Автор Тема: Как да направя Nautilus дефолтов файлов мениджър в KDE4?  (Прочетена 1407 пъти)

xkernell

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: kubuntu 12.10, ubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE, GNOME
    • Профил
Здравейте, инсталирал съм си Ubuntu 12.04, в gnome3 дефолтовия файлов мениджър ми е Nautilus и всичко си работи много добре. Доволен съм си от него и искам да го ползвам и в KDE, защото Dolphin не ми ъпдейтва новите файлове по папките. Като отида в настройките на KDE, там където трябва да избера дефолтовия файлов мениджър имам само 2 опции - Dolphin и Gwenview. Nautilus не ми го разпознава. Не можах да го намеря и в листа с приложенията. Естествено той си е там и с като му напиша името в конзолата излиза. Търсих в гугъл как да го добавя в листа на файловите мениджъри и на няколко места казват, че като кликна на "Друго" мога да въведа командата на Nautilus и той да се отваря. Направих го, тръгна, но почнаха да се случват странни неща, например кошчето не се отваря нито от джаджата нито от "старт" менюто. След това се сетих, че може само тази команда да не е достатъчна. Отворих настройките на добавените файлови мениджъри и там видях, че командата съдържа аргументи.
Това е командата за Dolphin - dolphin %i -caption "%c" %u
А това е за Gwenview - gwenview %U -caption "%c" %i
А за Nautilus съм сложил само - nautilus
Дойде ми на ум, че може това да е проблема, така де.. щом тези аргументи са там, значи има защо. Но нямам никаква представа какви аргументи да му сложа на Nautilus, защото не съм запознат с него и не съм го използвал през конзолата.
Ако някой може да ми каже какво да му сложа, че да тръгне нормално като останалите много ще съм му благодарен!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
При положение, че в КДЕ съществува най-доброто, а именно Конкверор, не виждам, защо да се ползва Наутилий или каквото и да било друго. Ама като си решил, няма да те спираме я.

В някакви дебели, тежки, прашни стандарти, дето сега не мога да ти ги цитирам, пише, че трябва да се сложи отзад:

Код
GeSHi (Bash):
  1. %U
.

Не е съвсем на 100%, че всичко ще е наред (би трябвало), като съм видял препоръка (за извън Гном!) да има:

Код
GeSHi (Bash):
  1. --no-desktop --brouser


преди това, специално за Наутилий. Едното е, за да не се опитва да зарежда системната лента и т.н. (направен е по подобие на explorer.exe  :o ), а второто за тези дето не са почитатели на пространствения режим.

Разбира се можеш да си поекспериментираш и с други. Това аз не съм го правил в КДЕ, с което започнах, но не е съвсем лишено от смисъл за прозоречни управители без свой файлов такъв и без rox или mc. Е аз си имам и двете, но тъй за пробата…
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

xkernell

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: kubuntu 12.10, ubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE, GNOME
    • Профил
Не стана, оставам си с делфина. Какво да се прави, ще рефрешвам когато имам съмнения, че нещо липсва. Благодаря все пак!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Твърде странно, КДЕ би трябвало да се движи по  стандарта, а пробва ли например:

Код:
nautilus --no-desktop --brouser --caption "%c" %i %U

Сиреч комбинация между моето и тяхното. А да и гледам те го дават с едно тире, което не би трябвало да е правилно. Така също опитай. Изобщо поиграй си, нема начин да нема начин. А като се умориш просто си пусни Конкверор ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

xkernell

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: kubuntu 12.10, ubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE, GNOME
    • Профил
Аз разгледах конкверора, ама нещо не ми допада. Ама както и да е, поиграх си ама не стана, здраве да е. Благодаря ти за вниманието!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kde4 Два панела
Настройка на програми
sdr 3 2575 Последна публикация Jun 18, 2008, 10:52
от bshkv
KDM не може да се логне в KDE4
Настройка на програми
Kras 4 2666 Последна публикация Dec 21, 2008, 16:22
от XaugyTuH
Kubuntu 8.10 и KDE4.1
Настройка на програми
toniooo 8 2685 Последна публикация Apr 19, 2009, 13:44
от deyan4
За Кубунту и NetworkManager на KDE4
Настройка на програми
shoshon 8 3719 Последна публикация Jun 29, 2009, 09:49
от jivkojj
Относно KDE4
Настройка на програми
ROKO__ 19 3344 Последна публикация Jul 12, 2010, 21:58
от aaaaaa