Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165486 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2085 -: Sep 21, 2022, 11:23 »
Уплашил те е доктора и се сетила мара да се побара, до следващия път.
Ако почетеш Щайнер, ще разбереш, че дори не се храниш правилно и дори ще обясни защо (и само си мислиш, че правиш нещо).

   Айде пак ...

Продължаваш да пишеш глупости.

На кого мислиш,че ще се доверя за хранителния си режим:
1. На некъф,живял само 63 г. ,, и с един куп болести
2. На мъдрец,живеещ в Хималаите или Тибет, на над 100 г възраст.

Аре по-сериозно бе !






П.С.
   Мен никой доФтор не може да ме уплаши,но в случая поставилия
диагнозата беше прав за заболяването.
И се наложи да се взема в ръце.

   
« Последна редакция: Sep 21, 2022, 11:27 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2086 -: Sep 21, 2022, 12:29 »
И аз бях на път да си създам проблеми. Не бях ходил при доктор, но понеже доста са ме обучавали такива, та веднага разбраах и причините за състоянието ми. Огромни количества стрес. Елиминирах стреса за два дена. За две седмици се оправих.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2087 -: Sep 21, 2022, 17:23 »
   Все повече се убеждавам,че нелечими болести няма.

Аз не се оставям фарма-мафията да ме баламосва.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2088 -: Sep 21, 2022, 19:09 »
А има има. Животът е нелечима болест. Предава се по полов път и 100% завършва със смърт.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2089 -: Sep 21, 2022, 21:20 »
А има има. Животът е нелечима болест. Предава се по полов път и 100% завършва със смърт.

Ех ако можеше и да тече наобратно - щеше да свършва с оргазъм  :P
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2090 -: Sep 22, 2022, 03:22 »
Не зная, дали съм споделял. Но понеже ви чувствам близки по някакъв начин... Дори и тези от вас, с които имаме напълно противоположни виждания за света.

Не вярвам в случайности.

Преди време попаднах на информация, как студа действа върху тялото ни. По време на обучението ми/ни от лекари не беше ставало дума за това. Та попаднах на това  преди време и не знаех нищо. И естествено, появи се някакво име. След седмица, без да искам или Гугъл ми го предостави, но попаднах на обява за семинар на ученик на Wim Hof - Бард Пронк. Готин тип. И реших да отида. От около седмица вече четях материали по темата и си мислех, че зная, за какво става въпрос. Нищо такова!

Имаше първо малко разяснителни приказки. След това дихателни упражнения. След дихателните упражнения се потопихме в басейн с лед.

За дихателните упражнения. Ако щете ми вярвайте, но след тях не изпитвах нужда да дишам. Може би кръвта ми е била обогатена с прекалено много кислород, не зная. Но беше факт. Изкарах три или пет минути без да изпитвам нужда да дишам. Другото, което ми се случи... На края на тези упражнения бях способен да посоча местоположението на всеки един човек в залата докато очите ми бяха затворени. Включително и на лектора, който се разхождаше непрестанно около нас. По мекия под, абасолютно безшумно. Усещах физически с тялото си хората около мен.
Изродия...

След това се потопихме в басейн с лед. И аз като по-голям идиот от отаналите, го направих почти последен, та да има леда достатъчно време да охлади водата до изродски ниски температури. Изкарах в леда две минути и половина.
Триминутни упражнения след това за раздвижване на кръвта. Много важно! И всичко приключи.

Но след като изляхох и си тръгнах... Боже мой! Чувствах се невероятно. Все едно ми бяха подменили тялото с чисто ново. Вървях към спирката на автобуса ( нямах желание да си викам такси. Някъде след Бизнес парка беше, след околвръстното ) ,... та вървя аз към спирката на автобуса и в същото време се чувтвах като прероден/чисто нов. Буквално. Все едно някой беше дошъл, взел предишното ми тяло и го беше подменил с чисто ново. Невероятна еуфория, придружена с лекота, чувство за абсолютно равновесия между мен и околната среда. Нямах нужда в този момент от нищо. Бях в някакво блажено безвремие. Богоподобно чувство. И това само след двадесет минути дихателни упражнения и две минутна баня в ледена вода. В крайна сметка, закараха ме у дома хора, които бяха там.

Понеже заговорихте за болестите. Гледам днес рано сутринта ( нукъде към пет сутринта беше ) видео със същия този Wim Hof... и човека не може да си спомни, кога за последно е бил настинал. Не мога да кажа нищо за ефектите върху имунната система от всичко това. Поне не от личен опит. Защото паралелно ползвам и други средства, за да държа имунитета си в кондиция... Но всеки ден си взимам леден душ. Без да завъртам крана на топлата вода. Вана нямам, иначе щях да я пълня с лед.

Като цяло, мислех, че от прекаления студ сърцето ми може и да спре. Но реших да се доверя на човека, който ни изнасяше лекцията - Бард.

Знаете ли какво? Дори само ледения душ ( без никаква топла вода към студената ), може  да промени изцяло светогледа ви. Дихателните упражнения и след това леден душ. Почувствал съм ефекта и от двете. И признавам, че малко се стреснах. Не знаех, до каква степен може да повлияе простото обогатяване с кислород на кръвообръщението ми, на възприятеята ми. Не знаех, че можех да изкарам две минути и половина в ледена вода. Без да ми спре сърцето. И да се чувствам след това като бежество. Спокоен, в пълно равновесие, нямащ нужда от нищо...

Тогава разбрах, че ние - хората - сме способни на много повече, отколкото си мислим. Отколкото сме си представяли. Не зная, дали мога да ви опиша чувството на пълна свобода. В следствие на всички тези дихателни упражнения и ледената баня. Прероден, чисто нов....

Опитвам се оттогава да го постигна съзнателно, без да трябва да дишам по определен начин и след това да взимам ледена баня. Не, че не го правя . О, всеки ден... Защото се чувствам прекрасано след това. Но все си мисля, че може да се постигне и съзнателно. Без да имам нужда от външни фактори. И пробвам...

Едно ще ви кажа... Нямаме представа, на какво сме способни. Горното е ... Само един пример

Ако съм натискал грешно клавишите, простете! Водка и бира не се отразяват добре.
« Последна редакция: Sep 22, 2022, 03:31 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2091 -: Sep 22, 2022, 07:52 »
Сещам се за един добър пример относно важноста и ефективността от съзнателното дишане, сериала “Изгубеният символ” по книгата на Дан Браун.

Там също така е показано силата на звука, е целта не е благородна, но пък в това е и силата/възможността да си свободен, да вършиш каквото искаш.
Е и последиците са налице, няма безкрайна и независима свобода !
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2092 -: Sep 22, 2022, 09:12 »
   Неслучайно дишането е много важно за източните с-ми за
самоусъвършенстване,на второ място след медитацията.
   Има например "анаеробно дишане"  (оксиморон отвсякъде ...) -
проведен е такъв експеримент: затварят йога в ковчег,запечатват го и
го заравят под земята (всичко това в присъствието ма нотариус).
След 2 седмици (!) го изравят,отварят го и ... йогата изскача от него,жив и здрав.
   В източните бойни изкуства съществува похват за концентриране на
защитна енергия в различни части на тялото. Всички сте виждали
например как каратист чупи бетонни плочи с гола ръка - основното тук
е пак дишането: Трябва да се поеме много дълбоко дъх и след това
много рязко да се издиша (затова се чува силен крясък). Каратиста в
този момент си представя как ръката му става изключително твърда.
Йогите владеят това до съвършенство - Свами Дев Мурти през 60 -те
години можеше да издържи камион да минава въргу него,при положение
че е легнал върху ... натрошени стъкла !






П.С.
Та така ...
А някои ни баламосват с християнство и тем подобни мизерии ...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2093 -: Sep 22, 2022, 09:40 »
Ха-ха, познато ни е това състояние (след оживяване след голям студ) - ако се събудиш му викат еуфория, ако не се събудиш - бялата смърт, а... ако пътьом срещнеш и сандокуз девици трябва да провериш дали по пътя за гробищата на са те и обрялзали  :P

Страничен въпрос - я водещия колко минути издържа (без да го вади)?

Лирическо отклонение - следващия път отиди с приятелка/колежка (се тая) ... теб е ясно какво ще ти се свие от студеното - после може да има проблемми с намирането, при нея също е ясно какво ще и свие - там няма да има проблем с намирането, а малко по-късно (след като чак и съседите заплаят по цигарка) ...вече ще можете да си пиете уискито и без лед  [_]3 [_]3 [_]3

П.П. И гледайте да не приключвате с "Обещаваш ли да не го качваш в интернет?"
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2094 -: Sep 22, 2022, 12:44 »
Хаха! Не паля цигара след това, защото не пуша. Но пък издържам доста. Часове. Без майтап. Щом ми казват "стига, че пресъхнах"  :D
А аз ставам и ѝ нося вода да пие  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2095 -: Sep 22, 2022, 13:16 »
   И аз издържам няколко часа.

Проблема е,че кифлите не могат  ;D

   Чудят се как съм толкова издръжлив,като вече съм много над 20 години (близо до 50).
Аз и да им обяснявам,няма смисъл.
Могат ли да разберат що е "активиране на сексуалната чакра" ...
и т.н.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2096 -: Sep 22, 2022, 19:05 »
И турците щели да правят електрички:

https://business.dir.bg/ikonomika/parviyat-turski-avtomobil-mestno-proizvodstvo-be-pokazan-v-istanbul
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2097 -: Sep 22, 2022, 19:10 »
То и ние ще трябва да започваме да правим електрически кочини.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2098 -: Sep 22, 2022, 19:52 »
На печелившите - честито (дет се вика)

https://www.darkreading.com/application-security/spellchecking-google-chrome-microsoft-edge-browsers-leaks-passwords
Spell-Checking in Google Chrome, Microsoft Edge Browsers Leaks Passwords
It's called "spell-jacking": Both browsers have spell-check features that send data to Microsoft and Google when users fill out forms for websites or Web services.

ОС няма никакво значение ама мен сега ми стана интересно линуксите като имат собствен билд/пакет дали го включват това във билда или йок... или според зависи парАта дето играе  :o

ама сигурно и другите платени... там имаше разни Gramarly, Dragon Naturally speaking имаше навремето


П.П. Ник, те турчилята преди не правиха ли (ел.) печки, тъй кат гледам само са я сложили на колела и са поразширили фурната, само кифлата я няма още (дето ще се излъже да си я купи) и... единственото нововъведение е.. че фурната вече е на батерии (да видинм и тия хубаво ли горят по  "бензиностанциите")
Има да изнаааааасяме още бая (евтин) ток за Турция - или да им дадем да си направят АЕЦ, а?


А ние... пак ще сме по резервните части
https://business.dir.bg/kompanii/hitachi-razkriva-novi-180-rabotni-mesta-v-sevlievlo
Ново разширение за производство на продукти високо напрежение се открива в "Хитачи Енерджи" в Севлиево.

Както се пееше в стария шлагер - Всичко в моя дом ще е Хитачиии - на Севлиевци, честито!
« Последна редакция: Sep 22, 2022, 20:06 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2099 -: Sep 22, 2022, 20:12 »
Ремотекс, доколкото знам, турците си правят АЕЦ и без да ни питат :)
Не знам колко качествена е турската електричка, и колко ще струва, всъщност това, което показват, е прототип. Аз съм далеко от електричките, но като прочетох това за турската електричка, се сетих, че и Лъжлив Кири говореше как и ние ще правим електрички.

За тия браузъри, майкрософтския и хрома, не ги ползвам, ама дали един ден и мозила няма да почне с такива педерастлъци?

П.П. Дописал си, това за завода в Севлиево е хубава новина. Резервни части, но все пак производство. То само да внасяме..

П.П.П. За печки не знам, може, но турците правят едни перални, Беко или нещо от тоя сорт беше, чувал съм хубави думи за тях (но нямам преки впечатления, не съм ползвал тази марка пералня).

Всъщност прав си за печките- сетих се, че много години ползвах една турска фурна- Волтел, комбинирана ток-газ (пропан-бутан), това беше е*аси коравото нещо, изкара повече от 10 години и единственото, което съм сменял по тая печка, беше копчето за приезокристала, който палеше газовите котлони. А, и един датчик за температурата вътре- обикновен терморезистор. Просто устройство, обикновени ел-схеми, с ключовете -въртоци, нямаше кво да й се счупи, никаква електроника, пластмаса екзистенц минимум(90% от детайлите желязо). Тя така и не се счупи.
Сега, как ще се справят турците с електричката, не мога да кажа, но щом се справят с бойни дронове..
« Последна редакция: Sep 22, 2022, 20:34 от Nik123 »
Активен