Автор Тема: Команди  (Прочетена 2537 пъти)

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Команди
« Отговор #15 -: Jan 02, 2012, 10:55 »
Отчитам го за голям минус това, че не знам англииски и не се гордея, но мога да те уверя, че с компютрите се оправям доста по-добре от много хора които го знаят :D !

Употребата на Линукс расте пропорционално с развитието на графичните инструменти и си е чиста загуба на време нов потребител да тръгне да учи команди и да работи по старо му. Може би има смисъл, ако ще се занимава професионално с Линукс, но от въпроса му, не оставам с това впечатление.
Не съм съгласен с това, приложението на графичния интерфейс не е много по-голямо от това преди 5 години примерно. И не това движи разпространението му, а именно програмите, които можеш да достъпиш през командния ред
Активен

0x2B|~0x2B

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5278
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Команди
« Отговор #16 -: Jan 02, 2012, 11:09 »
+1 за мнението на Ромео.

И какво значи "работа по старому" ? Е такава глупост не бях чувал досега. За старому и новому.

Графичния инструмент прави същото това, което и конзолната команда, само че през друг интерфейс. Графичен, с избор на полета за чекиране на различните операнди на самата команда и т.н. Калпазанската, ако питате мен. Разбира се, много зависи и от това, за какво се ползва самата система. Всеки си решава какво ще научи като хората и какво ще ползва.
Ето и в другата тема за WebMin, ами то пак си е графично управление на системата чрез различни модули, а не през конзолата. Но ако не познаваш същността на нещата и съответните команди, и с 5 GUI-та НА ВИСОКО НИВО пак няма да свършиш нужното.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Команди
« Отговор #17 -: Jan 02, 2012, 12:44 »
С мнения като вашите, само можете да отблъснете някой нов от Линукс!
Активен

skafandar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Re: Команди
« Отговор #18 -: Jan 02, 2012, 13:02 »
Ами честно да ви кажа аз съм толково начинаещ, че незнам какво е KDE Xfce и т.н. От тези команди не разбирам нищо, нито пък знам как и къде да ги използвам! :(
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Команди
« Отговор #19 -: Jan 02, 2012, 13:06 »
Ами честно да ви кажа аз съм толково начинаещ, че незнам какво е KDE Xfce и т.н. От тези команди не разбирам нищо, нито пък знам как и къде да ги използвам! :(

KDE, XFCE, Gnome, etc са графични среди. Като си начинаещ си намерия някоя книга ... for dummies и почвай да четеш.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше