Автор Тема: Меките май изкопираха и мотото на Google отварят кода на части от .Net  (Прочетена 11820 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Около 2000-2001 пишех на Смоко и може да се каже, че никак не беше лош език. Но Пърл е по-мощен. От много години слушам, че е мъртъв, пък никога не е бил в по-добро здраве. Пожелавам на всеки подобна смърт. Има тонове отлична документация и може да се пише четливо, въпрос на избор. Но проблема не е в четливостта. Не може да го чете само човек, дето не го знае. Защо да ограничавам езика, че някой не го е учил? Но нека е Питон. Все тая. Примера не се променя.

Тк си е перфектен и чудесно документиран. Голямата мъка е да схванеш как работи, но това е мъка, само, ако не си се занимавал с ГПИ преди това като мен и нямаш идея, какво е Х11. Въпреки това има книжка по въпроса и ако я прегледаш за няколко дни, вече си готов да твориш чудеса.

Куемел и Ксамъл са Жабаскрипт. Това ли е хубавият език? Не няма да се смея малко. Дайте пичове ще изхвърлим кдм и ще го заменим с някаква гнус, та да можели да си пишат на цсс теми, защото толкова си немогат. Не бе, не е смешно, трагично е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не съм толкова запознат с езиците, колкото ми се иска, но поне едно нещо съм разбрал. Има си инструмент за всяка работа. Хората разработили език, за го правили с цел и разбира се, точно там му е силата на всяко нещо. Всичко си зависи от това, какво ще се прави. Няма как обаче да се знаят всички езици и от тук идва и хуленето по един или друг. Защото се хваща от хора, свикнали вече на нещо малко по-различно. Понеже се спомена, че Perl е мъртъв език.... Казах на терминала да ми намери колко Perl скрипта имам в системата. Резултата?

# find / -xdev -name "*.pl" -print | wc -l
1658

Като махна от тях 308 които са в /usr/src пак остават доволно много.
Изглежда, че половината линукс е Perl. Не виждам да е на умирачка
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
//offtopic
@go_fire не си прав в случая Гоше   [_]3
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

sharena_sol

  • Гост
Чета тази тема и неможах да не коментирам. Във форум за линукс, единственият който явно разбира от програмиране (като чета коментарите... нищо лично ама... ) защитава .NET.... [_]3
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Сега добави и един параметър -newermt "jan 01, 2014"  и сравни резултата. И дай еквивалента с .py да видим как стоят нещата.
Нормално е още дълго време да се тачат нещата, но като цяло може да прочетеш, че масово хората пренаписват в часност и най-вече Ubuntu на python. Ама щом Ви е драго си ползвайте perl де. Никой не е опрял патлака на главата и да казва - ползвай python, scala, rails, java или каквото ти дойде на ум.
Активен

sharena_sol

  • Гост
...
И идиотската идея да имам виртуален компютър в компютъра. Мога да го приема, ако искам да си стартирам друга ОС, ама не, за да си стартирам приложение. Ако беше така, щях да ползвам Кюбос.
...

Всеки скриптови език... вкл PHP, Perl, bash... а също така и езици като Python, Java, C#... работят на един и същи принцип.
Имаш една native програма да речем писана на C или ако искаш на Pascal. В единия случай и викат интерпретатор, в другия виртуална машина. В единия случай ти парсва кода, в другия случай парсва bytecode (получен след компилация на оригиналния код) и оптимизира изпълнението. Обясни ми къде видя някаква фундаментална грешка или просто името "Виртуална машина" не ти харесва. Тя разбира се няма нищо общо с Xen, VirtualBox и т.н.
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
.НЕТ изобщо не е боза итези които не го разбират или не им трябва просто да не го ползват какво толкова. Това, че явно ще е под отворен лиценз (за сега само сървърската част) може да е единствено и само плюс. Така големи компании които навремето са се бръкнали за скъпи корпоративни сайтове на тази технология ще могат да се хостват и на линукс.
Не разбирам какво е това хленчене по въпроса. В един момент може да ви се наложи да администрирате такова нещо върху нормална ос.
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
И идиотската идея да имам виртуален компютър в компютъра. Мога да го приема, ако искам да си стартирам друга ОС, ама не, за да си стартирам приложение. Ако беше така, щях да ползвам Кюбос.

Да разбирам, че не си фен на Андроид (то и аз ползвам една друга ос).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Да определено не съм фен, но от как разбрах, че все пак на всяко андроидско устройство може сложиш нормален ГНУ/Линукс с някоя и друга магия, може да си купа някое китайче. Но няма да е скоро, защото съм безработен. Тъкмо да им дам време да си пооправят екраните.

Интересно, че в едната тема се говори срещу sd, в другата се възхвалява .net. И да не смятам, че е боза. Обичам боза и смятам, че е обида нещо толкова прекрасно да се сравнява с тази купчина тор.

Шарена сол добре дошъл във форума. Виждам, че си разбирач, затова ще те оставя да си чешеш езика. Само за протокола, ако има деление, в което може да поставиш на едно място xen и vbox, които са безкрайно различни едно от друго, то в същата група спокойно може да поставиш clr и jvm. Всъщност бутни там и проклетият кланг.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
//offtopic
@go_fire Е ти смаза иновациите изцяло с това обобщение :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Аз Perl не ползвам, защото не го зная. Python идилията няма какво да се обсъжда. Бачка бързо, което е достатъчна причина. Освен това страшно много програми имат писани плъгини точно на Python. Един 3DS MAX например. И продължават да се пишат за всичко на този език.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
@go_fire със sd проблемът е политически - добър/лош натрапват ти го. С точка нет вече нещата отиват към чисто технически предпочитания. Няма начин да се наложат и забранят другата част от света.
П.П. Мразя андроид защото се прави на отворен, а в действителност не е. Меките за сега не съм ги хващал в подобно двуличие. Просто давам the benefit of the doubt на новото СЕО.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Аз Perl не ползвам, защото не го зная. Python идилията няма какво да се обсъжда. Бачка бързо, което е достатъчна причина. Освен това страшно много програми имат писани плъгини точно на Python. Един 3DS MAX например. И продължават да се пишат за всичко на този език.
Python не е кой знае колко бърз, има проблеми с multithreading-a - попрочети за GIL. Иначе езика е добър, даже мисля вече започнаха да го ползват като заместите на Java/C++ в обучението в някой западни университети. Тука говоря за CPython другите имплементации не съм ги ползвал и не мога да кажа мнение.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Не ща изобщо да слушам за тези измекяри
http://sciencelogy.actualno.com/Microsoft-popravi-defekt-v-Windows-syshtestvuval-19-godini-news_60213.html
Това е едната от причините

Ще се върна малко назад, че и без това темата се изврати за пореден път... Та:

Ти мълчи, че ако хванем Shell Shock то при нас е още по-зле, че до колкото се сещам хралупата я имаше от версия 1.03, която ако не се лъжа беше от 1989. Това ако мога да ги сметна точно са 25 години, и както си личи сме ги изпреварили и в това отношение. 
Но, както беше казал някой то си ги плюем по подразбиране  [_]3 Или поне няколко човека, без да са наясно защо го правят. Ама му се вика фанатизъм на това...
« Последна редакция: Nov 15, 2014, 13:56 от runtime »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Със съвсем малката подробност, че bash не е бил проектиран да се използва със cgi и още по-малката, че в момента дето беше разкрит проблема, моментално беше оправен. Осъдените монополисти си остават жалки измекяри и нищо не ги оправдава. Ще горят не в деветият кръг на ада, а в десетият, създаден специално за тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear