Автор Тема: Atheros AR5005G on Ubuntu 8.04  (Прочетена 1925 пъти)

littlegreen

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Atheros AR5005G on Ubuntu 8.04
« -: Dec 10, 2008, 14:11 »
Здравейте!
Ех, да напиша и аз една тема в този форум... то една тема... ще се оплаквам, ама нищо - пак се брои :)

Та стига оф-топик - директно на темата: Инсталирал съм си Убунту 8.04 "Inside Windows" - демек че като приложение на уиндоуса - добавя се Boot Record в самия уидоус и дрън-дрън - та пляс...

Линукса върви - без кахър... само дето WiFi-a неще да запали и туй то... Пробвах с MadWiFi, HAL v10.нещо си.... свалих си едно ютилити за търсене на мрежи, което за мааалко да проработи - намира ми мрежата, обаче дори и да е отворена без Encryption не ще и не ще да се върже...

Картата под уиндоус пали с бутон(да да - като стартер на трабант :-D ) под линус обаче този бутон не реагира... показва ми във контролния панел на мрежата, че картата я има, работи и дрън-дрън, но не се връзва нито към рутер със включено DHCP, нито към Access Point, който дава интернет зад Уин2003 сървър...

Има една нередност, която съм забелязал и не съм сигурен дали си струва да спомена, но все пак:  Под линус драйвера не е точно за моята безжична карта. Пак е Atheros Familly, предполагам понеже е със същия чип, но не е за точно същия модел. Интересното е, че Update Manager-a ми предложи този драйвер, с който работя в момента. Съжалявам, че не мога да дам по-подробна информация, но темата я поствам под уиндоус, понеже под линукс не мога да си подкарам интернета :)

Та.... знам, че съм ламер и в тази една цяла страница текст не съм дал кой-знае-колко информация, но съм склонен да приема каквато и да е насочваща информация и да попрочета малко литература ако е на разбираем език :)

Мерси предварително за помощта!
Активен