Автор Тема: Коментари относно темата за задачите  (Прочетена 1444 пъти)

tyuio

  • Гост
браво марче похвално! Само дето е и малко нечестно, аз си влязох с програмиране в университета а повечето ми колеги с математика аз си взимам изпитите то програмиране някой от тях не щото бъкел нищо не са  ги учили в даскалото и ся айде помагай. Ок ама на мен кой ще ми помогне по математически анализ 1-2 част. А като гледам какво дават на изпита в тия университети направо се учидвам да не е гимназия. мене изпита за влизане ми беше по труден. нетрябваше ли да е обратно. Апелирам към всички да ми дадете линк към форум за математици!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Коментари относно
« Отговор #1 -: Dec 23, 2009, 11:47 »
//off
Аз мога да ти помагам по математика  ;), до сега взех всичките 10 математики, остават още 4 - хахаха
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

hyankov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 86
    • Профил
Коментари относно
« Отговор #2 -: Dec 23, 2009, 12:08 »
//offtopic
В интернет има достатъчно безсмислени форуми, които са ми омръзнали заради подобни постове. Искрено се надявам, че linux-bg няма да влезне в този списък, макар че това е стъпка в тази посока.
Не ме разбирайте погрешно - не искам всеки да разбира или да му е интересно програмирането. На някои хора просто им е наложено от разни ВУЗ-ове, но това не оправдава тоталния мързел да се попрочете това онова, да се генерира някакво решение (макар и неработещо и/или незавършено) и да се зададе конкретен въпрос "Това тук не ми е ясно защо не работи. Предложения?"

Както и да е, ако имаш нужда от още едно решение, пиши на ЛС. Предпочитам да не се намесвам в съвкупността от 15 решения, които май могат да се сведат до два варианта, освен ако не желаеш.

Поздрави!
Активен

edmon

  • Гост
Коментари относно
« Отговор #3 -: Dec 23, 2009, 13:09 »
Тъжна история....:(
програмка за копиране на масиви не могат да напишат...
после ще станат ИТ-та в държавно учреждение...
И ВСИЧКИ НИЕ ЩЕ ПАТИМ ПАТИМ ПАТИМ!!!!!!!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #4 -: Dec 23, 2009, 14:36 »
Такаа, а коментарите, за които казах, че можем да си ги запазим за себе си, ще бъдат (местени) тук :) Не за друго, ама поне някаква подреденост да има.

Общо взето няма за какво да споря с вашите мнения. И все пак да не забравяме, че нищо в правилата на форума не забранява поставените въпроси (задачи). А пък и предполагам много от нас са били начинаещи програмисти и са се чудили над някакви въпроси, които са се оказали с елементарни решения. Знам я тая теория "хващаш се и четеш", но тези, които я развиват не са се оглеждали достатъчно из програмисткия свят. Хората се учат по различни начини.

Както и да е, всичко това поражда една мегадискусия относно това дали ние българите винаги гледаме да минем метър, дали образованието си върши работата, дали в университета наистина се учи само това, което ти трябва (понеже ние в 12ти клас така си мислехме и се радвахме, че се отърваваме от истории, биологии и подобни), дали човек трябва да си избира какво ще учи ей така на рандом, дали изобщо ни е нужен университет, защо хората винаги обичат да осмиват незнанието и да се подиграват на тъпите въпроси и бля бля. Затова ето ви тази тема :) В другата нека да помагаме на който има нужда. И да не забравяме, че НИКОЙ НЕ СЕ Е РОДИЛ НАУЧЕН! Дори и edmon ;)

tyuio има форуми за математика, питай гоооошо. Случайно съм попадала там и има разни "изроди" вътре, сигурно ще могат да ти помогнат, но пък може и на тебе да ти се изсмеят "Е тоя една граница не може да намери" ;)
Активен

edmon

  • Гост
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #5 -: Dec 23, 2009, 18:59 »
Такаа, а коментарите, за които казах, че можем да си ги запазим за себе си, ще бъдат (местени) тук :) Не за друго, ама поне някаква подреденост да има.

Общо взето няма за какво да споря с вашите мнения. И все пак да не забравяме, че нищо в правилата на форума не забранява поставените въпроси (задачи). А пък и предполагам много от нас са били начинаещи програмисти и са се чудили над някакви въпроси, които са се оказали с елементарни решения. Знам я тая теория "хващаш се и четеш", но тези, които я развиват не са се оглеждали достатъчно из програмисткия свят. Хората се учат по различни начини.

Както и да е, всичко това поражда една мегадискусия относно това дали ние българите винаги гледаме да минем метър, дали образованието си върши работата, дали в университета наистина се учи само това, което ти трябва (понеже ние в 12ти клас така си мислехме и се радвахме, че се отърваваме от истории, биологии и подобни), дали човек трябва да си избира какво ще учи ей така на рандом, дали изобщо ни е нужен университет, защо хората винаги обичат да осмиват незнанието и да се подиграват на тъпите въпроси и бля бля. Затова ето ви тази тема :) В другата нека да помагаме на който има нужда. И да не забравяме, че НИКОЙ НЕ СЕ Е РОДИЛ НАУЧЕН! Дори и edmon ;)

tyuio има форуми за математика, питай гоооошо. Случайно съм попадала там и има разни "изроди" вътре, сигурно ще могат да ти помогнат, но пък може и на тебе да ти се изсмеят "Е тоя една граница не може да намери" ;)

Тука си в грешка!!!! И то голяма и имаш съвсем още малко време да преосмислиш мисленето си с оглед на това, че най-вероятно си напреднала с възраста!
Едмон се роди научен !
ХАХХАХААХ
А един приятел казва така: Човек като не му фаща край, та е за цял живот!
Трябва да си има ИЗНАПРЕДВИД, че е хубаво човек да пита когато не знае, но не е хубаво
да пита, когато това за което пита го пише на много места в необятния интернйет, но
дори не знае как да го потърси, а на всичкото отгоре и го мързи И като капак на наглостта му
се бие в гърдите, че учи КСТ в МЕИ!
« Последна редакция: Dec 23, 2009, 19:02 от edmon »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #6 -: Dec 23, 2009, 19:11 »
//off
Едмон се роди научен !

Бате ти си гений, твой роб съм до края на живота ти или до края на моя - хахаххаха :D :D :D ;) ;) ;) ;) ;D ;D ;D ;D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #7 -: Dec 24, 2009, 08:43 »
Съществува и друг момент. Идва Вуте на форума, направят му "спешно" задачата и от този момент нататък той е трениран. При следващата задача сработва ефекта на Павлов и мисленето на Вуте е - "Що да си давам зор, като ще ми я направят" и идва на форума да реве пак. Ако не на този форум, то има още 9126126 други форуми. Все някъде ще го огрее.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #8 -: Dec 24, 2009, 13:32 »
@ivanatora ама то си е за него, ще дойде един път, ще дойде втори път - добре, ще отиде да работи ще го накарат да напише цяло приложение или някаква библиотека, за която на никой от фоума няма да се навие да я напише и да я публикува, ще го изгонят от работа, ще яде от кофите за буклук и ще си спомня как е преписал на изпит или за курсова работа от форума :) Весела Коледа!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #9 -: Dec 24, 2009, 14:08 »
Съществува и друг момент. Идва Вуте на форума, направят му "спешно" задачата и от този момент нататък той е трениран. При следващата задача сработва ефекта на Павлов и мисленето на Вуте е - "Що да си давам зор, като ще ми я направят" и идва на форума да реве пак. Ако не на този форум, то има още 9126126 други форуми. Все някъде ще го огрее.

После си пише в CV-то "strong problem-solving skills".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #10 -: Dec 24, 2009, 14:48 »
@ivanatora ама то си е за него, ще дойде един път, ще дойде втори път - добре, ще отиде да работи ще го накарат да напише цяло приложение или някаква библиотека, за която на никой от фоума няма да се навие да я напише и да я публикува, ще го изгонят от работа, ще яде от кофите за буклук и ще си спомня как е преписал на изпит или за курсова работа от форума :) Весела Коледа!

Точно така. Само дето в БГ не ги гонят. Първо завършват с две висши, при положение, че е трябвало да го изгонят още в първи курс, а после все си се навира на сладки работи цял живот, а  единственото, което научава в УНИ-то е как да мине между капките!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Коментари относно темата за задачите
« Отговор #11 -: Dec 24, 2009, 14:53 »
Ааа не е само това ("как да мине между капките") научават се и да държат на алкохол - хахахахха :D :D :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше