Автор Тема: Как да монтирам Noctua NH-D14 в/у GA-7TESM? (проблем със задна планка)  (Прочетена 11764 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Здравейте имам следният проблем със задна планка - прикачам снимка и обяснявам. Искам да монтирам Noctua NH-D14 в/у GA-7TESM, но на дъното ми отзад има задна планка (вижте картинката). Питам необходимо ли е да я сваля за да поставя тази  на Noctua NH-D14? И ако е небходимо как се сваля, защото не виждам болчета -вижте картиката
« Последна редакция: Mar 03, 2018, 23:35 от ignorant »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Без нищо да разбирам от сървърни дъна е очевидно, че тази планка е занитена и не е предвидено да бъде махана. Най-вероятно е някъкъв крепежен елемент. Не виждам, каква друга роля може да играе. На тази Ноктуа въпросната планка маха ли се? И защо си говорим за планки намиращи се на гърба на дъното? Професора нали е отпред?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Така като гледам тази планка не е предвидено да се сваля. Ако можеш да сложиш тоя охладител без да я сваляш - добре. Иначе ще трябва да се откажеш от него.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
И аз така мисля. По добре да остане. Освен това планката на дъното е желязна а на кулера е от пласмаса (поне на картинката на такава изглежда)
Освен за закрепване тези планки пречат платката да се огъва отдолу под натиска на процесора.

Само много внимавай като монтираш никъде нищо желязно да не опира до платката, писти, компоненти. И да е далече. Ама ти имаш вече опит де ::)
---

Я го покажи отгоре дъното.

https://m.youtube.com/watch?t=354s&v=AODp9dmP66k
« Последна редакция: Mar 04, 2018, 10:56 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с U.L.N.A. адаптор на Noctua NH D14 (откъде мога да си намеря?)
Десктопи
ignorant 0 10918 Последна публикация Aug 31, 2018, 21:09
от ignorant
Коя перка на Noctua NH D14 e предназначена да бъде в cpu fan 1 и коя в cpu fan 2
Десктопи
ignorant 4 12432 Последна публикация Sep 05, 2018, 02:30
от ignorant