Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99172 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Двеста дни война, слагам ги по 300 на ден (един стандартен батальон е три роти) прави за всяка от страните досега по 60 000 загуби (убити и ранени). Е, не ти ли се струва пресилено? Затова попитах Джет за източника. Че знаеш ли ги храбрите украинци, все пак Америка е зад гърба (и г*за) им, може пък за всеки свой убит да отнасят минимум по десет руснака. А може пък и източникът да е доказал се, като британското разузнаване, преписало цитат на Укринформ от Униан, и в резултат- "West believes..". Като Буча и крематориумите.
« Последна редакция: Sep 21, 2022, 19:14 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Какво ли не правят хората само и само да отърват военната повинност... параф 22
И сега като почнат едни операции за смяна на пола и забременявания... а може и да си внесат (още) малко "кадирки" че и да си отдъхнат малко козичките  :P
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
…един стандартен батальон е три роти…

Което ме подсеща, че при военните цифрите са нещо много плаващо. В двата батальона (единия бивш полк), в двете поделения, в които съм служил, бяха по пет роти. Но при теб са били по три. От друга страна самата рота може отново от три до пет взода. А и взода пак е плаващ от десет до двадесет души.

И сега, ако хванем батальонката да не е дори три роти, ами две и те пък са от по три взода, които обаче са по десет души — докарваме го до шестдесет човека. Е, че 50-60 човека на ден си е направо добре :P
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Ремо, посочваш публикация, която не е нищо друго, освен изказване на мнение. Не се съобщава прост факт, а се тълкува, което в превод си е пропаганда.

Е!? Аз да не съм медия, то не че някой друг тук е медия.. и какво да не би другите всичките мнения да са със проверка, заверка, подпис и печат (като подписа да е минимум на половин страница)
Аз поне съм дал препратка - ходи да се съдиш с медията че са те излъгали (или дето лъжат всички на общо основание - class action suit/не знам как се казва еквиалента на БГ ии ма ли такъв)  ;D
« Последна редакция: Sep 21, 2022, 21:27 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Файър, аз бях морски, сухопътните отделения, взводове, роти и батальони видях като организация само за кратко в новобранския център и бяха по три. От интерес съм чел, че на стрелковите (пехотните) подразделения организацията "по устав" върви по три- три отделения- рота, три роти- батальон, три батальона- полк, оттам нагоре е дивизия, или бригада, но не са по три вече. Явно тая организация не се спазва (или не се е спазвала) на 100%. Съветската дивизия по щат е била 14 400 души, германската- 12 000, каквото съм чел по книгите. По корабите вече са други нещата.

Ремотекс, да не излезе, че теб са излъгали с медията, която цитираш ;) Като оня "обманутий россиянин" ..
« Последна редакция: Sep 21, 2022, 21:42 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Какво ли не правят хората само и само да отърват военната повинност... параф 22
И сега като почнат едни операции за смяна на пола и забременявания... а може и да си внесат (още) малко "кадирки" че и да си отдъхнат малко козичките  :P

Което ме подсети, че преди няколко дни се спореше по това дали руснаците мобилизират затворници или не.

Вярно или не, но това беше пропагандния отговор на Украйна, на обвиненията на Москва, че го правят от самото начало. Което пък означава — ние сме прасета, ама вижте, че и вие сте същите свине. А то от своя страна налива вода във воденицата на руснаците, които твърдят, че украинци не съществуват, нищо, че са там, дишат въздух и псуват руснаците.

Я, това не го ли писах вече по друг повод? Ами писах го. Явно Униан нови номера не може да научи. Жалкари.

Но да се върна към въпроса. На следващия ден след, като водихте спора, Дремджиев^1 правеше делничното си предаване. И започна точно с този въпрос.

Оказа се, че затворници има, но те не се мобилизират. Вербуват се от ЧВК Вагнер. Това е коренно различно нещо. Всяка частна армия (включително академичната) го прави. А частните армии съществуват точно затова, защото са частни. Частника не държи отговорност, сметка, отчетност пред никого различен от клиента му.

И пак по мобилизационна линия. Последните дни се завъртя очевидно фалшив, крайно нескопосано сглобен документ, уж издаден от МО на РФ, в който се казва, че керченския мост се затваря и всичко мъжко от кримско се мобилизира. Естествено няма нищо такова.

Подобни глупости се появиха и за ДНР. А ДНР е независима държава. Русия не може да мобилизира никой там. По техните закони службата е доброволна и всъщност се оплакват, че твърде малко хора желаят да се включват в опълчението.

Но пък мобилизация в Русия (което може да включва п-в Крим) ще има. Това е добра новина, защото путката вече няма да може да използва евфемизма — спецоперация. Има ли мобилизация — има война. Досега беше война за Украйна, а за Русия не беше. Е, става си война и за двете страни. Стига са се мятали като скумрия в мрежата на черноморски рибар.




===
¹/ За който не познава Веско, той е един много умен журналист с логично мислене, бързи реакции и чудесен нюх. Но тъй като няма безгрешни хора и той си има недостатъците. Варненеца някак си неусетно се превърна през последното десетилетие в жълтопаветен гей. Но дори така предаването му е свръхинтересно и за много хора съм научил лично от него. Едно от тези, лично негови открития е и Цън Цон, за който се спомена скоро.
« Последна редакция: Sep 21, 2022, 21:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Файър, аз бях морски, сухопътните отделения, взводове, роти и батальони видях като организация само за кратко в новобранския център и бяха по три…

Прав си, аз греша! Там наистина бяха по три. Което ме подсеща, че и взодовете бяха по тридесет човека като един ученически клас. Наистина тройката е нещо много важно за фуражките и се среща навсякъде при тях.

Че те дори чиновете им са по тройки, като не броим войнишките, които са два.
« Последна редакция: Sep 21, 2022, 21:57 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
И войнишките са три (или бяха, сега не знам, нещо натовско може да са измислили, като при генералите и адмиралите- "бригаден генерал, "флотилен адмирал") - редник, ефрейтор, младши сержант, морските - матрос, старши матрос, старшина втора степен.

 [_]3
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Данните са от британското разузнаване, а на тях им се снася директно от Кремъл (досега нямат пропуск).
Даже данните им са оптимистични, щото и руското командване намалява жертвите си за да не се уплаши и Путин и народа.
И понеже данните са стряскащи - ето нова партида 300к подкрепление.

Цитат
ДНР е независима държава
Казва кой?

Цитат
Всяка частна армия (включително академичната) го прави. А частните армии съществуват точно затова, защото са частни.
Че тези затворници да не са в частни затвори, та частни фирми ще се разпореждат с тях.
Вагнерците са същите тик-ток клоуни като чеченците и се изпонасраха на позициите. Сега са понижени в рекрутъри и наказателен отряд (никой да не бяга от фронта). НКВД ряпа да яде.

А Путин взе да мрънка, че напредвали  и били наказали вече нацистите в Украйна (що съска през зъби тогава и се обяснява като селска к?ва хваната на калъп).
Те не били изяли шамарите от Украйна ами от Запада (значи признават за шамарите).
Украйна само може да я сънува, както изсънува Киев. И високоточните ракети свършиха, та прибягнаха до С300 да бутат сгради (ако не знаете това е земя-въздух) - щото друго нема.
Свършили чиповете от Texas Instrument, (справка за спеца - това не е китайска фирма), и шведските лагери привършиха- няма танкове, няма вагони, няма умни ракети. Като гледам и водката ще свърши на фронта. Ирански дрони има само.
Крим скоро ще е целия в обсега на ХИМАРС - те затова и почнаха да си продават имотите дето са си "купили". Черноморския флот се изтегли към Новоросийск, на завет. Покрай сухото и суровото гори - справка жителите на Белгород - и там се заформя бежански поток и безсънни нощи.
Западът още нищо не бил видял - да още по-големи изцепки.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Цитат
ДНР е независима държава
Казва кой?

Референдума от преди осем години. Ако Разград направят референдум и него ще подкрепя. Какво значение има, коя ти е държавата, когато всички сме в ЕС? Единствената разлика е, че няма да плащаш данъци на централната власт. А аз твърдя, че не към днес, а към вчера централна власт не трябва да съществува. Съгласен съм единствено на ГЩ, третоинстационен съд и местна власт (общини).

Цитат
Всяка частна армия (включително академичната) го прави. А частните армии съществуват точно затова, защото са частни.
Че тези затворници да не са в частни затвори, та частни фирми ще се разпореждат с тях.

Никъде не може да съществува частна армия, ако това не е със съучастието и гръмогластното съгласие на държавата. Още една причина държави да не съществуват. То няма причини да ги има.

=*=

Относно другото, нищо не се е променило. Руснаците продължават да ги мачкат мощно и напр. ДНР днес е загубило още едно, а по-вероятно две населени места. То затова са и онези 300 х. дето ще мобилизират по трите правила (Ех, Ник, пак тройка), за да изравнят силите. А и ЛНР май са загубили, ама не е на сто процента. По другите фронтове (Харков, Николаев, Херсон и Запорожие) като да продължава стагнацията. В момента нито едните, нито другите като да имат сили за яко настъпление. То щото освен да се превземат, трябва да се и отбраняват позициите. И все пак украинците имат явно предимство.

Аз нали казвах, че руските сводки звучат точно, каквито бяха украинските от преди няколко седмици?

А тия хаймарси наистина са много пакостно оръжие и американците направиха огромна грешка, че го връчиха на украинците. А най-тъпото е, че украинците имат собствен, негов еквивалент (май се казваше Оса). Но понеже са бедна, ограбена, свръхкорумпирана страна, нито са произвели достатъчно бройки, нито са го модернизирали.

Голямата драма на Украйна е, че така и не се отърва от социалистическото наследство. Нищо не се е променило за 31 год. Ние поне бавно, мъчно, но сме друга страна. Там всичко е такова, каквото го е оставил СССР. Няма никакъв напредък.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако Киев посмее да нападне Белгород, Украйна просто ще бъде изравнена със земята. Но и настоящите обстрели няма да бъдат забравени, не се притеснявай!

А запада (а ние сме част от него) освен, че ще види още много изцепки, ще види и още много мъка (за съжаление). Европа повече никога няма да е богато, благополучно и мечтано място. Само дето това със закъснение, но няма да пропусне Канада. Икономиката е в колапс от много години и това няма да се размине с простото „напечатване“ на нови долари и евра. Обртното, това отежнява ситуацията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Мммм а защо всичките новини от днес имаха и по нещо ядрено като увод, макар и да не се говореше хич за него... А, да, то е за сплашване на простолюдието, използва се в краен случай. М-да, бе, то и руските ядрености са хабна мотика.
Макар че ако само руските ядрености си гръмнат само в Русия - ще пострада само Земята.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Въпросът е следният....  Ако Путин успее да привика триста К обучена армия, с какво ще отговори Зеленскси и компания?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Въпросът е следният....  Ако Путин успее да привика триста К обучена армия, с какво ще отговори Зеленскси и компания?
Те май вече отговориха...
https://offnews.bg/sviat/podoliak-rusnatcite-nastoiavali-ukrajna-da-bade-unishtozhena-poluch-785458.html

Течеше 210-ят ден от “тридневната война”. Жителите на Русия, настоявали Украйна да бъде унищожена, получиха най-накрая мобилизация, затворени граници, блокиране на банковите сметки, затвор за дезертьорство, спецотряди в частните военни компании, съставени от затворници, осъдени за престъпления от сексуален характер. Всичко все още върви по план, нали така? Животът има чудесно чувство за хумор.

Това коментира съветникът на украинския президент Володимир Зеленски – Михайло Подоляк, в туитър, малко след като Владимир Путин обяви частична мобилизация в Русия, съобщи Укринформ.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Знам, че това е български, но "спецотряди в частните военни компании" ми звучи (по моята терминология) на френски. Или ще се казва/пише както си е на български (или каквото са си мислели, че означава, пак на български). Дай сега, освен че ни облъчват, да ни научат и на "развален" български. И ако спрем да му обръщаме внимание - ....
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68725 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx