Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 71879 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

Ако Н4 e naka не знам за какъв Йордан става дума.


K'o рѝече :o

Чакай сега! Разясни една, моя, многогодишна заблуда. Нака не е ли на галено от Йордан, както Гошо е от Георги?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
K'o рѝече :o

Чакай сега! Разясни една, моя, многогодишна заблуда. Нака не е ли на галено от Йордан, както Гошо е от Георги?
Нака е умалено от Атанас. Така се казвам. Също съм чувал....но много стара форма Насо или ....май Насос...така май викат в гръчко.
Друга умалена форма е Наско...като например Наско Сираков или Наско от БТР....Ама те може по паспорт да са си така.

---
В нета обаче има доста naka, които са японци. Това било тяхното умалено от Накаяма, Накамура и разни подобни... Много пъти ми се беше случвало, като се появя в някоя он-лайн игра да ме мислят за японец....
« Последна редакция: Feb 22, 2022, 10:45 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ъ-ъ-ъ, много си тъп Гоше!

Малкото твои адаши дето знам, сме им викали — Наско. Но това Насо със сигурност знам, че е много разпространено в пловдивско. Знам поне няколко човека.

п.п. Имах състудент от Русе, даже забивахме една и съща мадама, който се казваше Йордан и му викахме Нака. После грижата за препитанието победи любовта и той замина за Aвстрия. Аз загубих, не, че много се старах, но пък си намерих изгора и си живея щастливо до ден днешен с нея. Ех, хубави времена са студентските години. Сега ги чакам моите синковци, какви ще ги вършат. Живот и здраве, големия го чака още догодина.
« Последна редакция: Feb 22, 2022, 11:27 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В нета обаче има доста naka, които са японци. Това било тяхното умалено от Накаяма, Накамура и разни подобни... Много пъти ми се беше случвало, като се появя в някоя он-лайн игра да ме мислят за японец....

На сакото яката или както там се казваше онзи футболист от Челси ;D

И аз съм срещал японски имена звучащи досущ като наши — Дончо, Данчо (т'ва значи капитан), Минчо и др. На това последното даже има шрифт кръстен, а пък Дончо е някакъв цвят (май беше оттенък на розово).

Стават такива неща. Аз защо се ядосвам много на чуждиците? Защото променят смисъла. Като някой започне да ми говори за app-чета, много добре знам, че става въпрос за нещо от сорта на ReactJS или телефонни джувки, ама ако ни гледат от страни ще си кажат — брех, колко е болен тоя и как с шепи трябва да ги пие. Да ни варди съдбата, да не стигаме на положението му.

Пак се отпуснах в извънтемие, ама така и така сме на 55-та страница, едва ли на някой му пука.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Аз съм чувал и също и на Начо и Начко да им викат Нака
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Aз пък познавам двама Найденовци,и на двамата им викат "Нака".
Досега си мислех,че нашия съфорумец се казва Найден.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
В нета обаче има доста naka, които са японци. Това било тяхното умалено от Накаяма, Накамура и разни подобни... Много пъти ми се беше случвало, като се появя в някоя он-лайн игра да ме мислят за японец....

На сакото яката или както там се казваше онзи футболист от Челси ;D

И аз съм срещал японски имена звучащи досущ като наши — Дончо, Данчо (т'ва значи капитан), Минчо и др. На това последното даже има шрифт кръстен, а пък Дончо е някакъв цвят (май беше оттенък на розово).

Стават такива неща. Аз защо се ядосвам много на чуждиците? Защото променят смисъла. Като някой започне да ми говори за app-чета, много добре знам, че става въпрос за нещо от сорта на ReactJS или телефонни джувки, ама ако ни гледат от страни ще си кажат — брех, колко е болен тоя и как с шепи трябва да ги пие. Да ни варди съдбата, да не стигаме на положението му.

Пак се отпуснах в извънтемие, ама така и така сме на 55-та страница, едва ли на някой му пука.
Такива неща стават, защото има исторически причина за това.
Един от начините, по които историците разбират и откриват историята, е търсенето на думи с еднакъв или сходен корен. Изолираните народи имат езици, които са сто процентово различни от тези на всички останали.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Последните дни се върти един майтап: Вовата излекува Ковида.

И действително. Последните дни няма никаква, друга тема. Та по повода да напомня, че епидемия съществува.

=*=

От много години слушам един подкаст. Казва се Nerds2nerds. Посветен е на програмистки теми или по-точно теми, които биха интересували български програмисти. По принцип тематиките нямат почти нищо общо с „нашите“ теми. Слушам го, защото с част от участниците сме си писали (карали) преди петнадесет години по разни други форуми.

Та днес попаднах на интересен разговор там.

Единия от авторите пише:

Цитат
Той се притесни, че си умрял от Китайски Комунистически Вирус

На което thd (редовен посетител) отговаря:

Цитат
Ма не не бъркаш са  :D той си е хамерикански капиталистически вирус произведен в Китай заради евтината работна ръка. Ма вече го спряха щото квото може да се изкеари от него се изкеари и са обратно във войната.
« Последна редакция: Feb 27, 2022, 21:33 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3129
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Хахаха, да, свърши далаверата с ковида, сега тръгва друга- Лайнен казала, че ЕС щял да финансира купуване на оръжие за Украйна. Досега американски ваксини, а сега американски оръжия..
Нета е пълен с коментари, че като почнала войната, ковида свършил.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Да, сега се отключиха психическите болести.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Нема да се пУашите,във Форт Детрик,Тексас ще създадат някой
още по-"коварен" вирус.
   Евреите във Пфайзер не могат  дълго време да търпят ниски приходи,
трябва да се действа...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Вируса със сигурност го има. Тези неща се планират години напред.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3129
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Разочарован съм от пандемици, математици и всякакви интернет и ТВ плашила. Къде отидоха ужасната смъртност, армагедона, чувалите с трупове, страшният вирус? Войната ли го излекува? Сега тихичко ще бракуваме "ваксините". Кой евал-евал. Също като с H5N1.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Разочарован съм от пандемици, математици и всякакви интернет и ТВ плашила. Къде отидоха ужасната смъртност, армагедона, чувалите с трупове, страшният вирус? Войната ли го излекува? Сега тихичко ще бракуваме "ваксините". Кой евал-евал. Също като с H5N1.

   Ще измислят нещо друго.
   Големите фармацевтични корпорации имат мощни ПР отдели,този път
може да е нещо по-оригинално, по-"креативно".
   Знаят как да си играят със страховете на хората ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
И като им гледаш рекламите за всякакви лекарства. Купи си туй или онуй........и ще цъфнеш и вържеш.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.
Страници: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 78   Нагоре
« назад напред »