Автор Тема: Как да променя каналите на звуковата си карта?  (Прочетена 1999 пъти)

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Здравейте. Проблема е следния:
Имам 3 канална звукова карта вградена към дъното ми и искам да направя следната гимнастика. Трябва да променя input канала на output тоест да стане с два output канала. Търсих доста но не открих нищо което да ми помогне.
Това ми се налага тъй като съм нагласил компа на нашите да си гледат филмите на телевизора но е досадно постянно да ме викат да им глася звук и така на татък. Тоест да прехвърлям кабелите на колонките и телевизора.
Дистрото ми е Debian squeeze
Картата е VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)
Дъно asrock p4v88+
« Последна редакция: Dec 29, 2011, 14:33 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

pastora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 100
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: GNOME
  • С нами Бог!
    • Профил
Активен

...Но някои не обичат да знаят за своя български род, а се обръщат към чужда култура и чужд език и не се грижат за своя български език, но се учат да четат и говорят по гръцки и се срамуват да се нарекат българи. О, неразумни и юроде!...

Случайно да ви звучи актуално?

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Едно хардуерно решение - http://djadjite.com/komputarna-periferia/spliter-audio-jak-3-5-mm.html
И това е решение но аз искам да опитам по по-трудният начин. Интересно ми е да разбера как става номера. Извинявам се че съм малко педантичен и искам да науча нещо. :)
Активен

Учим се докато сме живи....

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Цитат
Ако едно нещо може да се направи с хардуерни средства, по-добре е то да бъде направено с хардуерни средства.
Момчил Йотов :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Цитат
Ако едно нещо може да се направи с хардуерни средства, по-добре е то да бъде направено с хардуерни средства.
Момчил Йотов :)
"Ако не можеш да помогнеш поне не пречи" По горе казах че ме интересува софтуеърното решение.
« Последна редакция: Dec 28, 2011, 19:51 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Не, че нещо ама via 8237 не е ли чипсет, а интегрираното аудио като гледам може да е CMedia, AC'97, VIA Vinyl Gold Audio, Realtek ALC655 като гледам чипсета има 101 изпълнения с всевъзможни контролери. Може ли по-подробно да напишеш какво имаш като желязо, каква е дистрибуцията ти, какво си търсил и какво си направил...  Надали е тайна марката и модела на дъното!

А и не отивай да се караш на хора, на които отговора им изглежда достатъчно логичен. Ти какво искаш и каква е действителността са две отделни неща.
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Не, че нещо ама via 8237 не е ли чипсет, а интегрираното аудио като гледам може да е CMedia, AC'97, VIA Vinyl Gold Audio, Realtek ALC655 като гледам чипсета има 101 изпълнения с всевъзможни контролери. Може ли по-подробно да напишеш какво имаш като желязо, каква е дистрибуцията ти, какво си търсил и какво си направил...  Надали е тайна марката и модела на дъното!

А и не отивай да се караш на хора, на които отговора им изглежда достатъчно логичен. Ти какво искаш и каква е действителността са две отделни неща.
Дистрибуцията е написана в началото на темата добавил съм марка и модел дъно както и пълното име на картата.
За това далие е важно какво искам или не все пак живеем в свободна държава и аз съм плащал за компа така че каквото искам това ще правя с него.
Относно това какво съм правил почти нищо за да не прецакам саунда. Тъерсих в гугъл и предимно четох но никаде не можах да намеря нещо точно по моя проблем а предимно разни други конфигурации от които нямам нужда(или поне си мисля че нямам нужда от тях). За това се допитвам тук за компетентно мнение за софтуерна настройка. В windows няма проблем да се нагласи от самия драйвър така че щом под него може няма начин под линукс да не може да се нагласи така. Въпроса е какд да стане? И дали някой е правил тази гимнастика? Инъче е вярно че със сплитер е наи лесно но защо да давам излищни пари ако мога да го направя и така хем и ще науча нещо ново  ;)
« Последна редакция: Dec 29, 2011, 14:47 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....