Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 27   Надолу

Автор Тема: Izbori/мирбори  (Прочетена 18503 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #75 -: Oct 04, 2022, 15:59 »
...
А за НАТО като гласувахме, сигурно пак сте спали и ловили риба. Както разбирам за ЕС се е получило същото.

 ???

   Кога е имало референдум за влизането в ЕС и НАТО  ???
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #76 -: Oct 04, 2022, 16:06 »
   Не че аз съм столичанин де,просто живея там.  ;D

Това се отнася за почти всички. При Освобождението този град е 18 000. Девети го заварва на половин милион. На Десети вече е милион. Днес с ъгломерациите е над два милиона.

Реално никой не може да твърди, че е кореняк, защото София е една малка САЩ. Всеки е от някъде другаде включая градските десни. Затова им викат разградски. Не е заради Киро Лудогорски. Той не е тамошен. От там е лидера им Иванов (забележи от семейство на номенклатурчици) и финансовият им повелител Прокопиев.

   ЪЪЪ, кашик,какво да ти кажа ...
Ела да живееш в София бе !

   Ще вземаш 2к+ заплата и ще си свиркаш.

Повече от два бона. Имам много приятели и състуденти там, и никой от тях не е с толкова „ниска“ заплата. Не биха работили и за двойни на тези пари.

Нормално е да познаваш бивши видинчани, защото, който не е избягал на запад, е отивал там в повечето случаи. Вторите демократични промени ни заварват 75, сега сме 48, тоест поне десетина хиляди са там, а тези хора имат и семейства.

Нескромно ще прозвучи, но тук си отглеждаме отлични кадри за ИКТ и е нормално да познаваш такива. Понеже съм имал личен контакт с много от тези деца, които вече не са деца, то го говоря от първо лице, не просто защото съм опосредствано свързан с някои от тези процеси. Даже многократно разни хора са ме карали през годините да се сертифицирам и да преподавам, нещо, което винаги съм отхвърлял. Преди седмица пак ми намекваха.

=*=

Защо не съм в София? Така се стекоха нещата. Не харесвах особено родния си край, особено след като записах висше образование, но и преди това. Осъзнавах колко назадничави са хората тук. Ерата на умнофоните и spybook щеше да промени всичко, но още не беше настъпила. Затова нямах никакви планове да се връщам, макар, че бях достатъчно глупав да нямам никакви планове за бъдещето.

И както се носех по течението… се оказах с бременна жена, все още незавършил и все още неотслужил. Шах и мат. Нямах никакви други възможности.

Между другото, когато жената беше все още бременна, отидохме до София на гости на близки. Едвам извървяхме пътя по бул. „Витоша“ между Съдебната палата и НДК. Жената щеше да колабира, повръщаше ѝ се постоянно. Заявявала ми е нееднократно, че никога не би живяла в толкова мръсен, шумен и изнервящ град.

Иначе съм имал смътни идеи да ида в чужбина. Но това означаваше да си разбия семейството. Не мога да тръгна с тях преди да се установя, а а отдалечено няма как да се поддържат връзки дори с Интернет. Семейството или е заедно, или не е семейство.

Но пък никак не съжалявам. Живота в малкото населено място е спокоен. Колкото е по-малко, толкова по-спокойно. Понеже съм на място, което може да се брои средно като за нашите стандарти, то хем не е чак толкова спокойно, хем имам някакви възможности за удоволствията на съвременния свят.

В крайна сметка не е невъзможно един ден да се отзова в столицата или в чужбина. Работата е там, че поне малкия ми син този град му е тесен. Задушава се. Ще избяга при първа възможност. За големия не гарантирам, възможно е и той така да постъпи. Не мога да прогнозирам накъде ще ги задуха вятъра, но, ако това е София, то няма да е чак толкова далечен деня да гоня влака, за да гледам внуци.
« Последна редакция: Oct 04, 2022, 16:54 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #77 -: Oct 04, 2022, 16:16 »
   Така е,по време на Освобождението София е малък град.
Доколкото знам,тогава Варна,Русе и дори Велико Търново са били по-големи.

Външни сили са натиснали София да е столица...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #78 -: Oct 04, 2022, 16:44 »
Нарязахме си оръжията не заради договора, който споменаваш. Три държави сме влизали заедно в НАТО. И за трите е имало общ лимит на оръжията, които могат да притежават заедно. И започва надпревара между трите, коя ще има най-висока квота и ще може да запазази най-много оръжия от сумарните за трите държави такива. Не зная, кой е излязъл най-тарикат и не е важно. Но е било към присъединителните клаузи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #79 -: Oct 04, 2022, 17:05 »
За танкове и гаубици не говоря, сигурно е така. Не знам. Говоря само и единствено за ракетите със среден обсег, които могат да носят освен конвенционални и ядрени заряди, познати под натовското означение SS-23.

=*=

Много по-големи са били тези градове. Но София не е случаен град. Не само по турско е бил важен, военен корпус. Още по римско е чутовен курорт, а латинците високо са ценели подобни неща. Много съдбоносни неща са ставали в София. Имало е дори вселенски събор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #80 -: Oct 04, 2022, 17:09 »
...
А за НАТО като гласувахме, сигурно пак сте спали и ловили риба. Както разбирам за ЕС се е получило същото.

 ???

   Кога е имало референдум за влизането в ЕС и НАТО  ???

Става въпрос за гласуването в парламента. Тогава БСП предадоха избирателите си и гласуваха отвърдително. И кой знае защо, това им беше простено, а Първанов стана президент.

Другите неща са сънищата на Джет за разпада на Русия. В САЩ и Канада не се осъзнава, но Русия е отделен свят. Добър или лош (то е ясно, че е лош) този свят няма да се разпадне лесно. Даден е свише. Леко се е индокринирал, докато е живял там и е загубил някои реалности.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #81 -: Oct 04, 2022, 17:31 »
Ами ще видим, скоро. И великия Съветски съюз, трябваше да е вечен, както и Хилядолетния райх, От Римската, Британската и пр. империи нищо не е останало.
Всяка следваща система побеждава предната технологично - това е положението, другото е пропаганда и сънища.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #82 -: Oct 04, 2022, 18:29 »
Ама те не го ли лашнаха от Герб ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #83 -: Oct 04, 2022, 20:44 »
За тези ракети  имаше специално изискване. И точно те възпираха държавите около нас.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #84 -: Oct 05, 2022, 11:49 »
По принцип гледам малките, за да знам, какви зайци има в запас. Но на тези избори почти не обърнах внимание, какво се случва и имаше неизвестни за мен. Сутринта научих за тях. Това са:


• НАРОДНА ПАРТИЯ ИСТИНАТА И САМО ИСТИНАТА;


Зад другите две може и да седят познати лица и сигурно е така, но просто не съм си правил труд да проверя, кои са.

Не, че си направих труд да проверя. Просто реших да гледам едно старо интервю на Венци Чикагото и какво да видя? Това е неговата партия. Мутра и истина, добре е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #85 -: Oct 05, 2022, 12:23 »
   САЩистанските медии не познават добре българските политици:

https://e-vestnik.bg/36311/ima-i-pone-pet-polozhitelni-neshta-v-tezi-rezultati-ot-izborite/

  Ho патологичният седераст Иво мИнджев им приглася:
Цитат
И колко добре е казано всичко в американското издание „Политико“:
 
 „…Бившият премиер Бойко Борисов спечели изборите, но все още е твърде неясно дали бившият шампион по карате
  с опетнен имидж ще може да състави правителство.
...



   Бойко Борисов - шампион по карате !?!  ;D

   Това е толкова голяма смешка,че повече няма накъде ...
Има нещо общо с каратето, но никога не е бил шампион.
Пълен некадърник.

И това мИнджев трябва да го знае много добре.
Но,понеже е американска медия - "чиста и свята истина", а ...
« Последна редакция: Oct 05, 2022, 12:25 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3087
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #86 -: Oct 05, 2022, 18:50 »
Върви мантрата, че хората били избрали евроатлантическите ценности. При 70 и кусур процента негласували. Оня виц за яйцата съм го писал вече, "искам шест яйца, ама сам да си ги избера.. ами на ти ей тия шест евроатлантически яйца, избери си ги сам".. и хората решиха да не си ги избират. Каквото и да си избереш, все от едно посолство идва. С тая отдавна девалвирана мантра- "евроатлантически ценности". Как не са се сетили ококорените лъжльовци да извадят старата герберастика - "цивилизационен избор".

П.П. Тоя Инджов от статията не е оня дърт платен истерик, а просто от същото котило.
« Последна редакция: Oct 05, 2022, 19:04 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #87 -: Oct 05, 2022, 23:06 »
Ха ха! Дали Бойко, вече набеден за шампион по карате, ще иска едно спарингче да си направим... Така и така искам, меко казано, да му напукам кофата, та тъкмо да си го понабия или по-точно понапребия  :D Пред камери  ;D
Надявам се да мога  да го пратя в болница за два месеца, преди някой да се усети и да ме спре. После ще кажа, че  съм се увлякъв в името на спортния  дух и победата  ;D

Като оставим това настрана. Впрочем, това, че е бивш шампион по карате няма нищо общо с истината, но така май са го представили в западни издания и май ще му се лепне поредния подигравателен прякор. Да видим, кой ще го измисли.

Хората вече започват да усещат, кога се опитват да ги водят за носовете. Гледам разни коментари из нета и реакцията към такива неща е моментална. Придобиха инстинкт. Но така е, като в продължение на толкова години се опитват да си играят с тях, това се получава. Хората се научават и добиват резистентност. Както всеки жив организъм реагира на дразнител и вредна среда, така и те. Стават по-устойчиви. Надявам се...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #88 -: Oct 06, 2022, 03:20 »
Тук има едни размишления на тема избори https://thebulgariantimes.com/Избори-2022-Грешка-или-Случайности/
Които са близки и до моите убеждения по въпроса. Има няккави 1,1 млн гласа дето сигурно не знаят че са гласували, и някой служебно ги е разпределил по партии и проценти за да се получи каквото са им поръчали. Така мисля аз. И аз направих нещо друго - извадих ги от броя гласували и броя гласоподаватели, и тогава се получава доста по-реална активност - около 27%. Щото нагласената от ЦИК 39% е подозрително висока според мен.
Някои си мислят че гласуването с машини е непогрешимо, съжалявам но аз не мисля така. Други пък обвиняват негласувалите че ако били гласували резултата щял да бъде друг - а те сигурни ли са че и тогава няма резултатите да бъдат нагласени както сега. Само фирмата брояща изборите и вероятно лидерите на някои партии знаят какво всъщност се случва и какви шашми се правят.Това е моето мнение по въпроса.
И се получава както и на други места по света че едно нищожно малцинство от боклуци се налага над мнозинството.
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Izbori/мирбори
« Отговор #89 -: Oct 06, 2022, 03:55 »
Другия голям въпрос поне за мен е че няма за кой да се гласува. Откакто Атака подпря Бойко да не падне няма за кой да се гласува. Костадинов дето го нагласиха за заместник на Атака се компрометира достатъчно, зад него стърчат ушите на американска фондация и е нескопосана имитация. Останалите декларират вярност на ЕС и НАТО, на Брюксел и Вашингтон и такива хора нямат място във властта. Трябва да дойдат хора които наистина ги е грижа за България и действат в интерес на България.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 27   Нагоре
« назад напред »