Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165531 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2115 -: Sep 23, 2022, 17:17 »
"Джендърът Емили Йорданова…"

Това те засичам да го пишеш няколко пъти. Емили не е никакъв джендър. То е хермафродит. Това е много тежка карма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2116 -: Sep 23, 2022, 18:00 »
Не е мое творчество, за тая личност съм писал сефте по повод скоростните тротинетки. Тогава употребих "джендър" - веднъж (не няколко пъти). Не че се оправдавам, мога да напиша "джендър" още десетина пъти поне, но не съм го употребявал няколко пъти за тая неясна особа. Конкретно тук "джендър" е цитат от статията - което ти цитираш, от моя пост.
П.П. Т.е. цитирал съм част от статията в линка, за последния си пост пиша.

Да добавя още нещо, не знам кой е Борислав, но ако под "Моята библиотека" имаш предвид chitanka.info, в момента точно оттам си чета през тор браузъра. Ако е имало забрана там за тор-юзъри, са я махнали към настоящия момент (от бая време)  :)
 [_]3
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 18:38 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2117 -: Sep 23, 2022, 18:38 »
…просто се сетих за старите шлагери
https://www.youtube.com/watch?v=q8ScT5Zh0ks

Чак сега го гледах. Тук има някаква грешка. Това със сигурност не е от Клуб НЛО. Чини ми се, че е от първия албум на НЛО от 1984, имам плочата. Но дори да греша, е от втория на касетка от 1991-ва. Това е песен много преди Клуб НЛО.

Има и нещо странно. Първия кадър не е ли от „13-тата булка на принца“???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2118 -: Sep 23, 2022, 18:55 »
Не е мое творчество, за тая личност съм писал сефте по повод скоростните тротинетки. Тогава употребих "джендър" - веднъж (не няколко пъти).

Тогава го видях, но бях на работа, нямах време и не можех да отговоря. Видях го поне още веднъж. Не те обвинявам в авторство, виждал съм много други да го пишат, далеч не свързани с форума. Просто не е вярно, затова се обаждам. Иначе Емили и Христо Десантчика са си лика прилика.

Да добавя още нещо, не знам кой е Борислав, но ако под "Моята библиотека" имаш предвид chitanka.info, в момента точно оттам си чета през тор браузъра. Ако е имало забрана там за тор-юзъри, са я махнали към настоящия момент (от бая време)  :)
 [_]3

Сега е дори по-зле. Сега е зад Cloudflare. Виждаш го, защото мозилчика по подразбиране е настроен да приема js, бисквитки и картинки (трите най-чести неща, по които можеш да бъдеш индетифициран). Иначе, който реже Tor, по принцип можеш да настроиш да ползва български адреси (Ремо го е демонстрирал) и така ще те пуснат. Но Cloudflare почти няма лечение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2119 -: Sep 23, 2022, 20:08 »
Ами нямам проблем с читанката, чета си там през тор браузъра, най-вече фантастика, и, което много ме радва- има и българска такава.
Това за айпи-адресите, и смяната им- имаше по едно време едно инструментче vidalia - че и с графика, оттам съм си слагал български адрес в тор, но май вече не се поддържа. По спомен, с това инструментче можеше да си настроиш и чистия файърфокс да минава през тор мрежата, пипваше се там и настройката за прокси на файърфокса. Но от години ползвам направо тор браузъра, както си идва натюр. Доколкото разбирам, си е файърфокс с настройките на тор мрежата и препоръки- да не го правиш на цял екран + някакви носкрипт неща. Аз съм си юзърче.
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 20:15 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2120 -: Sep 23, 2022, 20:53 »
Проблема не е в читанката. Проблема е в Клаудфлеър. Не може някакви си чекиджии там да знаят, къде, какво посещавам. Защо се борим срещу Гългъл, М$, Спайя и Апъл? Това са инструменти на диктатура. Ако ще ползваме Клаудфашистите, то няма никакъв смисъл да се пазим от горните четири и да бягаме от тях. Ефекта е същия.

Иначе много добре знам, как да си пусна и бисквитки и js. Но няма смисъл в това. Свалям си гащите и казвам — тука триста негри всичките ми се изредете!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2121 -: Sep 23, 2022, 23:27 »
   Ето и нещо на техническа тематика:

Собственик на Tesla: Батерията умря, не мога да вляза в колата си, искат ми $20 хил. за ремонт.



   Малииииии,реактивен,мазало отвсякъде бе !  ;D
Бахти и техническата тематика. Тва е като някаква бабичка, сравнява колите - зелена и червена.
Все едно да сравняваш Фрод-Т с Форд Мустанг, щото и двете са Форд.
Тесла 3 и Тесла S нямат нищо общо по между си. Дори химията и размерите на батериите са различни, електроника, окачване ел. мотори - нямат нищо общо помежду им. Дори Модел S 2013 няма нищо общо с модела S от 2022 (плад). Нормално е кола от първа генерация да си има повече проблеми от нормалното проблеми (затова Жигула отиде направо от Фиат, за да избегне детските болести). При Тесла S няма предишна генерация.

От процесори видяхме колко разбираш, сега си спец по електричките - поне качвал ли си се в някоя да се возиш.
Разбирам, че те дразни теслата, ама сигурно щото е американска (и не почвай пак с китайците, щото имало завод там).
Вече има Модел С  с над 1 млн. км (за един германец съм гледал) - колко бензинови коли си чувал на толкова км.
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 23:44 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2122 -: Sep 24, 2022, 00:06 »
Батерията едва ли е умряла отведнъж. Нещо с чипчето ѝ.
Но дефекти не са невъзможни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2123 -: Sep 24, 2022, 00:17 »
Не е към мен питането, но за милионните бензинки- мой приятел има мерцедес 190-ка (w201) с превъртян вече километраж (т.е. над милион, километражът е механичен), в момента ползва колата като баничарка с ремарке. Моя мерцедес е по километраж почти 400 000, сигурен съм, че са поне толкоз отгоре- все пак е 30 и отгоре години и не е от първи собственик в Германия, който го е държал в гараж и веднъж в месеца го е карал до магазина в съседното село(както викат джамбазите).
Милионници мерцедес w123 има и до ден-днешен по пътищата:

https://www.hotcars.com/longest-lasting-cars-mercedes-w123/

".. It's not uncommon to see W123 taxi cabs still in use today with as many as half a million or even one million kilometers on the odometer, yet still driving as if it was a brand new car. .."

А дизеловите мерцедеси от онова време не отстъпват по здравина и издръжливост.
Вече такива коли не правят.

П.П. Предполагам, че има и други марки толкова здрави и издръжливи коли, от 80-те и 90-те. Сещам се за ауди 80, бензиновите, 90 к.с. яйце им викаха - приятел има такава, на тях са им давали гаранция 10 години от завода, за ламарините- галванизирани.

« Последна редакция: Sep 24, 2022, 00:29 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2124 -: Sep 24, 2022, 10:08 »
...
От процесори видяхме колко разбираш
...

   Аааааа,не така !
Искаш да си изям магистърската инженерна диплома ли ?  ;D



   Посочи къде точно съм писал глупости.

Аз ако взема да цитирам твоите малоумия,няма да ми стигнат и 10 терабайта.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2125 -: Sep 24, 2022, 16:00 »
Не е към мен питането, но за милионните бензинки- мой приятел има мерцедес 190-ка (w201) с превъртян вече километраж (т.е. над милион, километражът е механичен), в момента ползва колата като баничарка с ремарке. Моя мерцедес е по километраж почти 400 000, сигурен съм, че са поне толкоз отгоре- все пак е 30 и отгоре години и не е от първи собственик в Германия, който го е държал в гараж и веднъж в месеца го е карал до магазина в съседното село(както викат джамбазите).
Милионници мерцедес w123 има и до ден-днешен по пътищата:

https://www.hotcars.com/longest-lasting-cars-mercedes-w123/

".. It's not uncommon to see W123 taxi cabs still in use today with as many as half a million or even one million kilometers on the odometer, yet still driving as if it was a brand new car. .."

А дизеловите мерцедеси от онова време не отстъпват по здравина и издръжливост.
Вече такива коли не правят.

П.П. Предполагам, че има и други марки толкова здрави и издръжливи коли, от 80-те и 90-те. Сещам се за ауди 80, бензиновите, 90 к.с. яйце им викаха - приятел има такава, на тях са им давали гаранция 10 години от завода, за ламарините- галванизирани.
Ами браво, не лошо за 30-40 годишни коли, ще видим като минат 30 години (все пак преди 30г. не е имало тесли, нямало е дори преди 20). А и ДВГ е стогодишна вече технология, представи си електричките след сто години.
Батериите умират като не се грижиш за тях (неправилно зареждане, не къндишване (как се казва това на български) преди заряд, механични повреди (остържеш някой бордюр/спящ полицай), държиш я на макс дълго време, държиш я на мин дълго време.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2126 -: Sep 24, 2022, 16:15 »
Всъщност ел. коли е имало преди 100 години, но петролната индустрия ги убива. Същото прави преди тридесет години в Калифорния. Накрая може би все пак решиха, че не си струва да зависят от диктаторски режими подобни на тези в Саудитска Арабия и Русия. Цяло столетие по-късно, но по-добре късно, отколкото никога.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2127 -: Sep 24, 2022, 17:38 »
Да не ме разберете погрешно, аз не съм против електричките- който иска, нека си купи и ползва такава. Демокрация. Но предпочитам да карам моята си кола. Отделно, откакто една електричка изгоря до Спортна зала тука при нас (Варна) и покрай нея още две коли, гледам да не паркирам в близост до зарядни станции. Вярно, технически инциденти стават с всякакви коли, но все пак паркирам по-надалеко от зарядните станции.
Струва ми се малко лицемерно това, че бензина и дизела замърсявали, електричките не. Самата кола не, ама тая батерия как я правят, екологично ли? И после как я рециклират? Както и да е.
Имам познат, маниак на електрички, май трета поред сменя. Последно Хюндай си купи, лимузина е, ама не знам модела, та ми направи демо- повози ме. Това нещо наистина адски бързо набира, залепя те на седалката. Той се ебаваше с разни тройки аудита и беемвета там с лепенките "охлюв с турбина", "пауър", ревящи гърнета и т.н.
След 100 години може и само електрички да има, не знам. А може и някакъв нов двигател да измислят.

П.П. Нарязах си един суджук и сядам да ударя едно-две. Днес варих ракия и съм доволен от резултата :)
« Последна редакция: Sep 24, 2022, 17:43 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2128 -: Sep 24, 2022, 18:05 »
Нарязах си един суджук и сядам да ударя едно-две. Днес варих ракия и съм доволен от резултата :)

Не е редно да се пие млада ракия.


Струва ми се малко лицемерно това, че бензина и дизела замърсявали, електричките не. Самата кола не, ама тая батерия как я правят, екологично ли? И после как я рециклират?

Цапна баш на болното място. И проблема не е в рециклирането. Това не е телефон. Батерията тежи петдесет кил'а. Ще я рециклират, няма де да ходят.

Но наистина производството на батерии е едно от най-ужасТните неща, които могат да се случат на природата.

Иска ми се и на мен да няма батерии. Освен вредата, те са половината от цената на колата и се сменят на пет години.

Все пак в бъдещето има разни варианти като водородни клетки, но все още са само бъдеще…
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2129 -: Sep 24, 2022, 18:08 »
Колата на Н. Тесла не е имала батерии и я е карал в продължение на месец или два, без да слез от нея. Без да я зарежда. След смъртта му е направена на парчета и унищожена.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.