Автор Тема: Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04  (Прочетена 1137 пъти)

bukich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
  • Distribution: Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat
  • Window Manager: Gnome 2.32.0
    • Профил
Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04
« -: Sep 11, 2009, 16:24 »
Здравейте инсталирах си новото ядро 2.6.31 на Ubuntu 9.04 на лаптоп HP D530.
Ядрото го взех оттук
http://packages.ubuntu.com/karmic/i386/linux-image-2.6.31-10-generic/download

инсталирах следните пакети:

linux-headers-2.6.31-10_2.6.31-10.32_all
linux-headers-2.6.31-10-generic_2.6.31-10.32_i386.deb
linux-image-2.6.31-10-generic_2.6.31-10.32_i386.deb

Имам следния проблем като старитарам с новото ядро в началото стартира нормално и точно когато трябва да стартира графичния логин и там стои на черен екран не ми работи и клавиатурата не ми стартира и гарфичнич режим. Пробвах и с recovery mode ядрото пак същи ефект. Предполагам можеби проблема е с HAL обаче в логовете не мога да намеря нищо полезно :( Като си стартирам с ядро 2.6.30 всичко си е ОК :)

Това ми е хардуера:

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GME Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GME Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 1 (rev 01)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 2 (rev 01)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 01)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Controller (rev 01)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 01)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) SATA IDE Controller (rev 01)
02:06.0 CardBus bridge: ENE Technology Inc CB1410 Cardbus Controller (rev 01)
02:08.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82562ET/EZ/GT/GZ - PRO/100 VE (LOM) Ethernet Controller Mobile (rev 01)
10:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection (rev 02)

Ще се радвам ако някой ме насочи къде да търся.

Поздрави.
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04
« Отговор #1 -: Sep 11, 2009, 17:02 »
И каква беше тази КРАЙНО наложителна причина да смениш старо работещо ядро и да сложиш примерно най-новото?Може ми искаш да си турбо фешън гъзар или какво?С последен писък  в модата с нов kernel?Не мога да разбера защо ако не е съвсем наложително по някакви причини(не знам обаче какви биха могли да са те) е необходимо да се сменява работещо ядро с най-новото?Аз винаги предпочитам да слагам ядрото,което Ubuntu са решили да сложат в repository,а не да си създавам както в случая главоболия и проблеми.Специално аз си ценя времето за да се занимавам с подобни глупости като компилиране на ядра и т.н. особено пък aко не се занимавам професионално с администриране на linux машини и да тряба понякога да се прибягва до такива неща.Щом Ubuntu ти е на лаптоп е ясно,че го ползваш само за интернет,филми,евентуално някоя игра,музика и прочие.Защо тогава си усложняваш живота да се занимаваш да създаваш проблеми на вече работеща система?Аз отдавна приключих с експериментите с какво ли не по системата ми.Ъпдейтам се редовно с каквото Ubuntu и Debian са решили,че е нужно и си свиркам.Радвам се на стабилна и безпроблемно работеща система.Съветвам и теб да си осигуриш спокойствие и да се насладиш на една прекрасна операционна система каквато е линукс.Покрай ръчкане и експериментираме,ще забравиш за чара на дистибуциите.А когато се сблъскаш естествено с проблеми,в резултат на експериментите почваш да плюеш това животно линукса,че бил еди какъв си и т.н.Успех!Това е моето мнение.Нищо лично,само съвет ;)
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04
« Отговор #2 -: Sep 11, 2009, 17:40 »
В интерес на истината :) и аз упдате постояно ... никога съм нямал проблем ..
« Последна редакция: Sep 11, 2009, 17:47 от ntrance »
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04
« Отговор #3 -: Sep 11, 2009, 20:31 »
ами незнам аз отдавна ползвам това ядро и то тестово и имах проблем с усб клавиатурата но с нормална си работеше
какво казва командата
dmidecode -t system
« Последна редакция: Sep 11, 2009, 20:40 от tyuio »
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04
« Отговор #4 -: Sep 11, 2009, 22:01 »
И каква беше тази КРАЙНО наложителна причина да смениш старо работещо ядро и да сложиш примерно най-новото?Може ми искаш да си турбо фешън гъзар или какво?С последен писък  в модата с нов kernel?Не мога да разбера защо ако не е съвсем наложително по някакви причини(не знам обаче какви биха могли да са те) е необходимо да се сменява работещо ядро с най-новото?Аз винаги предпочитам да слагам ядрото,което Ubuntu са решили да сложат в repository,а не да си създавам както в случая главоболия и проблеми.Специално аз си ценя времето за да се занимавам с подобни глупости като компилиране на ядра и т.н. особено пък aко не се занимавам професионално с администриране на linux машини и да тряба понякога да се прибягва до такива неща.Щом Ubuntu ти е на лаптоп е ясно,че го ползваш само за интернет,филми,евентуално някоя игра,музика и прочие.Защо тогава си усложняваш живота да се занимаваш да създаваш проблеми на вече работеща система?Аз отдавна приключих с експериментите с какво ли не по системата ми.Ъпдейтам се редовно с каквото Ubuntu и Debian са решили,че е нужно и си свиркам.Радвам се на стабилна и безпроблемно работеща система.Съветвам и теб да си осигуриш спокойствие и да се насладиш на една прекрасна операционна система каквато е линукс.Покрай ръчкане и експериментираме,ще забравиш за чара на дистибуциите.А когато се сблъскаш естествено с проблеми,в резултат на експериментите почваш да плюеш това животно линукса,че бил еди какъв си и т.н.Успех!Това е моето мнение.Нищо лично,само съвет ;)

Off/
И това доживяхме...мале мале!И то от уважаван потребител на форума.
Значи,да обобщя - драги линуксари,ако всичко ви е наред,спете си спокойно и не правете нищо ново.Не се развивайте,като експериментирате,пробвате новото и т.н.Ползвайте само това,което ви се спуска отгоре и бъдете благодарни.И то много благодарни,че го имате.Бийте чела в земята че са ви го дали така.Ма мале,ма мале...Не е за вярване!

И на мен така ми разправяха миналата година и то точно тук,но това не ми попречи да чета,да си правя нови ядра и да нехая,когато се пишат подобни мнения.Затова сега си имам бърза система с нови неща,а не това,което ми се спуска свисше и което е предназначено да работи на всички системи.То е за непретенциозни хора,съгласни на всичко,само и само да работи.А моето сегашно ядро е само за моята система,т.е. за хардуера,който имам.

@bukich:
Прави си каквото си искаш и не обръщай много,много внимание на такива изказвания.Търси и чети в Гугъл,това е спасението.Аз така правя.За съжаление не мога да ти помогна,защото не ползвам готови неща за ядрата от репо-тата.Правя си всичко сам и ми е добре.
Свали си сорс-а на 2.6.31 от репо-то на Убунту.Ползвай конфиг-а на 2.6.30 за начало и си го прекомпилирай както ти си искаш.Но първо чети много,ако много искаш да го имаш работещо.Нищо не е невъзможно,ако се заловиш сериозно с него.

Виж за грешки в /var/log/Xorg0.log.

Успех!

P.S. Компилирам го в момента това 2.6.31 и предполагам,че ще тръгне както и всички досега.

P.S.S. Това го пиша вече с него - 2.6.31,с нвидийски драйвер и мога да кажа че работи добре на първи впечатления.

pland@squeeze:~$ uname -a
Linux squeeze 2.6.31 #1 SMP PREEMPT Fri Sep 11 21:39:10 EEST 2009 i686 GNU/Linux

Off/
« Последна редакция: Sep 11, 2009, 23:12 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Re: Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04
« Отговор #5 -: Sep 14, 2009, 12:42 »
На мен ми се е случвало нормален упдейт на убунту да прецаква работите. Бях преди с 8.10 (interprid) на MSI Wind U100. Един от упдейтите дето се появи беше от преминаване от ядро 2.6.26 на 2.6.27 (не съм съвсем сигурен за версиите), но както и да е по-новото ядро беше скарано с Realtek rtl8187 wireless и след упдейта - нямах wireless, но съм сигурен че това са единични случаи.
Активен

RealEnder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с ядро 2.6.31 Ubuntu 9.04
« Отговор #6 -: Sep 14, 2009, 14:37 »
bukich, в 2.6.31 има добавен KMS за Intel видеокарти(включен по подразбиране в ядрото на karmic), а драйвера + x.org ти е стар.
Препоръката ми е да използваш http://kcheck.sourceforge.net/ , а има и доста статии за ребилдване на ubuntu кернела.
Най-добре, ако искаш да експериментираш си обнови дистрибуцията ($update-manager -d) , до текущата на 9.10 , хем ще можеш да участваш и в чистенето на бъгове :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4069 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5056 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu v.5.4
Настройка на програми
zhvk19 4 3766 Последна публикация Jul 05, 2005, 21:37
от
Ubuntu 5.04
Настройка на програми
mitakas 4 1595 Последна публикация Jul 23, 2005, 23:22
от phantomlord
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7521 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight