Автор Тема: Подкарване на мобилен интернет (устройство)  (Прочетена 2900 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Здравейте,

Имам малък проблем. Попадна ми карта с достъп до Интернет. Не знам скоростта, не знам и мегабайтите. Знам, че е някакъв бонус. Няма да се плаща отделно.

Идва ми дюшеш, защото си нямам достъп вкъщи. Сега въпроса е, как да го подкарам това нещо. На жената пролетта купих някакъв андроидски телефон на втора ръка. Той виждам, че има възможност да споделя връзка с компютър. Но пък ми се вижда тъпа идея да купувам втори Андроид, който да използвам единствено като модем.

И така приемам предложения. Благодаря на отзовалите се!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
купуваш най-смотания жисием втора употреба с 3g (добре е да поддържа HSDPA) и го връзваш с кабел или bluetooth.
Примерно
http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/index.php?mobile_id=2147&obiavi_type=1
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Здравейте,

Имам малък проблем. Попадна ми карта с достъп до Интернет. Не знам скоростта, не знам и мегабайтите. Знам, че е някакъв бонус. Няма да се плаща отделно.

Идва ми дюшеш, защото си нямам достъп вкъщи. Сега въпроса е, как да го подкарам това нещо. На жената пролетта купих някакъв андроидски телефон на втора ръка. Той виждам, че има възможност да споделя връзка с компютър. Но пък ми се вижда тъпа идея да купувам втори Андроид, който да използвам единствено като модем.

И така приемам предложения. Благодаря на отзовалите се!

картата от кой оператор е?

за мен най-добре е да използваш 3G модем с нея. на fedora инсталацията става елементарно през network manager. той вижда, че има включен такъв модем и те пита -- държава, оператор, план (default) и евентуално парола. след това вече може да го ползваш. не знам debian обаче как ще се справи с тази задача -- може да се наложи да пишеш в конзола.

имам един такъв (Alcaltel One Touch X220L) и мога да ти го изпратя по някакъв начин, но ако картата е различна от Vivacom, ще трябва да го отключиш.

пиши на лични дали го искаш :)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Определено го искам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
С този стик няма да имаш проблеми под Дебиан особено ако си с 7 или 6 с ново ядро.
Аз си патих веднъж. Взех си от Вивакома последен модел тогава на HUAWEI E3131 примамен от факта, че е 21Mb/s прибирам се пъхам усб-то(Дебиан 6) и няма никой. Сакита какво ли не беше и най-накрая си компилирах последното тогава ядро и заспа :)
За Алкател не знам ама Хуавея много лесно се отключва да работи под всички оператори.
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
аз години наред ползвах интернет с такъв модем и мога да говоря много :) /дано картата не е глобулска/, че... но както и да е. нетуърк мениджъра трябва да го рагпознае с включването и да те преведепрез съветник за настройки, което се прави лесно.  особеностите са, че за глобул, например, точка за достъп не трябва да е: internet.globul.bg , а само: globul.
виж тук за алтернатива:
sakis3g
нещо не ми се отваря сайта на сакис. може да е временен проблем, но ако не е имам файла и ще ти го изпратя.
а за хюавей си има чисто линукски драйвър /името беше на някакъв мобилен оператор, но не го помня. ако трябва ще помисля и ще се сетя/, който те кънектва автоматично и има някои екстри като статистика за скорос и неща
е го и драйвера => Movistar
« Последна редакция: Oct 24, 2013, 18:56 от satir »
Активен