Автор Тема: Ms access с php пoд linux  (Прочетена 1831 пъти)

dilyan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 186
  • Distribution: Debian, OpenBSD
  • Window Manager: Gnome, xfce
    • Профил
Ms access с php пoд linux
« -: Aug 31, 2006, 21:10 »
Привет,
не знам дали точно тука е раздела, но все пак да попитам.
имам една база на MS Access от която не мога да избягам - трябва ми да чета от нея. Копитам я локално на едно SuSE сървърче с PHP, Apache 2.0 на него. Четох за връзване към Access се ползва комбинация от mdbtools драйверите от sourceforge + unixODBC драйверите на php. Всичко е инсталирано, но не може да се каже че работи на 100 %. Следвах едно how-to но за съжаление не мога да сложа линка защото в момента имам само BG peering.
самите програмки на mbdtools, като mdb-schema, mdb-sql работят, връзват се към mdb файла правя разни прости куерита. mdb-schema показва правилно съдържанието, но завършва със segmentation fault. Същото става и с odbc_connect() под php - дава segmentation fault. Това ме кара да мисля, че драйверите на mdbtools не са много читави. Пробвах да направя и една проста базичка с една таблица с две колонки - пак segmentation fault!
Въпроса ми е дали някой е правил такова нещо от линукс машина с php да чете от чист MS Access mdb файл, ако може да сподели  решение, идеи, ще съм много благодарен.
поздрави, Дилян
Активен

teleport

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Ms access с php пoд linux
« Отговор #1 -: Sep 05, 2006, 08:15 »
Няма свястно решение. Аз съм качил php на windows машината и си ескпортвам цялата mdb база към mysql по един път на ден.
Активен

dilyan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 186
  • Distribution: Debian, OpenBSD
  • Window Manager: Gnome, xfce
    • Профил
Ms access с php пoд linux
« Отговор #2 -: Sep 05, 2006, 09:15 »
с някакъв туул(готов скрипт) ли го правиш или ръчно?
Мене ме притеснява, че има доста кирилица в базата и винаги експорта - импорта запича я от енкодинг, я от нещо си друго ... но ако няма начин това ще е.
Благодаря за отговора.
Активен

teleport

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Ms access с php пoд linux
« Отговор #3 -: Sep 05, 2006, 19:36 »
Написал съм си простичък скрипт. Направил съм си една малка .mdb база, към която са линкнати интересуващите ме таблици. Така като трябва да променя нещо не пипам оригиналната база ( над 200Мб, постоянно има поне 20-тиа вързани юзера ). Нямам никакви проблеми с кирилицата, експортвам към mysql 3.23 на cp-1251 (така или иначе кирилицата в access е на cp-1251). Скрипта се пуска с "c:\php\php.exe -q c:\db\export.php" от Scheduled tasks.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Cannot access windows partitions from Linux
Хардуерни и софтуерни проблеми
feminem 4 1849 Последна публикация Jan 18, 2003, 12:13
от CaBA
ACCESS
Настройка на програми
st0rmblast 9 3786 Последна публикация May 26, 2004, 12:45
от gromeo
Ftp access
Настройка на програми
google 2 2712 Последна публикация Mar 22, 2005, 04:04
от zeridon
проблем с ms access и самба
Настройка на програми
stoilis 0 1777 Последна публикация Apr 25, 2007, 22:09
от stoilis
Ms access база на Линукс сървър
Настройка на програми
gorchev 5 3951 Последна публикация Aug 20, 2008, 21:59
от gorchev