Автор Тема: Няколко въпроса за Убунту 12.04  (Прочетена 1203 пъти)

jack_sparrow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Puppy Linux, Ubuntu, Slackware
  • Window Manager: Gnome, IceWM, JWM, KDE
    • Профил
    • WWW
Здравейте.
Вчера преминах от Убунту 10.04 към 12.04 - принципно нямах желание да го правя, но ми се наложи, зашото 10-ката ми даваше проблеми със звука, а съм музикант и ми е необходимо за работа.
Та на въпросите:
1. След като инсталирах LMMS програмата не се показва никъде и мога да я стартирам само през терминал, което е доста досадно (поне я има). Има ли начин да и изкарам иконка и търсачката (нали вече няма меню) да я открива също?
2. Тъй като ми е необходимо да имам VSTi support LMMS автоматично инсталира и Wine, тъй като е необходим компонент. Лошото е, че всъшност Wine не е инсталиран въобще, макар package manager-a да показва, че го има - не се вижда иконка (иконката е като на празен файл) и въобще не стартира (през терминал не знам как да пробвам - като напиша wine ми казва, че е грешна командата).
3. Скайп прави малък (но съществен за мен) проблем - не се появява в system tray след като е затворен с "х"-а - програмата продължава да работи, но остава невидима за мен, което прави невъзможно повторното и максимизиране. Как мога да поправя този проблем?
4. Имам Гном 2.3 (е, последният, преди гном 3), който не се стартира. Същото важи за емералд. Да го махам ли? Какво да го правя? Единственото, което върви е windows manager-a, който си идва стандартно - и то май само 2D версията (не съм сигурен, зашото нямам база за сравнение.
Не ми се иска да преинсталирам компютъра пак - ако има начин тези неща да се поправят без преинсталация, моля помагайте!
Благодаря предварително.
Активен

http://www.plamen-tsvetanov.org
Vir prudens non contra ventum mingit!

v13

  • Гост
Re: Няколко въпроса за Убунту 12.04
« Отговор #1 -: Feb 27, 2012, 16:15 »
Специално за скайпа.
Трябва да го инсталираш от хранилищата на Убунту, техния пакет има добавена зависимост, която инсталира още един допълнителен пакет, който визуализира скайпа горе в дясно. Като цъкнеш с мишката върху иконката даваш "activate".
За да инсталираш скайп от хранилищата, виж дали са ти разрешени допълнителните хранилища за партньори и темподобни.
« Последна редакция: Feb 27, 2012, 16:19 от v13 »
Активен

v13

  • Гост
Re: Няколко въпроса за Убунту 12.04
« Отговор #2 -: Feb 27, 2012, 16:18 »
Пробвай отделно да инсталираш само wine.
sudo apt-get install wine.
Ако ти тръгва графичната среда в 2d вероятно ти е слаба видеокартата или имаш проблем с драйверите.
Активен

jack_sparrow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Puppy Linux, Ubuntu, Slackware
  • Window Manager: Gnome, IceWM, JWM, KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Няколко въпроса за Убунту 12.04
« Отговор #3 -: Feb 27, 2012, 19:38 »
Благодаря :) Wine го оправих, а лънчара си го написах сам. Сега остава само скайп да оправя и 90% ще съм си решил проблемите. 3D се оказа, че си работи. Ако се пресетя нещо пак ще пиша тук.
Активен

http://www.plamen-tsvetanov.org
Vir prudens non contra ventum mingit!

v13

  • Гост
Re: Няколко въпроса за Убунту 12.04
« Отговор #4 -: Feb 27, 2012, 20:26 »
На този етап в Убунту 12.04 вече са затворили основните нововъведения в системата. Първата бета излиза някъде към 1-ви март. Не забравяй да ъпдейтваш редовно, защото сега тепърва разработчиците ще изчистват бъгове.
Малко си подранил с 12.04 но както и да е :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Няколко въпроса за Убунту 12.04
« Отговор #5 -: Feb 28, 2012, 00:35 »
Благодаря :) Wine го оправих, а лънчара си го написах сам. Сега остава само скайп да оправя и 90% ще съм си решил проблемите. 3D се оказа, че си работи. Ако се пресетя нещо пак ще пиша тук.

Виж тука 10-ти номер!
Активен