Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33   Надолу

Автор Тема: Курвенските пинизи на малките-и-меките  (Прочетена 50160 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #120 -: Jul 29, 2021, 13:28 »
То само лагерите да са боклучави. Всичкото им е "топлама марка".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #121 -: Jul 29, 2021, 17:12 »
Аз ги уважавам китайците. Правят това, което си поръчаш. Искаш евтинко, втулка вместо лагер. Искаш качествено, но цената ще е малко по-голяма. Спомням си едни бивши шефове. Като им предложихме да говорят с китайците да заменят в тулката на бормашините от петстотин вата с лагер и, че ако го направят, почти няма да идват за ремонт, не поискаха. Досвидяха им се тридесет цента повече върху цената. Та китаеца не е виновен. Поръчителя е за бой.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #122 -: Jul 29, 2021, 18:45 »
Вероятно, за да може като издъхне втулката, бившите ти шефове да кажат на клиента "Ами това не подлежи на ремонт, но можем да Ви продадем по-новия модел" (пак с такава втулка).. И лошото е, че това е в световен мащаб, с тенденцията дори дълготрайни материални активи като автомобилите да се превърнат в консуматив.

П.П. И съм съгласен, че китайците имат и хубави неща. Аз имам китайски ългошлайф, купил съм го преди 15 години, и не е като да не е използван. И си работи досега. Единственото, което съм му сменял, са четки на двигателя (които си вървяха с него, като резервен комплект, още във фабричната опаковка). Една приятелка ходи до Китай преди две години, да се разходи и да си избере плочки и кухненска мебел. Имало страхотни неща, просто нашите търгаши поръчват най-евтиното. Имам и клиенти вносители на китайски стоки, те правят същото- купуват най-евтините стоки оттам.
« Последна редакция: Jul 29, 2021, 18:50 от Nik123 »
Активен

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #123 -: Jul 29, 2021, 23:33 »
Спомням си едни бивши шефове. Като им предложихме да говорят с китайците да заменят в тулката на бормашините от петстотин вата с лагер и, че ако го направят, почти няма да идват за ремонт, не поискаха. Досвидяха им се тридесет цента повече върху цената.

Че защо? Те биха могли да вземат $3 или $30 повече от клиента за същата стока, ако я направят по-издръжлива. А може да се освободят и от някои работници, ако им се налага да извършват по-малко ремонти. Така ще спестят много повече от заплати.

Може би по-високият клас лаптопи са с по-добри вентилатори. На брат ми вентилатора си работи и не го е сменял, а неговият лаптоп грее доста повече, така че и вентилатора му работи повече и на по-високи обороти.

Спомням си, че Dell по едно време си бяха поставили за цел да направят наистина хубаво охлаждане за лаптопи. Повечето други под това разбират да не ти грее на ръцете, да не го усещаш - което не е същото. Acer (първия) и Asus (последния) са моите, на брат ми е Lenovo - с Dell не съм имал досег. На майка ми мисля, че пак купихме Asus, а тя си беше купила едно HP преди това, което също много грееше и нещо му изгоря.

На настолна дискретна видео карта ми е отказвал вентилатор - на процесор не е. На един приятел му беше отказал боксовия вентилатор на Core 2 Duo - какво е правил с него не знам, но около 10 години беше работил.

Един друг приятел имаше лаптоп Toshiba, с който беше карал много дълго време, и накрая нещо се беше разтопило даже, но не помня какви бяха детайлите, защото беше преди много години. Той обаче успя да го оправи, значи пак не е било смъртоносно. :D

Най-добре е настолната машина - и откъм охлаждане и откъм производителност и откъм ъпгрейди, което значи и дълъг живот. Първия ми LCD монитор също работи след 14 години и брат ми дори в момента го ползва като втори монитор. Но ако пътуваш - няма как да си разнасяш настолния компютър.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #124 -: Jul 30, 2021, 08:31 »
По стечение на обстоятелствата ползвам не нов, но много висок клас лаптоп на Дел. По-точно това е най-скъпата им линия преди гей(мър)ските.

Машината е мощна, надеждна, добра клавиатура, хубав екран. Охлаждането ползва така наречените „топлинни тръби“, нещо което съм виждал в тингпадите. Обаче на цялата каца с мед има и лъжица катран. Направили са абсолютно аматьорската грешка, която мислех, че е възможна само за боклуци като Асус, Ацер и т.н., но не за наистина маркови машини. Под процесора са направили процепи отдолу.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #125 -: Jul 30, 2021, 11:05 »
Геймърските лаптопи са най-добри. Защото там специално се набляга на доброто охлаждане на машината. И няма как да не ти грее ръцете при вентилационните отвори, след като тази топлина трябва някъде да се отвежда. Та, ако ще се върши някаква по-сериозна работа с машината, това е избора. Зависи вече и какво ще правиш обаче. 3D ускорител може да не върши толкова добра работа в много случаи.
Досега не ми се е скапвал компютър или лаптоп заради неработещ вентилатор. Освен, ако захранването на едно РС, което имах да не сдаде багажа заради това. Не съм проверявал. Просто им го занесох да ми го сменят, че беше от онези малките машинки и не знаех, дали ще намеря такова по тукашните магазини. Тогава интернет пазаруването почти го нямаше тъдява, а машината ми трябваше възможно най-бързо. Нямах време да обикалям.

Сигурен съм, че и втулките могат да вършат много добра работа, доста дълго време. Ако се използват подходящи материали и смазка. И подходящо обработени материали. Такъв профил на триещата се повърхност, че триенето да е възможно най-малко. Сигурен съм, че може  да се постигне. Преди време някакви бяха издълбали с лазер така повърхността на метална пластина, че водата се оттичаше изцяло от нея и не успя да се задържи никаква влага по повърхността.
« Последна редакция: Jul 30, 2021, 11:33 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #126 -: Jul 30, 2021, 11:37 »
Цитат
Сигурен съм, че и втулките могат да вършат много добра работа, доста дълго време. Ако се използват подходящи материали и смазка. И подходящо обработени материали.

Може но имат лошата склонност да спират внезапно, без предизвестие и въобще да не разбереш, че е спрял. Особено при начално включване на компютъра. Просто не завърта.

На настолна дискретна видео карта ми е отказвал вентилатор - на процесор не е.
На всички видео карти перките са с втулки, а на процесорите (и Интел и АМД) оригиналните боксовите вентилатори 99.9% са с ball bearing-зи


Я какво видео тази сутрин ми препоръча Гого. Сигурно слухти какво си говорим тука. :D
Steve Wozniak speaks on Right to Repair
« Последна редакция: Jul 30, 2021, 11:49 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #127 -: Jul 30, 2021, 12:05 »
Цитат
Геймърските лаптопи са най-добри. Защото там специално се набляга на доброто охлаждане на машината.

Не е само при лаптопите. И не е само охлаждането, ами и самата електроника е по-здрава та да държи на големите 'геймърски тоци' на процесора (и видеото).

Като си правих настолния к. дълго търсих дъно. Сандартно, здраво ATX дъно, с повече кондензатори на voltage регулатора и с радиатори на voltage регулатора. Като едно времешните стандартни 'бизнес' дъна. Оказа се, че вече няма такива. Всичките бяха някави орязки........Обаче геймърските дъна бяха точно като това което търсих. Преглънах неприятния факт, че цялото дъно беше като цветомузика и, че цената му беше дебела и го взех.

Нещо като това (не е точно същото) https://static.gigabyte.com/StaticFile/Image/Global/b64ca85bd720db7cb31e4e1a91cea6d3/Product/18762/png/1000, обаче забележете:
13-14 броя кондензатори по voltage регулатора (обикновенно са 5-7 максимум 9). 2 броя радиатори пак там (обикновенно или ги няма или е само един). Крокодилски радиатор на чипсета (обикновенно е много малък)... А и цветомузиката се изключва от бисоса ;D

« Последна редакция: Jul 30, 2021, 12:18 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #128 -: Jul 30, 2021, 14:10 »
Нямам нищо против цветовете, стига да не ми мигат. А и като се изключи вечерно време осветлението, е хубаво да има някакво слабо и странично. Да не е само това от дисплея. Оранжевкото много ми допада.

Я какво видео тази сутрин ми препоръча Гого. Сигурно слухти какво си говорим тука. :D
Steve Wozniak speaks on Right to Repair
Постнахме тук един-два линка по темата и Гого е свързал никнейма ти, имейла или тези на някои от нас със теб и ти е предложил въпросното видео.

Между другото, това е една от причините, заради които вече не можем да се скрием. Взаимовръзките помежду ни. Отдавна са картографирали всички възможни такива.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #129 -: Jul 30, 2021, 14:23 »
А и като се изключи вечерно време осветлението, е хубаво да има някакво слабо и странично.

Оказа се, че това е добро нещо. Даже като изключих от биоса 'чветомузиките' си остана едно постоянно осветление на задната планка на компютъра. Много удобно излезе, защото вечер като включваш отзаде разни кабели всички дупки се виждат. А това осветление на задната планка работи само при изключен компютър.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #130 -: Jul 30, 2021, 19:56 »
Направили са абсолютно аматьорската грешка, която мислех, че е възможна само за боклуци като Асус, Ацер и т.н., но не за наистина маркови машини. Под процесора са направили процепи отдолу.

Тези процепи са най-вероятно за да му набиваш въздушен поток с подложката отдолу.

Какво против имаш машините на Asus ? Освен това правят най-хубавите дъна.

Какво означава геймърски компютър? Това е просто евтин рекламен лозунг. Има се предвид компютър, на който могат да вървят ресурсоемки програми, а едни от най-ресурсоемките такива са игрите.

В действителност означава, че компютъра се възползва в най-голяма степен от моментното развитие на технологиите. Разполага с близки до пълните възможности на компонентите, а не орязани - както е при моделите от по-нисък клас.

Да, някои модели имат някакви абсолютно глупави простотийки, като споменатото диодно осветление, които да привличат разни тийнейджъри и непорастнали възрастни. Но няма нещо, което да прави един компютър специално за игри.

За какво ми е осветление на задната планка, когато компютъра еизключен? Да няма да го изключвам за да си включа някое от периферните устройства или външна памет?

А със следенето през браузъра можете да се разправите много лесно. Първо, като
блокирате всички домейни, асоциирани със следене и реклами през /etc/hosts. И после ползвате само Firefox с NoScript, Temporary Containers, Multi-Account Containers, Disconnect, Decentraleyes, HTTPS Everywhere, User-Agent Switcher, ClearURLs, Ghostery, Trace... Взаимствате някои настройки от Hardened Firefox или ползвате едно или няколко от другите ръководства за усилване на поверителността в Лисичия браузър и сте железни. Аз преди ползвах и firejail за да изолирам интернетските приложения от останалата система, обаче това им пречи и да си мятат линкове помежду си, и след една преинсталация ме домързя да го конфигурирам наново за да позволя онова, което искам, и го зарязах.

Шпионите, в които се логвам, съм ги изолирал всеки в отделен контейнер и имам още няколко контейнера за други сайтове, които се нуждаят  от записване на някаква информация в браузъра. Имам един профил във Firefox, в който отварям нещата, които не работят, дори след като съм им разрешил скриптовете и това е. Преди това за тази цел ползвах Chrome и после Chromium, но после се усетих и ги разкарах, като си сложих един Ungoogled Chromium (който в хранилищата на Fedora го има под името chromium-browser-privacy) и му сложих ръчно същите добавки, които ползвам във Firefox, но от тогава съм го пускал само веднъж (някои сайтове не работят във Firefox под Линукс, например web.skype.com).
« Последна редакция: Aug 11, 2021, 21:11 от zahari_bgr »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #131 -: Jul 30, 2021, 20:20 »
Геймърски компютър означава геймърски. Повечко памет, по-производителен процесор, отделен 3D ускорител, който е с някой от последните модели чипове. Не всички приложения имат нужда от мощна 3D карта. Даже това са една малка част от тях. И ги наричам геймърски, защото повечето хора ги ползват най-вече за това. Специално съм си взел машина с добра 2D производителност поради някои мои нужди.

Засега не можем да настигнем компаниите, а дори вече и малките фирми, ако искат да ни следят. Повечето хора си нямат и на идея, какво и как се случва. Някои дори не са и помисляли по колко начина ги следят.

Не зная, дали сте гледали това или някое подобно видео. Много информативно и интересно. Даже е стряскащо:

https://www.youtube.com/watch?v=j1FfVK6sj4I
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #132 -: Jul 30, 2021, 22:47 »
А не може ли човек да желае просто компютъра му да върви бързо - дори да не натоварва компонентите? Както и да му служи за много години напред - както много пъти споменавам в тази тема. Струва си човек да вземе повече от колкото му е нужно в конкретния момент, защото винаги е по-скъпо да направиш 2 покупки вместо 1.

Освен това, освен игрите, графичната и видео обработката, 3D анимации, CAD/CAM,  също могат да се възползват докрай от възможностите на видео картата. Дори само да възпроизвеждаш видео - можеш да го правиш с по-голяма разделителна способност и повече кадри.

RAM ти трябва така или иначе за всичко. Защо да ползваш SWAP и да си забавяш системата?

Ако им блокираш домейните на следящите системи в hosts и разрешаваш Javascript само, когато е свързан с функционалността - нищо не могат да ти следят. Например, мен Google не ме знаят кои сайтове съм посещавал днес, камоли кои страници в тези сайтове. Все още им ползвам Youtube и GMAIL, но търсачката им не ползвам от 10 години.  Нито FaceBook (ако не съм последвал тяхна връзка), нито Amazon, Twitter, камоли пък Microsoft. Всеки сайт може да види само онова, което правя на неговата територия.

Разгледай добавките, които съм посочил. Примерно Decentraleyes зарежда локални копия на Javascript библиотеките, дори и сайта да е поискал някоя библиотека от хранилищата на Google. Disconnect се оправя с уиджетите по сайтовете, ако такива въобще се заредят - при мен не се зареждат. Контейнерите правят да изглежда така, че все едно само тази страница някога е била зареждана в този браузър. От самия Firefox може да удариш взимането на отпечатък, но Ghostery ти помага специфично за това. ClearURLs ти чисти адресите от проследяващите параметри... Допълнително се заблуждават като се сменя юзър агента постоянно, макар повечето вече да не го ползват.

На телефона не правя нищо - ползвам най-много Kindle, Twitter - за нотификациите, и Youtube - никога FaceBook. От телефона си отварям по една страница месечно - средно годишно с браузъра на DuckDuckGo. Искам Kindle за Линукс, но от Amazon не дават, иначе дори бих платил специално за да го ползвам.

IP адреса също могат да ти записват, но ако е динамичен - това не е надеждно. Освен това можеш да ползваш VPN или TOR.

Телевизия не гледам и около мен не се гледа. В някое заведение може да върви телевизия или радио, но тези работи все още не са стигнали до нас, за които се говори във видеото. И все пак е доста съмнително, дори да е възможно като технология. Те се опитаха същото нещо да го направят чрез Bluetooth, но не им се получи, защото хората не си го държат включен. Не знам дали нещо на телефона ми, което работи на заден план, би могло да хване такъв сигнал от околната среда. Т. е. ако аз не съм отворил нещо. Ако стане проблем - сигурен съм, че ще има и начин за неговото блокиране.

Американците са роби на някакви марки - дали ще са Мак Доналдс, Старбъгс, Майкрософт или Епъл... Онези ги дерат дори и без да ги следят. Продуктите на Googleсе ползват, защото са продукти на Google - примерно какви достойнства има един ChromeBook? И ако не бяха продукти на Google нито Android, нито Chrome щяха да навлязат толкова бързо и да имат такъв пазарен дял, нито GMail... Просто американците са абсолютни папагали, купуващи нещо само заради марката. И изобщо не забелязват как ги манипулират постоянно.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #133 -: Jul 30, 2021, 23:30 »
Да, може човек да желае компютъра му да върви по-бързо. Аз лично предпочитам да  ползвам най-доброто, което е налично. Ако мога да си го позволя разбира се и дори да мога, има психологически граници, които  предпочитам да не преминавам, когато става въпрос за харчене на пари. Да, ще се радвам, че машината ми е много добра, но това ще  са първите два месеца. След това свикваш с нея и ти става обикновена. Но средствата са похарчени и дано да е оправдано. За всекидневните ми нужди ще ми свърши работа и машина на десет години например. Които нужди са общо взето никакви. Четене на това-онова, ровене за неща, които ме интересуват. Някое видео, някой филм. Падам си малко минималист и гледам да не разхищавам ресурсите. Не винаги ми се получава, а някои от случаите, в които не, са за лекар  :D Като отварянето на отвратително много табове в браузъра.

За следенето... Не бих бил толкова уверен, колкото си ти. Единствения начин да си трудно проследим, е да ползваш различен имейл и потребителско име за всяка една регистрация някъде в интернет. Едва ли не различни устройства. Защото сегашните имат по няколко идентификатора за различните неща и кой знае кога и по колко пъти на ден си ги разпращат насам-натам.
Отваряш този сайт например и пишеш коментар. Да речем, че веднъж го отвориш от работата по време на почивката. Вече не си неизвестен. Да приемем, че го отвориш от всяко друго място, където не са сетнати нещата така, както си го направил на личните си устройства. Или че си гледал някакво видео и си накарал твой приятел, да го погледне, седнали на по бира някъде. Преди това ти си го гледал, сега той. А ти си му в контактите на телефона и той в твоите. Одеве споменах тук за това. Правене на карти на връзките между хората. И тези взаимовръзки се картографират вече повече от двадесет години. Със сигурност не си ограничил или спрял веднага с появата му Javascirpt. Със сигурност не си инсталирал още товага въпросните добавки към Лисицата. Със сигурност начина ти на браузване е профилиран отдавна и си разпознаваем и по него. Връщаш се у дома, поглеждаш пощата, поглеждаш някой и друг новинарски сайт, поглеждаш в тубата какво има в каналите, които  следиш. И всичко това в някакви времеви диапазони, в горе-долу определен ред. Не е като пръстов отпечатък, но е също толкова надеждно. Да, може да ползваш VPN или Tor, но ако гледаш видео в тубата или посетиш какъвто и да е сайт, в който имаш регистрация, те пипват веднага. Да, няма да знаят, откъде сърфираш, но не им и трябва. Ако някоя правителствена служба, като например полицията иска да разбере, кой е посещавал в определено време някой сайт или профила си някъде през Tor например, само трябва да направят запитване или директно да влязат в базите данни на доставчиците и да погледнат, откъде е имало трафик към Tor мрежата по същото време. След това ще знаят устройството ти, ще знаят кой си, което веднага ще им позволи да те намерят и на камерите в околността, където си бил по това време. Ако не си го направил от вкъщи. Просто поглеждат тайминга. Затова и не вярвам в каквито и мерки да се вземат. Прекалено добри специалисти работят за тях. По прекалено много направления. Прекрасно запознати и в крак с новите неща. Не можем да ги борим, защото имаме личен живот за живеене. Едиствения начин е изобщо да не си свързан. Трудна работа в днешно време. Най-малкото ще имаш един прост телефон, че да можеш да се свързваш с жената и децата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #134 -: Jul 31, 2021, 01:16 »
     На всичкото отгоре всички сайтове имат вградени реклами на Гугъл - знаят ти и номера на гащите. Голяма работа, че си си скрил ИП-то. ИП-тата отавна не са интересни на никого, интересни са в добавка с други твои отпечатъци.
     Също ползваш ДНС-и, има една камара които са на Гугъл и приятели. Дажаскрипта като спреш нацяло - повечето сайтове са неизползваеми - не знам какво точно ще им гледаш (и дивиш).
     А замислял ли си се за всичките любими добавки към браузъра дето си ги изреди и ти вършат страхотна работа по криенете, какво им има в кода и кой го е писал (на 5лв. бас, че си нямаш и хабер), а защо също някой ще седне да ти ги пише за без пари.
     А писмата дето пращаш и получаваш - нямаш ли получатели/ изпращачи в Гугълската пощата - тогава Гугъл вече ти е прочел изпратените/получени писма от и за теб (голямо криене) или си фен на Хотмейл/Яху - половината им трафик е сигурно купен от Гугъл.
     Маса уеб сайтове са хостнати в Клауда на големите - или си мислиш, че като си в клауда на някой и домакина не може да те чете.

     Ти си живееш щастливо като си мислеш, че не те дебнат. Иди виж на сайта на Гугъл какво знае за тебе, само като си носиш телефончето в джоба (освен ако не ти е някоя куул Нокия от 90-те).
     Да не почваме с чипсети/процесори/биоси/вградени устройства или библиотеки дето ползваш - колко пъти намират Перл/Питон/Джава скрипт и пр. библиотеки вратички пропуснати от мейнтейнърите, та даже имаше и в Линукс ядрото. Ами драйверитерите - не ми разправяй, че всичко ти е отворен код и си го проверил ред по ред.
     Маршрутизатора/модема ти в къщи.
     А знаеш ли от къде идва финансирането на Файърфокс -  позна Гугъл.
     Сигурно и онлайн не пазаруваш и нямаш кредитни карти (там спирането на Джаваскрипта не върви) - а там е пълно - пак позна с фреймове с Гугъл реклами.
     Блутут-а ти е изключен щото не ползваш слушалки и хендс фрий-та или да ти отключва колата.
     С дебитните/кредитните карти също те следят къде ходиш и какви ги вършиш (и колко).
« Последна редакция: Jul 31, 2021, 01:39 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33   Нагоре
« назад напред »