Автор Тема: TTL на рутер  (Прочетена 5760 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #15 -: Feb 24, 2011, 12:11 »
Е, каква стана тя? Освен да ви го пусна на търг.  :D
Първоначална цена: 80 лв (за толкова съм го купил)

Иска ли го някой  [_]3
Активен

Без правила няма игра

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: TTL на рутер
« Отговор #16 -: Feb 24, 2011, 12:26 »
Acho, най-вероятно аз бъркам, но ТТЛ-а на icmp reply пакета нали няма нищо общо с ТТЛ-а на icmp request-а, който го е породил. Тоест това един вид си е стойност, която харкатеризира отговарящата машина!?

Май не си много прав. Смисъла на TTL-а е да няма безкрайно въртящи се пакети из мрежата, като TTL-а се намаля с единица през всеки hop през който е минал. Не може от теб до рутера ти да има - т.е. няма няма други рутери и да получаваш рандом TTL стойности за echo replay-ите. Нищо чудно и аз да не съм прав, но това ми е причината да не го искам този рутер. Така, че Златко сори брат  [_]3.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

hyankov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 86
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #17 -: Feb 24, 2011, 12:35 »
Acho, най-вероятно аз бъркам, но ТТЛ-а на icmp reply пакета нали няма нищо общо с ТТЛ-а на icmp request-а, който го е породил. Тоест това един вид си е стойност, която харкатеризира отговарящата машина!?

Май не си много прав. Смисъла на TTL-а е да няма безкрайно въртящи се пакети из мрежата, като TTL-а се намаля с единица през всеки hop през който е минал. Не може от теб до рутера ти да има - т.е. няма няма други рутери и да получаваш рандом TTL стойности за echo replay-ите. Нищо чудно и аз да не съм прав, но това ми е причината да не го искам този рутер. Така, че Златко сори брат  [_]3.

Така, така мисля, че ми е ясен смисълът на ТТЛ - да няма пакети от тип шотландски боец. Но ТТЛ-а на icmp request-a е едно нещо и доколкото знам няма пряка връзка с ТТЛ-а на icmp reply-a, който от своя страна е съвсем отделен пакет със собствен ТТЛ, който зависи от ОС-а и настройките на отговарящата машина. Струва ми се от първото ми мнение достаъчно ясно си личи, че знам какво е хоп и разбирам парадокса в създалата се ситуация :)

Златко, вземи си нов, а с този си избий парите - хващаш бас с някой отворен админ, че хич не му увира главата от ТТЛ-и, после му събираш очите с находката си и ... си в бизнеса ;)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #18 -: Feb 24, 2011, 12:42 »
Не, не е за мене тая работа, аз съм си ламер-любител на СС. Не разбирам нищо нито от програмиране, нито от админство.  >:D
Ако някой го иска, за да му свърши някаква работа, ще му го продам, че не ми се занимава със сервизи. Между другото, има още 22 месеца гаранция, така че можете да го върнете по всяко време.
И да, трябва да сте от София, иначе пътните разноски са за вас.  ;D
Има ли желаещи?
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: TTL на рутер
« Отговор #19 -: Feb 24, 2011, 12:46 »
Каквото и да мислим, наистина тоя Linksys е уникален. Такова нещо никога нямаше да ми не през ума. Да ти бърка TTL-а, да ти дропи пакети, да ти пуска нет - когато му е кеф, егати и гадното.

Да ви кажа как аз почти брикнах един стар, но идеално работещ WiFi рутер на D-Link. Взех, че му нахаках SSID-то НА КИРИЛИЦА, хахахахахахахаххааааа. И докато му дам APPLY/RESTART и умря. Никаква реакция. Изключване от адаптера, RESET с кламера няколко пъти, нищо. Мама ти стара и рутер. По едно време в браузера ми се появи страничката му за ъплоудване на нов firmware. А веднага на сайта на D-Link, даунлоад на firmware файла за тоя модел, ъплоуд в рутера и REBOOT. Хукна веднага.
« Последна редакция: Feb 24, 2011, 12:56 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: TTL на рутер
« Отговор #20 -: Feb 24, 2011, 12:48 »
Я му върни firmware и виж дали пак ще прави така.

Каквото и да мислим, наистина тоя Linksys е уникален. Такова нещо никога нямаше да ми не през ума. Да ти бърка TTL-а, да ти дропи пакети, да ти пуска нет - когато му е кеф, егати и гадното.

Глупости на търкалета - това е все едно да пазиш стари дъна с раздути кондензатори. И да не сменяш кондензаторите защото от време на време ти се получават разни странни глупости :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #21 -: Feb 24, 2011, 12:54 »
Я му върни firmware и виж дали пак ще прави така.

Не разбрах, това за мен ли беше?
Е, като не го щете, ще го върна в сервиза.
Активен

Без правила няма игра

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: TTL на рутер
« Отговор #22 -: Feb 24, 2011, 12:56 »
Я му върни firmware и виж дали пак ще прави така.

Не разбрах, това за мен ли беше?
Е, като не го щете, ще го върна в сервиза.

Нали каза, че си го upgrade-нал. Вика, да пробваш да му върнеш версията на firmware с която си го взел и пак да видиш дали ще стане така.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #23 -: Feb 24, 2011, 12:58 »
То хубаво, ама на сайта има само последната версия фирмени дрешки.
Ако мислите, че ще седна да се занимавам... Да си го оправят в сервиза.
Активен

Без правила няма игра

Activity

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 105
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #24 -: Feb 24, 2011, 19:14 »
ако използваш PPPoE тези рутери имат проблем с PPPoE + MS-CHAPv2
Активен

Success represents the 1% of your work which results from the 99% that is called failure.
... - Soichiro Honda

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #25 -: Feb 24, 2011, 19:37 »
Да, PPPoE ползвам.  ::)

Благодаря на всички за участието, оттук нататък ще гледам да се оправям със сервиза.
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: TTL на рутер
« Отговор #26 -: Feb 24, 2011, 23:51 »
Стекът не би трябвало да ги дропва, ако това е входящ трафик и не се прерутира. Но ако трябва да ги forward-ва нанякъде, всичко с TTL<=1 отива под ножа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Dredd

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #27 -: Mar 16, 2011, 12:02 »
Златко оправиха ли рутера в сервиза, че и аз се набутах с тоз модел и ще го нося...
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: TTL на рутер
« Отговор #28 -: Mar 16, 2011, 12:57 »
Златко оправиха ли рутера в сервиза, че и аз се набутах с тоз модел и ще го нося...

Смениха ми го с друг модел с малко доплащане. А бе загубена работа. Съжалявам, че си купих Линксис. И обхватът е по-лош от очакваното - в една от стаите покритието е 20%.
Набутване е точната дума.
Активен

Без правила няма игра