=715&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCcQsARqFQoTCMebxNWv_sYCFUeqgAodC9sK1w
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2479299/Second-floating-Google-data-center-spotted-Maine.html

« Последна редакция: Jul 28, 2015, 20:47 от remotexx »
Активен