Автор Тема: Modem Alcatel One Touch X500D  (Прочетена 8890 пъти)

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Modem Alcatel One Touch X500D
« -: Oct 27, 2013, 17:49 »
Абе да се захващам ли с ОС с отворен код или НЕ? Сега се замислих, че трябва да подкарам И горния модем, т.к. сключих 1 г договор с Виваком.
А като чета топиците и ми настръхва косата...
То ако ще трябва за всяка джаджа да си блъскам лемарската си глава, дали ще я подкарам като не съм с Уиндоус...
Дайте съвет моля...
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #1 -: Oct 27, 2013, 18:22 »
Аз съм с модем на Huawei и няма проблеми. За Alcatel - стартираш едно Live CD на една Ubuntu/Lubuntu/Xubuntu 12.04 и тестваш модема на нея. Ubuntu 11.04,11.10 имат бъг в network-manager, който не позволява свързване с доста модеми, така, че не си хаби дисковете. Ще го отстранят чак във версия 14.04.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #2 -: Oct 27, 2013, 19:40 »
и какво толкова ти настръхва косата?! ползвам такива модеми и все с договор от години :) понякога просто трябва да се "пипне" някой конфигурационен файл, като този ТУК, например и готово. това е разликата м/у Linux и виндоуса :)
Активен

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #3 -: Oct 28, 2013, 13:16 »
и какво толкова ти настръхва косата?! ползвам такива модеми и все с договор от години :) понякога просто трябва да се "пипне" някой конфигурационен файл, като този ТУК, например и готово. това е разликата м/у Linux и виндоуса :)
Мерси за поста, сатир. Дано да е така лесно (за мен) както пишеш. Важното е да има решение и да се взема веднъж (а не при всяко бучване на стика в лаптопа). Поуспокои ме...
Активен

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #4 -: Nov 09, 2013, 13:10 »
Е, в края на началото ми инсталираха Дебиан с КДЕ.
Опитах се да направя настройките за мобилния интернет, но не става. Има проблем...
Прикачам екрана с настройките. Ако може да ме ориентирате къде да пипна сега.
Мерси предварително.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #5 -: Nov 09, 2013, 14:22 »
Така е при мен http://s19.postimg.org/h7huprulv/mobile.png
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #6 -: Nov 09, 2013, 15:05 »
Ето как е при мен http://prikachi.com/images.php?images/357/6737357B.png Аз също съм към виваком (паролата е пак vivacom) и ползвам Debian Wheezy с KDE  :)
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #7 -: Nov 10, 2013, 11:02 »
Е, не се получава! Направих настройките като на NikolaiTalev, но не става...
Давам снимки на настройките след корекцията като на NikolaiTalev.
Help!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #8 -: Nov 10, 2013, 11:25 »
Да случва се някакво пипкаво. NM какво да правиш, блутуеър. Ами почваш по лошият навик от лошите ОС да го лъжеш.

При мен разликата е, че съм дал да ми е само 3G, но мисля, не те е сбъркало. Тo се не знае де с пустото му редхатско изобретение.

Пробвай неща като да изключиш устройството и пак да го включиш. Първо го изключи от плазмоида. После го извади. Пак го сложи, ще пита за пин, нищо, че си му дал да помни. После отново в плазмоида нацъкай разрешаване на мобилна мрежа. Ако имаш и друга мрежа, я изключи поне времено. Пьотеринговото недоносче се шашка като имаш повече от една мрежи.

Пускай пингове към осмиците, за да видиш случило ли се е нещо. Но позачайквай няколко секунди, защото нещото му трябва време да зацепи, пък и много често те реже, после се оправя след няколко минути. За това казвам за пинговете.

Може да пробваш да си играеш с възможностите в онова първото екранче. Може да опитваш да изтриеш насстройката и ппри следващо включване, отново да ти вади въпросника и да я правиш наново. Нали там си посочил нещо от сорта на Жижаком Нова, защото има и една Жижаком стара с име и парола Жижател. Странно, но при мен е тръгвало и с нея. Даже направо я опитай.

И тъй. След половин час ще нацелиш варианта, при който работи. Не бъди бърз, позачаквай между експериментите.

Напълно осъзнавам, че всичко дето изприказвах звучи безумно, но с тези шиндоширани ОС в днешно време, се правят такива несъстоятелни неща, за да проработят някак си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #9 -: Nov 10, 2013, 19:09 »
Е, в края на началото ми инсталираха Дебиан с КДЕ.
Опитах се да направя настройките за мобилния интернет, но не става. Има проблем...
Прикачам екрана с настройките. Ако може да ме ориентирате къде да пипна сега.
Мерси предварително.

на пръв поглед виждам, че паролата ти е четири символа, а трябва да е 7 /vivatel/
едит: колегата по-гора го е казал :) user: vivatel, pass: vivatel, APN: vivatel.internet.bg /за точката за достъп се обади на оператор и попитай. едно време беше тази, но сега на знам дали е същата/.
« Последна редакция: Nov 10, 2013, 19:19 от satir »
Активен

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #10 -: Nov 11, 2013, 17:24 »
Цитат
на пръв поглед виждам, че паролата ти е четири символа, а трябва да е 7 /vivatel/
едит: колегата по-гора го е казал :) user: vivatel, pass: vivatel, APN: vivatel.internet.bg /за точката за достъп се обади на оператор и попитай. едно време беше тази, но сега на знам дали е същата/.

Успях да свържа (Флашката на виваком засвети в зелено  :)), но на практик нямам сигнал...Все пак има напрдък, което ме обнадеждава.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #11 -: Nov 11, 2013, 19:35 »
Това е идеално, значи вече работи. Остава едниствено да я извадиш и да я вкараш пак. Ще ти иска пак пина и ще проработи. Защо така? Ами тъй, шиндошория до шия. Вече има пина, но не се усеща, че има връзка та да я пусне. Хубавото е, че от тук натам, няма да те тормози.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #12 -: Nov 14, 2013, 08:47 »
Момчета, проблемът остава и към момента... Свързана е джаджата, свети зелено, но няма сигнал. МОля ви прегледайте по-подробно прикачения файл и дайте идеи каква може да е причината.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #13 -: Nov 14, 2013, 19:38 »
Момчета, проблемът остава и към момента... Свързана е джаджата, свети зелено, но няма сигнал. МОля ви прегледайте по-подробно прикачения файл и дайте идеи каква може да е причината.
сложи го на обикновен телефон и виж какъв ще е сигнала. подозирам, че просто покритието на вивател при теб е слабо. при мен по едно време, преди да премина към глобул, сигнала така надобре, че можеше да се гледат и клипчета в тубата. мисля, че наистина покритието ти е слабо. а, може да е и още нещо.  глобул, например, при достигане на определен лимит ти спираха нета и те пренасочваха към страница от която да си купиш по-бърз такъв или да откажеш, и да продължиш на по-ниска скорост. да не споменавам, че си имаха бъг и нета съвсем спираше без да те пренасочва, та месеци наред съм си общувал с операторите секи ден ]:->  може някаква подобна да е проблемацията.
Активен

valdim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE 4.8.4
    • Профил
Re: Modem Alcatel One Touch X500D
« Отговор #14 -: Nov 18, 2013, 13:08 »
Момчета, проблемът остава и към момента... Свързана е джаджата, свети зелено, но няма сигнал. МОля ви прегледайте по-подробно прикачения файл и дайте идеи каква може да е причината.
сложи го на обикновен телефон и виж какъв ще е сигнала. подозирам, че просто покритието на вивател при теб е слабо. при мен по едно време, преди да премина към глобул, сигнала така надобре, че можеше да се гледат и клипчета в тубата. мисля, че наистина покритието ти е слабо. а, може да е и още нещо.  глобул, например, при достигане на определен лимит ти спираха нета и те пренасочваха към страница от която да си купиш по-бърз такъв или да откажеш, и да продължиш на по-ниска скорост. да не споменавам, че си имаха бъг и нета съвсем спираше без да те пренасочва, та месеци наред съм си общувал с операторите секи ден ]:->  може някаква подобна да е проблемацията.
Аз направих друг тест - включих устройството към друг лаптоп, под виндовс... И работи.
МОля, помагатайте и коментирайте...
Активен