Автор Тема: Имам проблем с компилирането на kernel за slakware  (Прочетена 2044 пъти)

Teodor_b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Имам проблем с компилацията на ясдро за slakware. Използвам сорса от диска на дистрибуцията. Конфигурирам го, след това го компилирам и го слагам там където е указано ( директорията /boot) след това конфигурирам lilo.conf и ъпдейтвам лоъдера с новата конфигурация. рестартирам и черен екран нищо не работи ( смисал след като се стартира лоедъра там изписва че зарежда кернела и се чупи ) от какво би могло да е проблема.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Хвърлям боба... потърквам кристалното кълбо... обръщам картите Таро... предполагам, че на екрана ти се изписва Kernel panic, заради незаредени модули на твърдите дискове, които не си ги компилирал като част от ядрото. Виждам... виждам два изхода:
1. Прекомпилираш ядрото като включваш и модулите за твърдите дискове към него;
2. Създаваш initrd.img с нужните модули и го описваш към опциите в lilo.
Цък към една кратка статийка за initrd ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Teodor_b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
нищо не изписва, просто черен екран все едно в изгасен компютъра все пак мерци за howto то :)
Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Щом нищо не пише, вероятно проблема е в конфигурацията на boot loader-а. Увери се, че си го конфигурирал правилно.
Иначе метода за правене на initrd: mkinitrd -> настройваш нещата в /boot/initrd-tree (модифицираш rootdev, rootfs и д.р.) -> пак mkinitrd и имаш инитрд-то в /boot/initrd.gz

Пич, къде си тръгнал да компилираш ядро, като дори не знаеш как се пише името на дистрибуцията, която ползваш.
« Последна редакция: Dec 02, 2008, 12:15 от Ivshti »
Активен

Teodor_b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
ами мерси много за помощтта :). А иначе то за компилацията на ядрото не ми искат да знам как се пише дистрибуцията. Смисал то си е някаква версия на UNIX.
Активен

botzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Slackware 12.1 kernel 2.6.24.5-smp
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Абе случайно да си махал неща които не разбираш за какво са. Преди доста време бях видял такова нещо:
Пускаш компа излиза Lilo избираш каквото избираш и след малко екрана става черен, изчакваш да се зареди и след като се стартира графичната среда всичко се оправя.

Може да пробваш да си сложиш стандартна резолюция в lilo.conf и да видиш дали ще виждаш нещо.
При тебе освен от това, че не виждаш май има и друга грешка която не виждаш  :).
Активен

Teodor_b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
ами по принцип чаках доста време повече от колкото ми зарежда графичната стреда. Предполагам че си прав за това че има някаква грешка. Иначе махал съм неща за които не съм сигурен. Освен това съм го правил със стандартна конфигурация и пак не става. След надписа за екстрактване на линукс умира :/
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
startx v Slakware/Vector4.0
Настройка на програми
turist 4 1336 Последна публикация May 23, 2004, 18:06
от
Помощ за HTB на Slakware 10.1 машина
Настройка на програми
demolution 1 1155 Последна публикация May 04, 2005, 10:47
от VladSun
DC++ ЗА Slakware
Настройка на програми
ludaguba 5 1930 Последна публикация May 25, 2005, 20:29
от ludaguba
Проблем с интернет на slakware 9.0
Настройка на програми
Ali Nebi 0 937 Последна публикация Dec 19, 2005, 18:57
от Ali Nebi
Slakware 12.1 - няма звук
Настройка на програми
viv1111 7 2041 Последна публикация Nov 30, 2008, 00:09
от viv1111