Автор Тема: Предложение за фондация с идеална цел която да подпомага по-широкото......  (Прочетена 10139 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Не знам за колко дефицитни кадри говориш! До колкото знам в момента се разработва на ВС, а не на МОНО.
За преминаване на QT, няма ли да се наложи и започването му от начало, което си е доста труд? 
Все пак нали смисъла на ГПЛ е който има някаква идея да ползва труда на другите, а не да създава от начало!
Активен

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Преди няколко години в един спортен форум настъпи разцепление и един от потребителите направи собствен такъв. Покани доста от членовете на стария форум и се сложи начало. Мина време направи се новинарски екип, за да се слагат и новини и т.н.
Веднъж ми коментира (основателят), че имал оферти за закупуване на сайта и се чудел как да постъпи. Не знам какво стана, но полека-лека този човек отблъсна много от членовете. Сега не знам как се развива. Послужи си с любовта на много хора към нещо, за да се облагодетелства (или поне опита).

« Последна редакция: Jun 27, 2012, 11:34 от nekoysi »
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Точно. Има страшно много кадри, но те работят на оригинала. На „дублажа“ са много малко и то защото им се е наложило да пренесат нещо от другата ОС. Положителното в случая е, че ако някой се навие, ще влезе много бързо в крак. Но едва ли ще го намериш в тоя форум, по вече изложените причини. Затова те насочих да пуснеш обява дето е фраш от дотнетъри. Само кофтито е, че трябва да уцелиш момент някой да е между две работи, което за жабари и дотнетаджии е рядко явление.
« Последна редакция: Jun 27, 2012, 11:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Преди няколко години в един спортен форум настъпи разцепление и един от потребителите направи собствен такъв. Покани доста от членовете на стария форум и се сложи начало. Мина време направи се новинарски екип, за да се слагат и новини и т.н.
Веднъж ми коментира (основателят), че имал оферти за закупуване на сайта и се чудел как да постъпи. Не знам какво стана, но полека-лека този човек отблъсна много от членовете. Сега не знам как се развива. Послужи си с любовта на много хора към нещо, за да се облагодетелства (или поне опита).


Аз съм за отборната игра и в предните постове писах, че ако се задвижи моя проект, бих желал форумите на проекта да бъдат подфоруми на този, а не отделни. Да се инвестира малко в подобряването на уикито на този сайт, а не да се влага труд да се прави ново и да се пръска информацията на различни места.
Този ресурс е един много ценен източник и трябва да се развива, а не да се разцепват хората.
Знаеш ли кое най много ме гложди към момента с регистрацията? Това, че искам да се направи така, че от фондацията да излизат пари само за финсиране на проекти и дейноста и, без възможност за директно лично облагодетлстване на учредителите, че много ме притеснява една типично българска черта, като се видим с 5 лева и всеки да почне да дърпа чергата към него си и накрая всичко се разтурва. Пък от друга страна, в началото докато дейността е малка, може да се работи и безвъзмездно за каузата, но в случай, че се развие, каквато е и целта, на някой ще му е ангажирано цялото време и не става с безвъзмезден труд вече.
Който иска да печели, да печели от създаването на проекти които биха се подкрепили, а също и от внедряване на проектите и поддръжка на системи.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Малко по под темата. Според мен УСУ или поне опита от него, не е лоша основа за създаването на дистро за българския бизнес. Ето малко връзки, какво имам предвид:

http://skss.learnfree.eu/archives/1964
http://skss.learnfree.eu/archives/792
http://skss.learnfree.eu/archives/171
http://skss.learnfree.eu/archives/3477 (http://skss.learnfree.eu/archives/146)
http://skss.learnfree.eu/archives/77

http://skss.learnfree.eu/archives/2147

http://skss.learnfree.eu/archives/2186
http://skss.learnfree.eu/archives/722
http://skss.learnfree.eu/archives/2194

Преди време Вальо Стойков имаше идея да развива бизнес дистро върху Убунту, като наследник на ВАСТ. Не знам до къде стигна.

Също така притеснителните шестмесечия се избягват с long term support, направено именно по тая причина, но за това си се сетил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
За мен този ресурс е бил винаги един от най-ценните при навлизането в Линукс, за личните си нужди ползвам свое дистро на 10.04 което си ъпдейтвам на виртуалка.
Причината е, че в тяхното трябва да деинсталирам повече неща от колкото трябва да добавя в чистото Убунту. Евала на труда им, но това което правят е в друга насока и покрай някои мои предложения и критики се скарахме с Локстер, че ги приема като едва ли не лични обиди.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Според мене трябва да се искат пари. Като има пари и се знае какво се прави, почти всичко може да се направи. 100% някъде има някави европейски средства/фондове заделени за подобни работи.

Проблема е да знаеш къде да искаш и как да си поискаш. И колкото повече искаш толкова по-насериозно ще те гледат.
Ако си направиш една сметка. -1-2 европейски заплати за менаджери, 1 заплата за секретарка, няколко евро заплати за програмисти дето да напишат опен програми (дето да подпомогнат малкият и среден бизнес), 1-2ма дизайнери. (дизайнерите например в бг се подценяват - програмистите трябва и да могат да рисуват и да оформаят продукта ???).  Наем на хубав офис. - Не може да се прави дата център в къщи- просто няма да те гледат насериозно. Средства отделени за рекламна кампания...... защо не и по TV..... И всичкото това за минимум 5 години -------- ще видиш колко ще излезе. Не трябва да се искат 2-3k ами xxxК... x.xM и нагоре.....

Не искам да кажа, че това са пари на вятъра - просто ако се работи и трябват наистина сериозни резултати - такива ще бъдат средствата.

Ама това е много тънка работа, дето граничи с политиката. Много често попадам на разни сайтове от EU, дето правят разни обществени работи свързани с IT. И те направо си казват, че са подпомогнати и освояват Х средства. Някой от тях наистина са свършили много полезна работа.. ама други като гледам са само за патаклама.
 

« Последна редакция: Jun 27, 2012, 14:39 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Нака, поради голямата принципна разлика как в бизнеса се вземат решения за инвестиции и как в държавните организаци, става едно изкривяване които и води до сегашното цеветущо европейско и българско положение.

Та, в бизнеса се инвестира, само ако е убеден инвеститора, че тази инвестиция ще се върне под формата на икономисани разходи. Големината на пазара и прихода е някаква константна величина и се разширява с малко. Нормално е желанието за по-висока печалба, но за да се осъществи, по-лесния начин е да се намалят разходите са толкоз вместо да се вдигнат приходите. Една част примерно може да дойде от орязване на социални неща. Но пък тогава има риск за същата заплата работника да отиде там където му осигуряват по-добри условия на труд. Отделно изискванията от администрирането на съответния бизнес. Тези минимални неща не могат да се орежат. Другия вариант е, чрез оптимизиране на производството и други разходи свързани с него и това с парите които влизат като някакъв константен приход.

А в държавните организации е друга работа. Там някой който е на по-горна позиция прави някакви измислици, които не са съобразени с нуждите на хората или бизнеса, но важното е той да отчита дейност която се одобрява от други. Искат се някакви кинти за които ако няма ресур или съответния приход кво правим? Ще вдигнем прихода! Как? Ами то няма друг начин освен от налози за тези които се мъчат да работят и произвеждат нещо. И в един момент, тези които се мъчат да работят и произвеждат нещо, не могат да продължат да го правят без да укриват част от дохода и да не платят част от налозите. Тогава машината има нужда от още разходи за проверки и пр. администриране, ама тези проверки я докарат, я не докарат приходи, но със сигурност объркват производствения цикъл на проверявания и той започва още по-трудно да работи. Работата му намалява, освобождава работници които пък отиват на борсата и започват още да увеличават разходите на бюджета, но там щото са само чокондури, които не са некадърни да се реализират в собствен или частен бизнес, решават още да вдигнат налозите щото парите не стигат, а не как да помислят за оптимизация на разходите, щото нали се сещаш, че няма да е в полза на никой от тяхната еко системка ;) !?
И така, цикъла се върти до като в един момент всичко грохне! Ако следиш новини от време на време, след гърция на ред са португалия, италия, испания.
Яловите им решения стигат до там, че да предлагат да се създаде фонд който да помага на закъсалите, но не и да се отстранят причините довели до това!
И как да се помага на закъсалите? Като германеца който работи повече от гърка, пенсионира се по-късно и с по-малка пенсия, да помогне на гърка да си запази стандарата на живот! Ебаси и безочието да къде може да стигне и то от уж образовани хора! И тука ББ ме накефи как им го каза ама много простичко: Да си намалят пенсиите и разни други придобивки! Щом българина може да живее със 100 евро пенсия, защо и те да не могат? Ние не можем да подкрепяме техните пенсионери да си запазели стандарта! А не като мижитурката станишев, да се създадял закон който да ограничи влиянието на борсите върху цените :D :D :D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
То това ясно. Не говоря за това.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Ама много се обясняваш бе човек :).
Колко време пропиля от философстване във форума/и.

Ако искаш да правиш нещо просто го направи.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами за разлика от други, работя по въпроса! Търси се програмист с който да започнем работа по пъвия проект и освен, че тук плямпам, плямпам и по други фронтове за подкрепа от хора които наистина могат да помогнат и наистина имат желание!
Активен