Автор Тема: A4Tech X6-80D mouse въпросче с повишена трудност...  (Прочетена 3258 пъти)

SoundreameR

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
  • Distribution: openSUSE/Ubuntu Server/Slackware
  • Window Manager: KDE/LXDE
    • Профил
Здравейте, ползвам openSUSE 11.1 с KDE 4.2.1 върху Dell Studio 1535 и съм му купил една евтинийска мишка с 8 бутона - A4Tech X6-80D. Проблема не е в мишката, нито в кде-то, по-скоро в настройките на HAL и/или на X11, но не съм достатъчно навътре с този вид конфигурация за да реша проблема, затова се обръщам към Вас. Той се състои в това, че кликането на скрола ми (mouse button 3) прави някви странни неща. Примерно във Firefox, ако кликна върху линк със скрола, отваря нов таб - добре, така трябва, но ако кликна някъде си по страницата, ме редиректва към surftown.net или трещи за invalid url. На домашната печка с XP и същата мишка, поведението на скрол клика сменя курсора с кръгли стрелкички, които са като scroll toggle и само с движението на мишката нагоре надолу драгвам... от там ми е станало навик да го правя и се побърквам с тази мишка под линукса... Та въпроса ми е, ако не може да се имитира това поведение, как поне мога да handle-на тоя евент, че да прави нещо друго или изобщо нищо да не прави също ме устройва... Не знам някой дали е имал този проблем преди.. аз съм го имал с всичките ми мишки навсякъде под линукс.. просто от няколко месеца вече използвам само линукс на лаптопа и почва да ме нервира това. Благодаря предварително... Ето малко от xorg.conf по въпроса...
Код:
Section "InputDevice"
  Driver       "mouse"
  Identifier   "Mouse[1]"
  Option       "Buttons" "5"
  Option       "Device" "/dev/input/mice"
  Option       "Emulate3Buttons" "on"
  Option       "Name" "Dell USB Mouse"
  Option       "Protocol" "explorerps/2"
  Option       "Vendor" "Sysp"
  Option       "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

П.С.: Ако имате предложения как да хвана event-а на включване на usb мишката и да изпълнява tpon/tpoff командите, които съм си написал като alias-и за включване/изключване на touchpad-а? :)
Активен

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Не съм много сигурен, но поне мога да предполагам. Тъй като принципно средният бутон (3-тият както се води) е Paste за това като го натиснеш така става. Мисля, че трябва да разгледаш някаде из шорткътите на КДЕ-то или на браузъра който ползваш. В опера примерно мога да си наглася, дали да ми е пейст или да ми е Panning (тоест точно това което ти трябва). Лично аз Firefox не мога да го понасям и затова с него не мога много да ти помогна, но съм почити сигурен, че и там трябва да има някаква такава опция.
« Последна редакция: Mar 27, 2009, 15:05 от m0rph »
Активен

SoundreameR

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
  • Distribution: openSUSE/Ubuntu Server/Slackware
  • Window Manager: KDE/LXDE
    • Профил
Yesss... получи се добре г/д. В смисъл.. намерих на Firefox-а в about:config на скрола опциите и изключих paste и load url функциите, сега поне не прави нищо освен когато съм на линк да отваря нов таб, което е добро начало, поне няма да ме нервира или да ме редиректва..  ;D Благодаря много!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Byzantine OS  mouse = GNOME + mouse
Настройка на програми
sebastianz55 5 3494 Последна публикация Sep 10, 2004, 17:34
от july
A4tech mouse голям проблем
Настройка на хардуер
me4ka 1 2339 Последна публикация Jul 25, 2006, 09:24
от redcure
A4tech pk-5+ubuntu не работи
Настройка на хардуер
kamos 17 8791 Последна публикация Oct 02, 2009, 22:58
от icemans
камера A4tech PK-635
Настройка на хардуер
Dj_Aligator 5 5235 Последна публикация Jan 26, 2008, 20:24
от ivo1204
Настройка на scroll speed за Ubuntu 10.10 и A4Tech X7 мишка
Настройка на хардуер
Me4oKyX 13 4983 Последна публикация Mar 24, 2011, 11:24
от Me4oKyX