Автор Тема: Хакнаха ми блог-а.  (Прочетена 23401 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #120 -: Nov 24, 2011, 11:23 »
П.С: Занимавам се с програмиране от 10 години и смятам, че съм достатъчно компетентен в тази област, за да бъда подценяван.
Но явно си прекалено арогантен, да разбереш, че тук има хора които са доста по-компетентни от теб, влизат тук само за да помагат и ги дразни като гледат такива тийн прояви...

Аз не мога да разбера какво като е от 2 години програмист (да, аз чета бинари)?

Хайде сега да погледнем малко предистория. Ето я въпросната тема: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=41472.0

Ta любовницата на дистърбЪт решила да си инсталира линукс, и след това не могла да си пусне бозата. И то, как не могла да си фиксне MBR-то. Обаче любовницата на дистърбЪт решила да пусне тема във форума на Линукс за Българи. При което аз като пич й обясних, че вместо да я напсувам ще й дам съвет да използва търсачката. Обаче любовницата на дистърбЪт освен, че е тъпа е и руса, при което ми отговаря, че нямало подобни теми. Е, моля ви се - ми как да има подобни теми във форум за линукс?! Но една вечер както дистърбЪт и неговата любовница се обичали, тя се изпуснала, че един пич я наредил. Тогава дистърбЪт го извади едил един ЕЕЕЕЕЕЕййййтакъв голям и се напрай на мъж пред мен.

До тука всичко ми е ясно - само едно не разбрах. Защо 3 месеца по-късно дефейсна сайта?

Едно време имаше един пор тука във форума, ама явно доста от вас го забравихте. Е, аз ще се постарая мен по-дълго време да ме помните. (@hyankov , @koue).

Ааа историята има продължение - ROKO написа в сайта, че познавал дистърбЪт - предполагам, че и него тъпчеш :D :D :D.

PS: @hyankov , @koue - момчета, вие сте толкова слабохарактерни. Вгорчавал съм му кафето. Това не мога да си го представя да ми се случи.
« Последна редакция: Nov 24, 2011, 11:25 от b2l »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

lunarvalley

  • Гост
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #121 -: Nov 24, 2011, 11:40 »
тука било много весело бе  :D
един цапнат в устата нарцис срещу цяла сюрия ощипани госпожици

апропо, преди време се обърнах към уважаемия форум със "здравейте пишкомерци" и ме тривнаха, въпреки че си беше съвсем на място  ???
Активен

bot

  • Гост
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #122 -: Nov 24, 2011, 11:56 »
 може и да не е тука мястото ама аз да попитам: знае ли някой кой е авторът на популярната фраза "по-умния отстъпва пръв". Търсих в интернет и не намерих отговор.
Активен

Neo2SHYAlien

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: Gnome3, E17
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #123 -: Nov 24, 2011, 12:04 »
може и да не е тука мястото ама аз да попитам: знае ли някой кой е авторът на популярната фраза "по-умния отстъпва пръв". Търсих в интернет и не намерих отговор.
Това са пълни глупости като ония лаф от оная дебелата книга като те цапнат по едната буза и да си дадеш другата  ;)
Активен

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде...- каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

bot

  • Гост
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #124 -: Nov 24, 2011, 12:07 »
 за някои хора, дето не си ценят времето нито пък се замислят за последиците може и да са глупости
Активен

hyankov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 86
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #125 -: Nov 24, 2011, 12:09 »
Слабохарактерен, ощипана госпожица? За какво говорим просто... Избягвам конфронтация, защото не виждам никакъв смисъл от това. Просто отстъпих и намерих друго място, където да разпускам по време на слабохарактерния си работен ден, с хора, които споделят моето разбиране за тон и комуникация. Ако това е да си слабохарактерна ощипана госпожица - окей. Явно съм такъв. Апелът ми беше към администраторите - да потръсят сорса на причината, а не към теб, защото така или иначе нито имам желание, нито имам какво да споделя с теб. Не знаеш какво е да ти вгорчат кафето, защото вероятно имаш по-висок праг на чувствителност - радвам се за теб, моят е ниско долу. В крайна сметка светът е голям, Интернет даже по-голям - има място за всеки. Всъщност излъгах имам един въпрос към теб. Виждам, че си ударил 4к мнения и се чудех ти лично как оценяваш приноса си към форума и към community-то, което виси тук? Може и в проценти - примерно 10% от отговорите ми са били полезни на някого, 45% са били защото "как така да не се изкажа", а останалите 45% са били хранене с АМД/Роко...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #126 -: Nov 24, 2011, 12:30 »
Ще те улесня: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?action=profile;u=12524;sa=statPanel
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
« Последна редакция: Nov 24, 2011, 13:13 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

hyankov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 86
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #128 -: Nov 24, 2011, 13:57 »
B2l, чудесна статистика, само че не разбра въпросът ми. Питах не колко отговора имаш, а КОЛКО от тях ТИ, лично, оценяваш като полезни. За да ти дам пример - първата тема, която ми попадна пред очите: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=41941.0 идеално илюстрира това, което имам предвид. Освен да се заядеш с колегата не виждам да има някакъв смислен feedback, който да му е помогнал, независимо колко "ламерски" или "про" е бил въпросът. Моля те, не се хващай за конкретната тема, беше първата, която отворих от твоята статистика.

Жив и здрав да си, просто се чудех каква е самооценката ти - вече ми е ясно. Може да си голяма работа, но смисълът на форума, така както аз го разбирам, е хората да споделят мнения, знания и по този начин взаимно да обогатяват и разведряват, а не да се перчат колко са велики (дори наистина да са). Фактът, че хората продължават да те търпят, свидтелства, че може би аз не разбирам правилно този смисъл, затова се оттеглих и ви пожелавам успех в бъдеще и по-малко хак/лам/ерски атаки.

Поздрави и пожелания за още поне толкова мнения!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #129 -: Nov 24, 2011, 14:05 »
Виж какво моето момче. Аз познавам г-н Ласков лично, така че поста ми е отправен към него със закачка. С човека добре си поговорихме на конференцията която беше във Варна. Така, че ако обичаш опитай с друга тема.

Фактът, че хората продължават да те търпят, свидтелства, че може би аз не разбирам правилно този смисъл...

+1
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

hyankov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 86
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #130 -: Nov 24, 2011, 14:12 »
Не съм "твоето момче", има горе долу двама души на този свят, които могат да се обръщат така към мен. Това беше единствено "показно" с произволна тема за това, че ентропията в мненията ти (по наблюдения до преди полвин година) клони към 0, нищо повече от това.

И още веднъж те моля, макар че няма да ти давам повече поводи, да не ми говориш на момче, брат, копче, кестен и производни!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #131 -: Nov 24, 2011, 14:42 »
Със "синко" може ли да се обръщам към теб/вас? :D :D :D Made my day - честно :D :D :D :D. Виж се бе. Същия като РОКО - "Аз повече няма да пиша в тоя форум", "Сърдит съм ви", и в крайна сметка продължава да пише. И ти по същия начин. Извинявай много ама хора като теб направо ми правят деня прекрасен.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

abscent

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • lamy lazer
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #132 -: Nov 24, 2011, 15:08 »
Следя тази тема от известно време, и ми е много любопитно развитието й. Разбирам, че повечето от замесените в нея имат някаква лична позиция, и отстоявайки я, най-вероятно са прави - но за себе си. Факт е, че има определена степен на полезност в постовете на някои потребители, по-голяма или по-малка - всеки преценява сам за себе си. Но толкова ли нямате работа, която да чака Вас да я свършите - или сте последователи на (българското) мислене от типа на: "Ако една работа е толкова спешна - значи някой друг трябва да я свърши?"
Да, видя се че някой прекалява в някакъв момент, и друг отговаря по едновременно примитивен и в същото време 'мислещ' начин. И какво от това? Някой му било настъпано самочувствието, че друг му показва примерна реакция/поведение, и веднага се хваща за конкретния случай... Каква е ползата от това обаче? Задоволено его? По-пълен портфейл на края на деня/месеца/годината? Защо не бъдете звезди, но не само в своите очи - по примера на текста от ФСБ "...звездите са звезди, защото са високо..." ?
И не - не търся конфликт. В никой случай. Кой каквото ще да казва/пише за реакцията и писането ми тук. Квалификации за всякакви видове чувствителности по отношение сладостта на нечие кафе, фамилиарни обръщения и определения за това кой как изживявал деня си - ммнне, мерси. Форума няма да пострада, ако някой конкретно спре да го посещава... Няма да се заканвам да спра да го правя, ако това е мерило за поведение. Но си мисля, че страда от такива дребнави заяждания и лековати нападки за ... (всеки може да си допълни сам квалификацията на това, което имам предвид).
Весел ден и свежест от мен!
Активен

Deeply in love with......Gentoo

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #133 -: Nov 24, 2011, 17:46 »
С риск да възродя темата, което не ми се иска, но понеже все пак малко по-горе се включих, а и името ми беше споменато, ще споделя само, че съм си обещал да се въздържам да отговарям на нетехнически теми тук във форума въобще. Днес преди обяд си бях написал мнението, на два пъти цъках върху Предварителен преглед и го редактирах, олекна ми и след това цъкнах върху Back вместо върху Публикувай.

Приятна вечер на всички!  [_]3
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Хакнаха ми блог-а.
« Отговор #134 -: Nov 24, 2011, 19:24 »
Цитат
че ентропията в мненията ти (по наблюдения до преди полвин година) клони към 0

Опитвам се да си го обясня и представя и не мога и туй то!

За справка:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F
Активен