Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 68788 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #165 -: Mar 03, 2022, 17:42 »
Ако ще критикуваш Русия или Путин за тези действия, трябва първо да започнеш със САЩ, които не се спряха да нахлуват в чужди държави и да воюват.

Това е грешен подход. Това е старозаветния принцип „зъб за зъб“, който те вкарва в спирала, от която няма излизане.

Всъщност целия проблем в момента е точно това. Някой друг освен САЩ се държи до сущ като САЩ. До този момент руснаците имаха моралното предимство — ето ние не сме гнусни, империалистически свине като тях. Днес обаче нападаме някой друг под благовидния повод за „денацификация“, ама съвсем същото звучащ като американското „бием се за демокрация“. Колкото демокрация създаде САЩ, толкова и денацификация ще стори Путин. Ефекта ще е обратния.

Писал съм го и преди — в момента Путин играе ролята на ашлак от горните класове, който бие дете от детската градина. Няма нещо, което да обясни подобна постъпка. Ама малкия ме оскуба например. Няма такова нещо. ТИ си по-големия!

Стига се до там, че днес за първи път в живота си да чувствам националния си празник горчив, защото моя освободител, моя брат, днес е агресор. И е агресор срещу кого? Срещу друг наш брат.

Това не прави и украинците невинни. Много пъти съм казвал — в една война няма прави. За да се стигне до подобно нещо, грешките са в двете страни и са големи. Само, че в момента украинците са в ролята на битото хлапе и повече от ясно е, че ще събират симпатия. И на мен ми е жал за тях. Няма как да не ти стане жал.

=*=

И понеже Путин се постара да ми развали празника, ще го потропам още малко.

Разглежаната тема е пряк резултат от чекиските методи, които проповядва и които открито не работят. И понеже ползва същите мръсни номерца у нас — съм дваж пъти по-ядосан.

Избра си президент на Украйна през своето протеже, мутра Коломойски и мислеше, че работата ще заспи. И какви перспективи само — руски еврейн от антифашистко семейство. Президент мечта, за чудо и приказ.

НЪЦКИ-И-И!

Същия този не само не успокои нещата, ами ги доведе до нови висоти, когато остави Путин без никакви варианти, освен да нападне.

Не се научи този човек. Предният му слуга — Янукович беше изхвърлен, буквално с камъни. Този не просто не укроти бандеровците, ами ги насъска още повече. Нямаше топки да се опълчи на Байдън.

Което пък е критиката срещу самите украинци. Те видяха, какво е корумпирано управление при Викито. И какво направиха? Избраха още по-корумпирани. И заедно с това вместо да се укротят, да седнат, да помислят, къде грешат, че са в такова положение, не направиха нищо подобно. Вместо това разпалиха шовинизма си до невиждани, космически размери, което кара всеки който ги слуша, какви ги плещят — да се чуди тези добре ли са?
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 17:46 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #166 -: Mar 03, 2022, 19:02 »
Между другото в „Новая газета“ пише, че днес Червената армия е обявила „ден на тишина“, за да можело да се изтегли мирното население. Което пък контрастира с друга новина от там, че днес най-после седмица по-късно са овладяли Херсон. Наистина е странно, че им трябваше толкова време за градче толкова близо до Крим. Предполагаше се, че за толкова време трябваше да са овладяли източна Украйна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #167 -: Mar 03, 2022, 19:18 »
Няма нищо общо със зъб за зъб. Говоря не за отмъщение или за връщане на бой, а за сочене с пръст. Казах го. Да сочиш само едните, е проява на лицемерие. В случая са получава така, че крадеца вика "дръжте крадеца" - САЩ, американците. И повечето хора повтарят същата мантра. Не си спомнят бомбардировките над толкова много държави. Ние също май забравихме бомбардировките над Сърбия. На един хвърлей място от нас. И докато тези са пращали войски из цял свят за да засилят влиянието си и затвърдят позициите си, в случая се води война заради геноцид. Защото, за да избиеш хиляди, само защото имат различно мнение и го изразяват, говорят на друг език, заслужава не да ти поръсят главата с бомби, а да бъдеш обезглавен публично. Правейки това вършиш зло, което ще те надживее. И украинското лайно е било напълно на себе си, когато е заповядвал да се сипят ракети и хвърлят бомби.

Освен това, както казах, Русия никога няма да позволи на САЩ под прикритието на НАТО, да разположи военни бази в Украйна. Аз не бих го позволил на тяхно място и по-скоро ще засипя света с два метра радиоактивна прах, отколкото да позволя просто да се настанят там и в един момент да ме изринат. Да не забравяме, какво крещеше кучката Клинтън от предизборната трибуна, докато пръски слюнка хвърчаха от устата ѝ. Че Русия трябва да се изтрие от лицето на Земята. Тръмп им провали замислите временно, но сега са отново на власт и виждаме, какво става. САЩ инвестират в Украйна милиарди долари, предназначени за оръжия и военни съоръжения, пращат свои наблюдатели, за да са сигурни, че парите ще се изхарчат точно за това и очаква някой, че Русия, чиято столица се намира само на няколко стотин километра от там, ще позволи това?! Най-малкото е наивно.
Никоя държава, която може да се защити и която е изправена пред врага си, няма да го позволи. Причината за войната е може би ясна. Може би. Ще видим.
В преден мой пост тук съм постнал линк към видео на наша журналистка точно за Украйна и Домбас. Какво са правили украинците там, какво говорят хората там за всичко това. Видеото е старо. Още ли някой ще пита, защо е войната и защо Русия нахлува в "суверенна" държава. Не е суверенна. Изпълнява плановете на онези зад Атлантика. Ако иска някой, да го изгледа. Към час и половина е, но определено си заслужава и малко разширява погледа и може би показва причините за случващото се сега

Освен това, е хубаво да се изгледа и интервюто на Карла Ортис, за който не го е гледал, а който е, да си го припомни. Американците и НАТО са осигурявали коридори по които терористите да се измъкнат, когато сирийската армия е превземала някой град. Коридори за безопасно измъкване на терористите! Осигурени от НАТО и САЩ. За агресор и суверинитет ли ще си говорим? За лъжи?

Ето го и него: https://www.youtube.com/watch?v=E8r0lcbVTds

Защо впрочем САЩ не тръбят за избиването на уйгурите от Китай? Защо не тръби света за това, което се случва в Йемен? Лицемерието ни е присъщо. Дано поне го забелязваме и си взимаме бележки. Иначе не сме нищо друго освен коне с капаци без капка мозък.
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 19:20 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #168 -: Mar 03, 2022, 19:31 »
Някои сигурно са забравили това видео. Трябваше ми малко време, да го изровя отново.

Защо не трябва да се вярва на западните и нашите медии? Защото лъжат. Казват го и интервюирани хора във видеото.

https://www.youtube.com/watch?v=PKAlfrKwEB8

Забравих да те поздравя за това. Изгледах го. Не бях знаел за него. Не ми каза нещо, кой знае, колко ново. Тези неща се знаят. Но е много добро онагледяване, защо украинците не са невинни, макар да са жертва в момента.

За съжаление при война наистина няма прави, всички грешат. Путин е агресор, но си има поне две много добри причини.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #169 -: Mar 03, 2022, 19:43 »
Има и един друг тънък момент- в Украйна дядото има и личен интерес, там концесийките за добив на горива на сина му.. не е само идеята за американска хегемония, ами и лично облагодетелстване.

П.П. бях пуснал тук един клип за това от тубата, някъде назад в темата ще е.
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 19:46 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #170 -: Mar 03, 2022, 20:04 »
Това последното си е обществена ... ааа, простете, световна тайна. Да не забравяме, и че Байдън беше радетел за бомбардировките над Сърбия и е учавствал пряко в решенията за поне още една или две войни на САЩ.

Да, украинците са жертви. Но не на Русия и Путин, а на собственото си правителство и президент. Дано са по-малко истинските жертвите. На война няма да се мине без цивилни такива, но това е положението.
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 20:07 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #171 -: Mar 03, 2022, 20:06 »
Трябва да се спомене още нещо за филмчето. То е заснето с „рубли“. Платено е от три организации (едната не я помня), две от които се казват фондация „Славяни“ и Българска, работническа партия (комунисти). Никога не съм чувал за тези организации, но съвсем определено са платени от Москва. С тези имена няма, какви да са.

А и е логично, че няма как просто да идеш до ЛНР и ДНР без протекция.

Но! Това в никакъв случай не значи, че филма не е обективен. Има още нещо. Най-важното на този филм е, че развенчава един мит, толкова глупав, че чак се чудя, как все още го има включително във Википедия, дето уж само факти се пишат.

А това е легендата, че 2014-15 год. е имало руски войски в ЛРН и ДНР. Ако да беше имало, днешните събития нямаше да се развиват.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #172 -: Mar 03, 2022, 20:08 »
Има изказвания, че войските всъщност са били наемници. А има достатъчно наемни войски, които са готови да направят всичко за пари. Включително да разпалят война.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #173 -: Mar 03, 2022, 20:10 »
Демек, пак парсата движи всичко.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #174 -: Mar 03, 2022, 20:13 »
Не съм гледал филма, но трябва и да се спомене, че от десетилетия Русия населва пограничните райони включително и Крим с руснаци внесени от всички краища на Русия. Обещавани са им и разни работи и сега си ги търсят.
Това няма начин да не предизвика дисбаланс.
Този номер вече му се връща на Путя откъм китайско.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #175 -: Mar 03, 2022, 20:17 »
Преди да го пусна тука това клипче, потърсих и странични източници за това инфо, относно Байдън и сина му, иначе не бих го качил тука, и на мен ми замириса на недостоверна пропаганда, като попаднах на него. Тия му изказвания и действия са си факт, както и за сина му, и за фирмите в Украйна. И за украинското разследване, за информацията, изнесена от Деркач и т.н.
Всъщност най-интересното за мен беше, че клипчето е правено преди да почне войната в Украйна. Което показва много точен анализ, на днешния фон.
А руснаците са си имали войска в Донбас, така си мисля, няма как едни обикновени и необучени въстаници да спрат редовна армия, плюс фашизираните батальони, че и да ги разгромят, както се случи при Дебалцево тогава, и да задържат позициите си в Донбас. Каквото съм чел из нета, на "Азов" и "Донбас" униформите им са били черни, за разлика от редовната украинска армия, на ръкава жълта лента, викали са им "черни човечета", а на страна на ДНР и ЛНР са се били освен въстаниците, войници с камуфлажни униформи, но без опознавателни знаци, само с червени ленти на ръкава, викали са им "зелени човечета".
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 20:20 от Nik123 »
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #176 -: Mar 03, 2022, 22:45 »
Не се сдържах. Омръзна ми от Долна евтина пропаганда особенно от някои във форума.Няма да споменавам никове, май не са това което декларират след всеки пост. Не се търпи ...
Някой спомня ли си реално Майдана? Риториките  около него?
Спомняли си декларациите на НАТО за липсата на натовски военни там? Дали беше така?
От първо число единствено число знам, за 2 (два автобуса )!всяка сутрин и вечер ги прибираха в хотела в които заедно бяхме настанени. Това е само за този хотел, за този украински град....А за други места?
Изключително е дразнещо от индивиди във форума които не търпят различно от тяхното мнение и носят от 3 кладенеца вода принесена уж от още 6 та да станат 9.
Как се отписва от тоз форум така, че чувствителни данни като Ник и IP адрес да се изтрият завинаги от базата?Това как е регламентирано съгласно закона за електронните съобщения и модерния GDRP?
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #177 -: Mar 03, 2022, 22:54 »
10101, ако имаш да казваш нещо, го кажи. С недомлъвки не става. Тук си говорим „право куме у очи“. Това не е spybook и не спазваме политическа правилност, а само собствения си светоглед.

А какво се пази или не в СУБД, можеш да провериш в кода на Simple machine. Публичен е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #178 -: Mar 03, 2022, 23:08 »
За да го кажа ,трябва да допусна възможността да засегна някой. А това е много далеч от целта ми. На първо мястото е името и значението на форума, после всичко останало. Разчитам на съвестта на пишещите, може някой да се припознае, и да прояви повече умереност. Понеже спомена  спайбук не притежавам такъв и няма сила да ме накара да имам личен профил там.
Относно двуличието на запада по време на Майдана бях свидетел и знам с кого съм бил в един хотел и  вечерял в ресторанта- по националности и военни професии.
Личните пристрастия са и хубаво и лошо нещо.понякога изиграват лоша шега.

Активен

А печат ?

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #179 -: Mar 03, 2022, 23:13 »
И конкретно към теб като модератор, как мога да премахна профила си от форума така, че цялата история за мен съгласно закона да изчезне?
Активен

А печат ?

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4449 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2252 99366 Последна публикация Mar 26, 2024, 20:52
от Nik123