Автор Тема: Как да си гледам DVR'a онлайн ?  (Прочетена 21304 пъти)

naskoldin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте, взех си един DVR и съм му включил две камери. Включен е към рутера ми и когато му набера ИП адреса от дом. компютър мога да виждам онлайн какво дават камерите, но искам да мога да ги виждам и от работата , та дори още по-добре и от телефона...
Какви настройки трябва да направя и как да виждам камерите на DVR'а когато не съм в домашната мрежа?
Нет ползвам от БТК и от Унакс ако това има значение :).
Благодаря предварително.
Активен

Готино е да си ВАЖЕН, но по-важното е да си ГОТИН!!!

Mitaka

  • Гост
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #1 -: Jun 04, 2012, 13:29 »
Трябва да му сложиш публичен ИП адрес, или както е по-модерно - "реален".
Единият от вариантите да заобиколиш това е от рутера да пренасочиш съответният порт към IP адреса на рутера. Май това и ще е най-удачното решение за теб.

Трябва да знаеш на кой порт работи DVR-a и да пренасочиш съответният порт от рутера.
Как става това - зависи от модела на рутера, а за BTK се прави от my.contact.bg или ако се обадиш на 123 :) Но ако си с динамичен IP адрес ситуацията се усложнява....
Активен

naskoldin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #2 -: Jun 04, 2012, 14:37 »
Ами аз в момента съм го вързал на работата за проба и когато и да си проверя ИП'то през интернет ми дава все едно и също...това значи ли че съм с реално ?
А иначе след рутера съм сложил един суич за да си вкл. към нета и компа и DVR'a.
Модема е от белите на БТК, а рутера ми вкъщи е canyon cnp-wf514n1 - основно ще се ползва през рутера и на унакс.
Просто в момента е на БТК през модема и после суич за проба, но явно трябва да го преместя и тогава да правя настройки.
Активен

Готино е да си ВАЖЕН, но по-важното е да си ГОТИН!!!

nasko_p_a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 36
  • Distribution: LinuxMint
    • Профил
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #3 -: Jun 04, 2012, 14:39 »
Ако си с динамичен адрес, си правиш безплатна регистрация в Dyndns.org (вече e dyn.com май), например, и си ти. Пренасочваш порта, както ти е казал Митака и си готов.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #4 -: Jun 04, 2012, 16:14 »
Ако си с динамичен адрес, си правиш безплатна регистрация в Dyndns.org (вече e dyn.com май), например, и си ти. Пренасочваш порта, както ти е казал Митака и си готов.

На БТК мисля, няма как да го приложи... просто модема има такава опция, но тя не е изнесена в уеб интерфейса на my.contact.bg, все пак ако е comtrend, или както там му беше името - http://adresa-na-modema, после: http://darksteam.net/hardware/%5Bguide%5D-БТК-adsl-Всички-пароли-за-всички-модеми-11825.html

Активен

nasko_p_a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 36
  • Distribution: LinuxMint
    • Профил
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #5 -: Jun 04, 2012, 16:58 »
Ами да от my.contact.bg няма да стане. Тези белите май такива бяха - Huawei SmartAX MT882 (root MT882rootaccess). Аз такъв не съм ползвал и не знам дали това е паролата. То и пренасочване на портовете от там не съм правил. Най-лесно ще стане, ако се разбере паролата на рутера. :)
Активен

naskoldin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #6 -: Jun 08, 2012, 12:30 »
Поизгубих си малко време да се пробвам с БТК, но понеже няма да е това доставчика там където ще стои DVR'а реших да не си губя повече времето и днес ще отида до унакс /които ми е доставчик там където ще е устройството/ и ще си пусна един реален IP адрес.
А после ще гледам да настроя рутерчето / canyon cnp-wf514n1 / така, че да имам интернет и на  компютъра и на DVR'а.
До колкото разбрах трябва да се препрати единия от портовете на рутера да е със същия IP адрес като на WAN порта...
Ако можете да ми дадета повече подробности около тази настройка на рутера - след като получа реалния адрес как да настроя рутера така че хем да имам нет на домашния компютър, хем да е вързан DVR'а към нета и да мога да го виждам през друг компютър който не е в моята домашна мрежа.
Активен

Готино е да си ВАЖЕН, но по-важното е да си ГОТИН!!!

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #7 -: Jun 08, 2012, 12:42 »
Колега, има много такива теми във форума, относно port forward (пренасочване на портове). Писано, повтаряно и потретено. Кое, как, защо, откъде и накъде. Виждам си сериозен, потърси малко с търсачката, ще се убедиш колко много са примерите. Успехи пожелавам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #8 -: Jun 08, 2012, 17:01 »
На рутера има опция DMZ (вж. стр. 103 от ръководството). Със нея се тунелира външния адрес (напр. 88.123.321.88) към 1 (един) компютър от вътрешната мрежа (напр. 192.169.1.2) - или в твоя случай - DVR.
Освен това има и меню DDNS: за въвеждане на избрания домеин на dyndns (напр. naskoldin.dyndns.info), потр. име и паролата от регистрацията. След това от всяка място с избирането на naskoldin.dyndns.info ще влизаш в DVR-a. (стр. 44).
Ръководство
Успех!
« Последна редакция: Jun 08, 2012, 17:18 от angie_bg »
Активен

ManovaLL

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #9 -: Jun 11, 2012, 19:18 »
без реален-статичен ИП адрес вече няма как да сработи безплатно , 99% от ДДНС-ите които се предлагат от менютата на рутери/модеми ( било то на БТК или НЕ ) вече са платени :)

при динамичен ИП адрес ДМЗ функцията е излишна както и всякакъв вид пренасочване на портове и т.н. (личен опит не си чешете крастата да пишете че става особенно на бтк къде самия модем/рутер си взима ново ип на всеки 4-5 часа с някой изключения и цялата ти сехматика е провалена из основи)
с 2 думи или плащаш за ДДНС ( в случай че нямаш възможност за реален ип адрес )
или Плащаш за ИП :)

и в 2-та случая плащаш ....  :)


п.с.

коригирайте си ръководството  ;D
« Последна редакция: Jun 11, 2012, 19:22 от ManovaLL »
Активен

naskoldin

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Как да си гледам DVR'a онлайн ?
« Отговор #10 -: Jun 25, 2012, 10:19 »
Значи да обобщя:
Като цяло краен резултат все още нямам :( , искам да кажа, че все още не мога да подкарам DVR'a и Рутера така, че да мога отвсякъде да преглеждам камерите.
- Имам статичен адрес от доставчика,
- Настроил съм рутера за тунелиране
- Настроил съм и DVR'a с разните му IP, Gateway, DNS и т.н.т.
Обаче имам още няколко неясноти които изхождат от това, че самия рутер когато му настройвам DMZ'то не иска да види DVR'a - имам предвид, че аз му въвеждам IP на което трябва да тунелира адреса и в най-дясното падащо прозорче трябва да ми се покажат свързаните в момента устройства - виждам компютъра, но не виждам DVR'a....
Другото което ме интересува на самия DVR какви настройки да му задам - на домашната мрежа - IP 192.168.1.105 Gate 255.255.255.0 или статичния адрес които имам от доставчика...??? според мен трябва да е този на домашната мрежа за да може рутера да го разпознае и тогава да му тунелира статичния /истинския/ адрес.

Като цяло рутера не вижда DVR'a а самия DVR постоянно ми изписва че не е online  и има грешка при свързването.
Моля дайте някакви идеи как да го излъжа.
Активен

Готино е да си ВАЖЕН, но по-важното е да си ГОТИН!!!