Автор Тема: Неработеща компютърна мишка под Linux Ubuntu 12.04.  (Прочетена 3207 пъти)

ivant88

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Закупих лаптоп Dell Inspiron 3521 с операционна система Linux Ubuntu 12.04. С вградената клавиатура и тъчпад нямам проблеми и функционират нормално, но допълнителната безжична компютърна мишка Dell WM112 (с USB предавател) не работи. За този модел компютърна мишка, не мога да открия софтуер за управление, нито такъв е приложен в комплекта при закупуването й.
Разбира се, изпробвана е на Windows XP SP2, като налице е и функцията "Plug and play".
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   Вземи, че си изпробвай в магазина друга безжична мишка. Изкуството да се ползва Линукс е човек да не си блъска главата в стени,  ако не получи помощ, и да не си мисли, че не става.
« Последна редакция: Jul 25, 2013, 01:00 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Закупих лаптоп Dell Inspiron 3521 с операционна система Linux Ubuntu 12.04. С вградената клавиатура и тъчпад нямам проблеми и функционират нормално, но допълнителната безжична компютърна мишка Dell WM112 (с USB предавател) не работи. За този модел компютърна мишка, не мога да открия софтуер за управление, нито такъв е приложен в комплекта при закупуването й.
Разбира се, изпробвана е на Windows XP SP2, като налице е и функцията "Plug and play".
Съмнявам се, че марковата мишка няма да работи, докато неизвестните марки са с поддръжка. Ако си сигурен, че устройството не е повредено, пусни
lsusb
в терминала и виж ID на устройството, което може да няма нищо общо с наименованието на самата мишка. След това постни резултата или потърси в интернет, като зададеш "ID на устройство" for/on linux/ubuntu и т.н.
« Последна редакция: Jul 26, 2013, 21:07 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ivant88

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Както вече споенах, устойството работи на друга операционна система, така че проблемът надали е в него. Всички USB портове на преносимия компютър функционират без забележки.
Благодаря за споделените мнения, но за опита ми в конзолата ще публикувам изображение със съответен въпрос за това какви команди трябва да въведа:

Linux Ubuntu 12.04 (2013.07.25):





Активен

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Като пъхнеш предавателя за безжичната мишка в usb порта отвори си една конзола и дай изхода от тази команда :
Код:
hcitool scan
за да разберем въобще разбира ли че има такова закачено устройство или няма !?
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   
user@:user~$ hcitool scan
Scanning ...
user@:user:~$

  При мене това ми дава-пък безжичната ми мишка си работи.  :o Като рестартирам компютъра докато зарежда ми изписва, че разпознава някакъв нов USB device.
   И то при положение, че услугата за разпознаване на нов хардуер ми е спряна.
« Последна редакция: Jul 29, 2013, 18:35 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ivant88

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Благодаря, но и това не помага. Както е споменато в предходното мнение сканирането се извършва, но не е открито никакво устройство, като това важи за всички портове (които иначе работят с други устройства).
Активен