Автор Тема: Проблеми с инсталацията на SLES  (Прочетена 2455 пъти)

shtraker

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте имам проблем с инсталцията на SLES 9 SP4 , на HP Proliant 580 G2

CD-rom-a е HP SN-124,

боотвам тръгва и не може да ми маунтне cd-рома

"Make sure that CD number 1 is in your drive"

"Cannot find the image
CHeck the directory specification"

пробвах да заредя какви ли не модули , защото не видях нищо на HP, пробвах 3те варянта а инсталация и нестава, търсих в нета ама не можах да намеря решение.
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Проблеми с инсталацията на SLES
« Отговор #1 -: Dec 17, 2009, 08:33 »
боотвам тръгва и не може да ми маунтне cd-рома
Откъде "боотваш" след като не ти е монтиран CD-ROM-а Или е монтиран и боотваш или НЕ боотваш защото не е монтиран ? Кое от двете е вярното? А съобщението "Make sure that CD number 1 is in your drive" че има CD в драйва, системата го е проверила и у установила че не е това CD което и трябва. Може да даде такава грешка когато се появят грешки при четене Ориентирай се в грешката и тогава пиши
Активен

shtraker

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Проблеми с инсталацията на SLES
« Отговор #2 -: Dec 17, 2009, 14:54 »
Ако не съм обяснил добре да обясня пак.

CD-ROM-a е включен и работи , сложил съм Инсталионното ЦД номер 1 и боотвам от него !

Зарежда и тръгва да инсталира и се чупи и ми казва нестава , не мога да маунта цд-то , сигурен ли си че си го сложил ! ДА Сирурен съм ! ТЦ нестааа .. и казва превключвам на ръчна инсталация ! ок .. отивам и му казвам пускай от цд-то - тц , ок - отивам и виждам че ми разчита правилно закачения хардуер , трябда ва лоадна драйвер модул за цд-то , обаче не виждам никакъв за моето цд HP SN-124 , ок и почвам наред да лоадвам всеки модул = среден пръст ! , ок пробвам да лоадна модили за ИДЕ контролер-а ама нещо пак нестава работата! ок пробвам да пусна инсталацията стандарт , в сафе и още една.  = среден пръст ! , ок - аз пак не се отказвам има едно Ф6 май беше и му давам да лоадне от ЦД-то драйвеите и то пише ок лоаднах модулите за SP4. пробвам пак = среден пръст!!! мога да го включа на rescue ама после нз как да лоадна модула за цд-то и после да се върна към менюто и да продължа инсталацията. Четох в интернет има доста хора с тоя проблем обаче решение не намерих и затова се объщам за помош тук. Честно казано много се ядосах вече ебати.

Може да погледнеш последния параграф от т.3 от http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=6115.0 и да се постараеш да поотредактираш поста си.
bop_bop_mara
« Последна редакция: Dec 17, 2009, 22:03 от bop_bop_mara »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
SLES WhiteBox
Живота, вселената и някакви други глупости
BudaNET 1 1703 Последна публикация Oct 26, 2004, 18:28
от ohubohu
NFSEN верху SLES 11 sp2
Настройка на програми
mitko_to 3 1699 Последна публикация Dec 03, 2012, 21:43
от dark_elf
Задаване на IP на интерфейс без връзка в SLES 12
Настройка на хардуер
neter 8 2818 Последна публикация Feb 14, 2015, 04:31
от BRADATA