Автор Тема: 5G  (Прочетена 17672 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #60 -: Jul 12, 2019, 08:48 »
Няма страшно, нема да се плашите, тука скоро нема да дойде.

Както казваше един познат преди време, доста време, разработвайки един много нов и новаторски бизнес за времето си ... Та човекът с видимо притеснение и внимателно оглеждане по всички азимути и едва след 100 % увереност изплюваше камъчето
- А бе То че ще трябва да се дава рушвет е на 100 % сигурно ама като още не е ясно на кого?!
Та беше се притеснил че ако не уцели правилните хора от раз, кой ли ще си признае па от раз че не е той правилния човек и да откаже рушвет, та основателно се бе притеснил, че един ден ще трабва пак да го плаща този път вече на правилните хора т.е. двойно, с лихвите и т.н.

И... то това е само началото, после вече навлизаме в батака
.. и то с най-добри намерения
... Ама те така казваха и за пътя към ада  >:D

Един пример как правилата на ГЕРБ разсипват малкия бизнес


П.П.П. Де го сега кашика да й направи един одит на тая...
« Последна редакция: Jul 12, 2019, 08:55 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: 5G
« Отговор #61 -: Jul 12, 2019, 09:17 »
И спокойно ще чакаме 6G.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #62 -: Jul 12, 2019, 09:37 »
   Представяте ли си ако някоя надута и претенциозна кифла
(а там е пълно с такива) прочете за вредата от 5G,какъв вой ще настане ;D

ех, радост!

   Tова не го разбрах...
Ти да не си някоя подобна кифла ?
Викаш щом кифлите не реват, значи няма страшно.
Той сигурно малоумния им крал ги е поканил хуавейците лично.

   Задай си въпроса защо точно Huawei ?
Защо не Nokia или Ericsson,нали и те произвеждат оборудване за 5G ?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #63 -: Jul 12, 2019, 11:10 »
Цената. Ако трябва да се разполагат клетки през сто или триста метра, ще е нужно много обурудване. Ма много. Пари са си.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #64 -: Jul 12, 2019, 11:31 »
   Не само,че Huawei предлагат по-ниски цени,но са и технологично
по-напред от конкурентите,например повечето патенти за 5G се държат
именно от китайците.
   Разбирам,че това дразни Хамериканците,но това е положението ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #65 -: Jul 12, 2019, 12:21 »
Хамериканците да си напъват задниците, не само да консумират. Отпуснаха се. Изпуснаха топката и сега е в други ръце.

Това се отнася за всички ни врпочем. Преди два-три дена си поръчвам пица по никое време някъде към дванайсет нощеска ( единственото ядене за деня ми беше някъде към 2-3 следобед и повече не огладнях тоз ден ), че нещо ми пригладня, пък хладилника си е все празен. От УГО ми я карат след час, както са си написали. Слизам долу на входа на блока да си я взема и съм застанал на входната врата, а онзи на два метра от мен и не мърда. Пристъпвам да си взема пицата и да му платя, като само за секунди ми избяга мисълта, че трябва да си стоя на вратата. Взимам пицата, давам приготвените пари и чувам зад гърба си едно щракване и врата се затвори. Без да съм взел ключовете. Онзи изказа искрените си съжаления човека и си тръгна, а аз останах с пицата и разни хаотични въпроси ми се запремятаха през главата, как ще вляза - един през нощта е. Звънях на един звънец, три-четири пъти. Никой. Повече не посмях. Все пак, хората са на работа утре, а грешката си беше моя. Сещам се, че съм на първи етаж и процореца на балкона към хола е отворен. Обикалях десет минути улиците, намерих пластмасово кошче за отпадъци пред едно магазинче, изхвърлих им торбата, взех коша и го помъкнах заедно с пицата към блока. Стъпих на него. Не успя да се строши, въпреки изпукването под краката ми. Та хванах се за перваза на прозореца и със страшно много напъни най-накрая успях да вляза. Имаше момент, когато си мислех, че няма да мога. Ей толкова ми е силата в момента. Така съм се залежал и обездвижил, че да не мога нещо толкова елементарно. След първият, скок гърдите ми бяха на перваза и въпреки това ми беше много трудно. Преди време щеше да ми е много по-лесно. Бях във форма.
Човек трябва да полага усилия непрестанно иначе ето това става. Може да се мащабира и пренесе и другаде. Като китайци срещу американци например. Сигурно след десетилетия или столетия същото ще се случи и с Китай. Постигнали много, да останат на построеното преди тях и да си мислят, че ще бъде така вечно. Ако не се затрием дотогава.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #66 -: Jul 12, 2019, 12:47 »
   Писал съм го и друг път.
Хамериканците играят нечестно.Усещат,че световното лидерство им се
изплъзва и въртят мръсни номера.
   Само че това ще им се върне тъпкано ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: 5G
« Отговор #67 -: Jul 12, 2019, 13:13 »
Ми рашъните и те да не останат назад:

https://www.segabg.com/hot/huawei-zapochva-da-razrabotva-5g-mrezhi-rusiya
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: 5G
« Отговор #68 -: Jul 12, 2019, 13:25 »
Цитат
Човек трябва да полага усилия непрестанно иначе ето това става.

и аз се превръщам в тюфлек [_]3
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #69 -: Jul 12, 2019, 13:29 »
Няма страшно, нема да се плашите, тука скоро нема да дойде.

Както казваше един познат преди време, доста време, разработвайки един много нов и новаторски бизнес за времето си ... Та човекът с видимо притеснение и внимателно оглеждане по всички азимути и едва след 100 % увереност изплюваше камъчето
- А бе То че ще трябва да се дава рушвет е на 100 % сигурно ама като още не е ясно на кого?!
Та беше се притеснил че ако не уцели правилните хора от раз, кой ли ще си признае па от раз че не е той правилния човек и да откаже рушвет, та основателно се бе притеснил, че един ден ще трабва пак да го плаща този път вече на правилните хора т.е. двойно, с лихвите и т.н.

И... то това е само началото, после вече навлизаме в батака
.. и то с най-добри намерения
... Ама те така казваха и за пътя към ада  >:D

Един пример как правилата на ГЕРБ разсипват малкия бизнес


П.П.П. Де го сега кашика да й направи един одит на тая...

   Кашика не го мисли. Сигурно вече е на 5-тата мастика,а ние
опъваме каиша  ;D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #70 -: Jul 12, 2019, 13:32 »
   Ако искат Nokia и Ericsson да бъдат конкурентни на китайците  -
да се вземат в ръце,а не да циврят пред разни европейски органи
за защита на "конкуренцията"  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #71 -: Jul 12, 2019, 14:07 »
   Ако искат Nokia и Ericsson да бъдат конкурентни на китайците  -
да се вземат в ръце,а не да циврят пред разни европейски органи
за защита на "конкуренцията"  ;D
Тъй де! Конкуренция е точно това. Някой прави по-добър продукт от твоя, щото ти си бил спокоен, че пазара е твой. Ма вече ще трябва да се напънеш, да направиш нещо още по-добре. Не да цивриш на мама и тате, да ти пазят градинката, та да не влиза съседското дете.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #72 -: Jul 13, 2019, 03:42 »
   Ако искат Nokia и Ericsson да бъдат конкурентни на китайците  -
да се вземат в ръце,а не да циврят пред разни европейски органи
за защита на "конкуренцията"  ;D
Ако ти си частник и бизнеса ти е с телекомуникации друга песен ще запееш когато се изправиш в конкуренция с Китайската комунистическа партия. Там няма пазар и конкуренция- партията решава че ще направи комуникационен "Кремиковци", цялата държава налива кинти и световния пазар отива на кино. Нашия Кремиковци беше най-големия металургичен комбинат в Цяла Европа и какво от това.

Второ дай да го видим този продукт 5Г на пазара и тогава ще приказваме добър ли е или не, щото дори и на хартия не изглежда добре като не минава през стени и стъкла, не работи в дъжд.
И трето ама честно - на колко от вас ви трябва скоростен интернет на телефона 256 Мб/с. Аз ги имам тези скорости на десктоп-а и не мога да ги уплътня хем свалям каквото ми падне без да гледам размерите. А и при сторидж 6ТБ, какъв сторидж имаш на телефона и какво - 4 филма ще гледаш на 4 инча паралелно ли какво!?

За телекомите е ценен продукт, щото както те цакат на мегабит сега - тука ще те цакат още повече, още едно оправдание да дигнат цените, а дали ти върши работа е друга бира.
Рашките тази необятна страна така хубаво ще я покрият с 5Г, че свят ще им се завие - около Червения площад, гарата, аерогарата и до там.
Има причина в Щатите на времето да се ползва CDMA вместо GSM и това са разстоянията за покриване.

И още един проблем пре 5Г:
https://arstechnica.com/gadgets/2019/07/the-latest-barrier-to-5g-speeds-the-summer/
и коментарите отдолу са интересни.
Телефоните греят като печки, зимата ще е гот.
« Последна редакция: Jul 13, 2019, 05:24 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: 5G
« Отговор #73 -: Jul 13, 2019, 07:57 »
@jet: а нима в Америка можеш да се конкурираш честно с “дълбоката държава”, лично аз не виждам голяма разлика между нея и Китайската компартия.

Отдавна световните войни се водят не от отделни хора, а от цели организации ! Почти винаги международни.

Може би единствената по-голяма разлика е че Китайците обявяват открито какво искат и кой командва, докато в САЩ нещата са под “фалшив флаг”.

PS: а по въпроса за скоростта, предполагам че една “реална” симулация на “Матрицата” (с обхват на всички сетива) и симулация на “друга реалност” ще изисква дори още по-високи скорости !
« Последна редакция: Jul 13, 2019, 08:52 от ray »
Активен

stealth01

  • Гост
Re: 5G
« Отговор #74 -: Jul 13, 2019, 13:07 »
... ама честно - на колко от вас ви трябва скоростен интернет на телефона 256 Мб/с. Аз ги имам тези скорости на десктоп-а и не мога да ги уплътня хем свалям каквото ми падне без да гледам размерите.
Как ги имаш тия скорости на десктопа? Ааа... там едно кабелче идва... преносна среда, ала-бала.
Тия поколения, които скачат при GSM мрежата, всъщност са надграждане на преносната среда. Скоростта е само за реклама.
Ако ви е страх от „честотите“, спрете да ползвате мобилни мрежи, така ще спрат инвестициите в надграждане.

Има причина в Щатите на времето да се ползва CDMA вместо GSM и това са разстоянията за покриване.
Тук също ползвахме CDMA. Службите май още ползват тетра. Обаче не успявам да направя връзката с настоящата дискусия... Какво точно имаш в предвид? Защото в момента нямаме 1 устройство на 1 км2, положението е доста по-различно и изисква друга технология.
Активен