Автор Тема: Migrirane na linux  (Прочетена 1540 пъти)

Pesho4uka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Migrirane na linux
« -: Jan 21, 2006, 18:51 »
Nai- napred da kaja 4e predi  dva meseza zamenih Windows 2003 sus slackware 10.2 i ne moga da opisha kolko sum bezkraino dovolen ot promianata. Taka da mina kum sushtinata.

   Problemut mi e kak moga da prenesa zelia si linux na nov kompiuter/nov hardwere/. Ima li niakakvi opzii za Image ima li niakakvi stupki koito triabva da znam. Abe s dve dumi niakoi moje li da mi  kaje step by step kak da si migriram sistemata kum novia hardwere bez da preinstaliram si4ko nanovo.

 PS: Na kompa si imam 2 partishana edin NTFS i dva ext3.
 EEEEEEIIIIIIIII.... zabravih za kirilizata. Ei sory, za pruv put postvam are da mi prostite toia put. Sledvashtia put sum na Kiriliza.
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Migrirane na linux
« Отговор #1 -: Jan 21, 2006, 19:19 »
След като си със Slackware, най-вероятно ползваш KDE. В такъв слуай от контролния център (командата е kcontrol, ако не можеш да го намериш) отиваш на Regional And Accessibility->Keyboard Layout->Enable Keyboard Layouts и добавяш български. По другия ти проблем не мога да ти помогна, защото на мен не ми се е налагало да правя такива неща и не съм се интересувал. Не разбирам обаче какво те притеснява наново да инсталираш всичко. Инсталирай си линукс на новия компютър, после просто си свържи и стария хард и прехвърли каквото ти трябва на новия. Останалите настройки ще ти трябват най - много няколко часа, за да ги оправиш. Да не говорим, че ако новият ти хардуер е доста по - различен от стария едно просто прехвърляне може да ти създаде повече трудности, отколкото би ти спестило, например може да ти се наложи да прекомпилираш кернела (особено ако сега сам си го компилирал специално за твоя хардуер), да преконфигурираш X-a, да редактираш /etc/fstab, конфигурационните файлове на grub и още доста неща, за които не се сещам.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

ochinko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Migrirane na linux
« Отговор #2 -: Jan 21, 2006, 20:22 »
Щом обещаваш да пишеш вече на кирилица, ще ти кажа, че командата е partimage. Има info, man, Google за нея. Лесна и приятна е за работа. Аз си правя всеки месец копие на дяловете, които ми трябват, та ако забозя нещо, лесно да ги възстановя.

Има и друг начин, който също съм пробвал. Описан е тук: My Webpage Hack 61: Migrate to a New Hard Drive (PDF)
Активен

Pesho4uka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Migrirane na linux
« Отговор #3 -: Jan 21, 2006, 20:45 »
Много мерси за Инфото, ти лично кой начин ми препоръчваш?
Активен

ochinko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Migrirane na linux
« Отговор #4 -: Jan 21, 2006, 21:03 »
Лично аз предпочитам partimage. Мятам имиджа на един DVD-RAM с UDF, та и дискът да изгори, да не си загубя много време да възстановя всичко. Върши работа за всякакви ОС.

Другото си е наистина хак. Интересно е от познавателна гледна точка, понеже много неща можеш по много начини да направиш. Може с dd също и с какво ли не.
Активен

Agent_SMITH

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3082
  • matrix kernel module
    • Профил
Migrirane na linux
« Отговор #5 -: Jan 21, 2006, 22:56 »
MOVE

Автора - има време да пишеш и в секцията за Напреднали. Не бързай.
Активен

-= СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА =-

Pesho4uka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Migrirane na linux
« Отговор #6 -: Jan 22, 2006, 11:18 »
Моите уважения Агент Смит. Със слака не се познаваме, но с IT бранша сме стари познати. Въпросите свързани със конвертиране и миграране са едни от най сложните и отговорни въпроси за които се сещам.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Бисквитките на linux-bg.org
Предложения за подобрения на сайта
ogi 0 4947 Последна публикация Apr 29, 2002, 21:40
от ogi
Лаком Linux
Хардуерни и софтуерни проблеми
kennedy 2 5556 Последна публикация Aug 13, 2002, 01:15
от zarrro
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 9805 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 8181 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 8359 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork