Автор Тема: DLINK  (Прочетена 1929 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
DLINK
« -: Feb 16, 2016, 13:48 »
Една съседка си купи въпросното рутерче, щото си купи лапи преди това, та слязох при нея да и го вържа и да и пусна мрежичката. Е много изчекнато направено. Настройките.
Нещо обаче ме озадачи. Трябва ли след всеки рестарт да се натиска бутона, да си взима автоматичните настройки от Mtel или сам го прави след десет минути?
Върпосния бутон се намира в STATUS.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: DLINK
« Отговор #1 -: Feb 16, 2016, 17:46 »
Ъъъм... за DHCP-то ли става въпрос? Би трябвало автоматично да си ги получава при запалване. Това се указва в някой от началните екрани - какъв е нета, който се получава - дали да си взема найстройките по DHCP (динамично IP) или му се ръга статично IP, или някакви pptp глупости...
Това в статуса DHCP release/renew не би трябвало да се ползва при нормална употреба.
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: DLINK
« Отговор #2 -: Feb 16, 2016, 21:55 »
Що за модел е тоз DLINK?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: DLINK
« Отговор #3 -: Feb 16, 2016, 23:48 »
Не зная, какъв е модела. Някакво черно, малко с две антенки, за 35 кинта от Технополис. Но на два три пъти трябваше да го правя това, в някои от случаите при рестартиране сам си взимаше нещата. Иначе има там два бутона за затриване на настройките по DHCP и после за искането им. При мойто смешното TP-LINK за 30 лева това го няма. Прави каквото му кажа.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: DLINK
« Отговор #4 -: Feb 17, 2016, 12:33 »
За тези ли бутони става дума?

Не мисля, че след рестарт се налага да ги ползваш. Сам трябва да си хване настройките които са вкарани тук, след като се рестартира. Това по скоро служи да може да си прекъснеш връзката и после да я пуснеш към ISP-то без да ти се налага рестарт на рутера.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: DLINK
« Отговор #5 -: Feb 17, 2016, 15:16 »
За тези, да. И аз не мисля, че трябва така да се случва, но имаше няколко такива странни рестарта. Сега работи де.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Dlink wireless & Mandrake
Настройка на програми
gromeo 1 938 Последна публикация Jun 16, 2004, 16:08
от nizz