Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165489 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2415 -: Nov 16, 2022, 01:29 »
Нема се плашиш: гладът и войната ще оправят баланса.
Руската армия сее трупове (от мъжки пол) по бойните поля, зърното на Путяка за Азия и Африка бе спряно. Китайците ще изпапат резерва и като почнат да падат по улиците от глад, ще нападнат Русия. И понеже в Сибир няма папо, ще стигнат до Централна Русия - един милиард глави надолу. Някой тука ми обясняваше как Мао направил съвременен Китай (с най-големия глад в историята), историята се повтаря. Пакистан се оглежда и той към комшиите (Индия).
В Египет вече няма зърно, а по-на юг е още по-зле.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2416 -: Nov 16, 2022, 08:09 »
Ама и много китайчоци и разни индийци.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2417 -: Nov 16, 2022, 08:28 »
Мдам скоро Индия ще задмине Китай

Китай и Индия, според ООН ще си разменят местата на стълбицата още през 2023 г.

Населението на Китай – 1,42 милиарда души през 2022 г., ще започне да намалява, докато стигне 1,3 милиарда през 2050 г., а до края на века – едва 800 милиона.

Населението на Индия – 1,41 милиарда през 2020 г., обаче ще продължи да расте въпреки спада в раждаемостта, недостатъчна за възпроизводство, и през 2050 г. се очаква да възлиза на 1,66 милиарда.

Така през 2050 г. Индия вероятно ще е страната с най-голямо население, изпреварвайки Китай. На третото място от стълбицата отново ще са САЩ, но вече заедно с Нигерия – там ще живеят по 375 милиона души.

БТА

П.П. Не знам (в последно време) може ли да им се вярва на тия и доколко - БТА
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2418 -: Nov 16, 2022, 08:38 »
Само дето ние са стопяваме малко по малко.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2419 -: Nov 16, 2022, 08:44 »
...
 Китайците ще изпапат резерва и като почнат да падат по улиците от глад, ще нападнат Русия. И понеже в Сибир няма папо, ще стигнат до Централна Русия - един милиард глави надолу.
,,,

 ??? ??? ???
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2420 -: Nov 16, 2022, 09:57 »
Нема се плашиш: гладът и войната ще оправят баланса.

Това е толкова малтусианско и толкова невярно…

Не знам (в последно време) може ли да им се вярва на тия и доколко - БТА

Имайки предвид, кой е актуалния шеф на БТА, би трябвало да им се вярва повече от всякога в историята.

Но пък това е информция от ООН основана на статистика, сиреч не вярвам.

Само дето ние са стопяваме малко по малко.

Ще останем точно, колкото трябва, не се коси. Може всички да измрем, а може и да се увеличим. Каквото трябва ще стане. Разбира се, ако си оставим настоящата конституция (с други думи без кардинални промени в политическата структура), изхода е ясен.

Обаче и другия изход не е по-малко лош, защото минава през гражданска война. Политиците няма доброволно да се откажат от властта. А пък, ако не са политици, ще са апаратчици, та пак зле. Докато има власт, ще е така.

А да. Все забравяме, че не сме единствените „бели“, които намаляваме. Отнася се за всички. А повечето от онези „други“ „бели“ уж живеят добре. Живеят дръжки. Значи проблема не е само в наличието на политици.
« Последна редакция: Nov 16, 2022, 10:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2421 -: Nov 16, 2022, 17:57 »
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/glavniyat-prokuror-otiva-sam-v-ns-zaradi-lipsata-na-zakonovi-promeni-sreshtu-voynata-po-patishtata

Избухна направо. Да влиза в НС и да оправи всичките закони, знае ги нещата човека. Готов е минимум за министър-председател.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2422 -: Nov 17, 2022, 09:23 »
   Ако бяхме нормална държава,Бойко Борисов,Иван Гешев,Делян
Пеевски,Ахмед Доган и останалите уроди щяха да са в панделата  >:D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2423 -: Nov 17, 2022, 12:38 »
   Най-после някой български сайт да напише ИСТИНАТА:

Родената в България криптокралица Ружа Игнатова е от ромски произход

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%b2%d0%b8%d0%b6%d1%82%d0%b5-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%bc%d0%be%d0%b6%d0%b5-%d0%b4%d0%b0-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5%d0%b6%d0%b4%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bf%d1%82%d0%be%d0%ba%d1%80%d0%b0-395649.html



   Ружа Игнатова е циганка,това се пише от години,никога не е било
тайна,но явно соросоидното влияние у нас е твърде голямо ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2424 -: Nov 17, 2022, 16:16 »
Циганска еврейка
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2425 -: Nov 17, 2022, 17:49 »
А бе какво става с Тошибата? Павецът ще го закриват ли или... ще правят ремонти и на ремонтите докато господ не го закрие (и без обстрел от чужди държавици)
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2426 -: Nov 17, 2022, 19:29 »
Интересна новина..

https://dnes.dir.bg/politika/db-rosen-hristov-e-izgonil-predstavitelite-na-evropeyskata-banka-za-razvitie

Ако това е вярно- "Министър Христов отговори, че правителството е отказало да приеме предложеното от банката споразумение като консултант, защото то било едностранчиво и "включва много неизгодни за нас условия, включително отказ за поемане на всякаква отговорност.." ... "След като ние заплащаме сериозни суми на банката да работи като консултант и както са нормалните търговски практики, договорът, който бе предложен, е изключително едностранен и с право Министерски съвет отказа да го одобри", заяви още служебният министър.." то браво на този министър.

А защо ли Мравояда и подопечната му "Дай България" са се разкрякали като жаби напролет, дали не са се наточили за ("..Депутатите отбелязват, че Мирчев е попитал директно Христов дали няма да загубим тези над 3 млрд. и възможно ли е решението на ЕБВР да е резултат от комуникацията с него...") крадене от тези три милиарда? Вече сме виждали как се крадат еврофондове и колко от сумите по тях имат някакъв положителен ефект за страната ни. Боецът за справедливост (даже морски пехотинец) с позивна Мравояд си има опита, че и при Боко беше министър на правосъдието.

П.П. Нещо важно- те трите милЯрда за енергия от ВЕИ.. какъв гаден министър, отиде им далаверата.
« Последна редакция: Nov 17, 2022, 19:36 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2427 -: Nov 17, 2022, 19:41 »
Това не е ли онзи, който разхожда мадами с катамарани?

Не вярвам ЕБВР да прави специални договори за нас. Ползват едни и същи навсякъде. Това е практика.

А, кой, какво ще лапа, още не е ясно. Ясно е само, че и тези 20 млрд., като всички останали преди тях, ще бъдат оглозгани. Някак не вярвам хората на раз-Бойко да не облажат и те.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2428 -: Nov 17, 2022, 20:40 »
Тече-е-е-е, всичко тече (т'ва по Васку да Гама от село Рупча)
и аз наскоро тия дни отде изрових (стар диск) и там едни записи (само аудио) от стара конлференция ЛБГ(без Т) и там едни хвалби как другите сайтове измрели ама тоя щял да оживее щото имал контент - ха-ха-ха

Мисля че е от конфререцнията в Правец 2004 но не мoжах да изровя читав линк  >:(
day2-part4.mp3 (най-краткия т.е. най-малкия файл)

https://conf.linux-bg.org/fb/index.php?folder=2004-12/auidio
ми дава
ГРЕШКА ОТ ТИП : []
Защо не отидеш да си играеш с мишката!
- тук май са имали предвид нещо друго (което не всеки си има)

Секцията "Файлове" въобще не зарежда
http://d.linux-bg.org/

Секция "Конференции" започва (да ги отразява) след събитието
т.е. най-дъртата им стр. е от 2004 ама декември т.е. след
https://conf.linux-bg.org/page/10/

А аз мисля че е от тази конференция
https://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=358291006
https://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=362519913
но не можах да намеря къде са ги качили "гадовете" т.е. аз съм ги теглил отнякъде навремето
..може би оттук: (щото още си бяха в папка pravetz)
http://kaladan.cult.bg/pravetz/pravetz_agenda.pdf

П.П. А какво стана с лаптопите Правец...

П.П.П. Какво нещо е да гледаш/слушаш стари записи - през призмата на времето нещата изглеждат много по-различно - сега аз не съм бил на тая конференция та някой от редовното присъствие ако е бил да не го приема лично (и без това записите вече не могат да се намерят) - та забелязах че (някой) от лекторите не са никакви лектори - хеле па един дето обясняваше за ООО, печат, самба и пр. при него информацията течеше наобратно, хората от залата му подсказваха работещи(те) решения - щото лекторските нещо все не работеха а подсказаните винаги работеха (макар и  да бяха стрелба на сляпо).

Общо взето повечето ми изглеждаха като рекламите на Гацо Бацов - като цъкнеш тук става това, а на другото място ставало нещо друго... и толкоз. Никакви сравнения - отг. в стил Чукча Гномаджия - йок КДЕ или в най-добрия случай (т'ва в КДЕ е по-добре ма аз не го ползвам / КДЕ-то/)

Гацо Бацов
т'ва ми  е т'ва, а онова си е онова, а оная работа.. не я барай  https://www.youtube.com/watch?v=JjDHzh3LRhM
всичко ми е фрий - жената и тя https://www.youtube.com/watch?v=oJGgaiOCSBk
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 05:38 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2429 -: Nov 18, 2022, 09:33 »
Файла си е жив и здрав:

Код
GeSHi (Bash):
  1. wget -c "https://conf.linux-bg.org/fb/data/2004-12/audio/konf.mp3"

п.п. Добавил си излишно „I“ в audio и е станало auidio. А може да е грешка и на този, който е оставил връзката. Не проверих, от къде си я взел.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear