Автор Тема: Относно ЕС  (Прочетена 50791 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #315 -: Feb 01, 2014, 11:04 »

Аз сигурно съм най-големия песимист в този форум, а и според тази народопсихология типичен българин, но мислиш ли, че е нормално, да финансираш данъците си образование, а най-добрите кадри от завършилите да работят на вън!!!? Да създаваме кадри за чуждите държави които да създават брутен продукт за тях, а не за тези които им плащат образованието!!!
Моето мнение е категорично несъгласен с това и трябва да се спре финансирането или завършилите висше образование в БГ, но предпочели да се реализират на вън, да възстановят разходите на данъкоплатците които  са направили за него!
По какъв начин е друга тема, но въпроса е съвсем принципен!

Май френд, няма как да се съглася с това, което си написал, понеже моя опит е точно обратния на това, което твърдиш.

Не забравяй, че БГ юнаците навън превеждат всяка година солидна сума пари (няколко стотин милиона евро). Освен това всички имаме роднини/родители в БГ, на които помагаме, а и от време на време се прибираме (а някои като мен кроят и планове за връщане) и харчим, и наливаме пари в БГ икономиката.

Понеже обичаш статистиката, ето ти пример с мен - от 7г. съм навън и за тия години съм изхарчил в БГ около 10000 ЕУР (и продължавам, понеже отвреме на време трябва да помагам на близките, а и се прибирам веднъж годишно).

Т.е. аз съм си изплатил с лихвите това, което дължа на държавата за образование.

Интересно, че ако следваме товята логика и например реша да се прибера в БГ, германците и белгийците ще трябва да ми искат кинти, за дето съм трупал опит и знание при тях (а пък после съм избягал, образно казано).

Ивод: дай малко по-широко скроене, стига само сме разсъждавали от собствената си камбанария :)

Образавонието трябва да бъде безплатно (поне това е моето мнение), точка. Образованието трябва да се разглежда като инвестиция на държавата, не като разход. Така, вложените пари от държавата във всеки един от нас би трябвало да се изплатят многократно (но не веднага, а след време). Как? Примера ти го дадох вече, а пък да не говорим за незмиремия културно/просветно/морален аспект на понятието образование.

Естествено, че никой не иска да се променят неща които в частния му случай са му от полза! То за това и сме на това дередже, че всеки иска промяна и да се оправят нещата, но като се засегне частния му случай и почва да вика, че не това било сега най-важното.
Въпроса с образованието който поставих е съвсем принципен. В момента ние инвестираме за да създаваме кадри за "на вън", за чуждите фирми. То, не че са нещо качествено, но както казах, въпроса е съвсем принципен.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #316 -: Feb 01, 2014, 11:16 »
За българите в чужбина съм на мнение, че не бива да участват на избори в БГ. Инвестициите в близки и роднини не ги броя за инвестиции, освен че някаква част от тези пари които харчат у нас влиза под формата на акциз и ДДС в бюджета.
Интересен ми е въпроса, как искат да се ограничи гласуването на българските турци от Турция, а да не се ограничава гласуването на другите българи в чужбина!!!?
С какво са по-различни принципно едните и другите?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Относно ЕС
« Отговор #317 -: Feb 01, 2014, 11:51 »
Цитат
За българите в чужбина съм на мнение, че не бива да участват на избори в БГ.

аз всъщност съм склонен да се съглася с това. Но се запитай ти кой би предпочел да гласува на изборите -- българите в чужбина или циганите в България?

Цитат
С какво са по-различни принципно едните и другите?

що се правиш на идиот?
« Последна редакция: Feb 01, 2014, 11:56 от lunarvalley »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #318 -: Feb 01, 2014, 12:07 »
Цитат
С какво са по-различни принципно едните и другите?

що се правиш на идиот?

Защо да се правя на идиот!!!? Излез от частния си случай и ми обясни с какво са по-различни едните от другите? И двете категории не живеят в БГ и законите които се приемат тук не ги касаят.
Приеми и факта, че никое демократично общество не дели хората на верска основа и аз съм твърдо против законите да са в полза на една или друга етническа общност.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #319 -: Feb 01, 2014, 14:08 »
И да се въведе електорален ценз, т.е. за да гласуваш трябва да имаш определено ниво на образование, примерно средно.
А не бай Мангал дето няма акъл за 5 пари да решава съдбините на страната и още по-лошо - да продава гласа си.
Всъщност, я по добре марш в резерват всички цигани. Щом индианците могат да са в резервати, защо нашите индианци да не могат?
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #320 -: Feb 01, 2014, 14:47 »
Изискване за средно образование ще влезе в конфликт с това, че ще се ограничи достъпа на всички пълнолетни! Няма начин на 18 години да си със завършено средно образование!
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Относно ЕС
« Отговор #321 -: Feb 01, 2014, 14:53 »
Цитат
Защо да се правя на идиот!!!?
първо, извинявай ако съм те засегнал малко писах без да мисля

Цитат
Излез от частния си случай и ми обясни с какво са по-различни едните от другите?
много от българите живеещи в западна европа или САЩ са образовани (махни ги гастербайтерите ако искаш) и до една или друга степен имат поглед върху нещата в страната в която живеят. Това може да е много от полза.

Цитат
И двете категории не живеят в БГ и законите които се приемат тук не ги касаят.
както казах по горе, тази гледна точка я разбирам. Дори и да не съм съгласен с нея. Ако въвеждането на това ще намали негативното отношение към българите в чужбина -- супер.

Цитат
Приеми и факта, че никое демократично общество не дели хората на верска основа и аз съм твърдо против законите да са в полза на една или друга етническа общност.
ок
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #322 -: Feb 01, 2014, 15:52 »
Аз предлагам държавата да въведе задължителен алкохолен тест в 22 вечерта и който се налива повече от два пъти седмично да му се отреже възможността за гласуване примерно за година напред. Това с оглед на факта, че няма прокопсала държава от пияндета и на тия само глупости им се въртят из главата. Така автоматично циганите отпадат, защото като си получат социалните и са мат в продължение на седмица, автоматично разните смахнати атакисти и тем подобни алкаши също отпадат, отпада тъпия ми съсед, отпадат малоумните старшинки от едно време и въобще като ти писне да гледаш помията в НС може просто да си сипваш по едно вместо да гледаш новините и накрая поне ще знаеш че не си допринесъл за всичко това ако не друго.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #323 -: Feb 01, 2014, 15:56 »
Цитат
Защо да се правя на идиот!!!?
първо, извинявай ако съм те засегнал малко писах без да мисля

За мен грубия език и обидите започват когато, вземат да се намесят роднините в спора  :D ! Такива неща като теб в случая и аз често използвам и не е редно да  се обиждам :) .

Цитат
Излез от частния си случай и ми обясни с какво са по-различни едните от другите?
много от българите живеещи в западна европа или САЩ са образовани (махни ги гастербайтерите ако искаш) и до една или друга степен имат поглед върху нещата в страната в която живеят. Това може да е много от полза.

При днешното море от информация, можеш и без да излизаш да се информираш за всички добри и лоши страни от техния начин на живот и устройство

Цитат
И двете категории не живеят в БГ и законите които се приемат тук не ги касаят.
както казах по горе, тази гледна точка я разбирам. Дори и да не съм съгласен с нея. Ако въвеждането на това ще намали негативното отношение към българите в чужбина -- супер.

Никой нищо негативно няма към тях! Тука работата е като с педерасите! Никой нищо не ги ограничава или забранява, но те искали някакви си равни права, ама толкоз равни, че щото били педали, другите да се съобразяват с това и зорлем си докарват негативното отношение!

Цитат
Приеми и факта, че никое демократично общество не дели хората на верска основа и аз съм твърдо против законите да са в полза на една или друга етническа общност.
ок
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #324 -: Feb 01, 2014, 16:01 »
Аз предлагам държавата да въведе задължителен алкохолен тест в 22 вечерта и който се налива повече от два пъти седмично да му се отреже възможността за гласуване примерно за година напред. Това с оглед на факта, че няма прокопсала държава от пияндета и на тия само глупости им се въртят из главата. Така автоматично циганите отпадат, защото като си получат социалните и са мат в продължение на седмица, автоматично разните смахнати атакисти и тем подобни алкаши също отпадат, отпада тъпия ми съсед, отпадат малоумните старшинки от едно време и въобще като ти писне да гледаш помията в НС може просто да си сипваш по едно вместо да гледаш новините и накрая поне ще знаеш че не си допринесъл за всичко това ако не друго.

Нормално изискване! Щом алкохола вреди при управлението на а-л, това защо пък да не също толкоз важно? Требе само един дрегер да се сложи в секциите и който на който отчете над 0,00(по-малко от на шофьорите, че да трябва поне 3 дни да е бил трезвеник), да му се отнема правото на избор!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #325 -: Feb 01, 2014, 16:25 »
Бах май не е така. Като си треснах колата последно, миналата вечер стоях до 2 на компютъра и за по-забавно лочих едни бири от хладилника...сигурно съм опукал поне литър-литър и половина щото беше от тези 2-литровите пластмасови бутилки и остана някъде 1/4 от нея накрая...та добре се приспах, битов алкохолизъм. И като дойде КАТ и ме накараха да давам алкохолна проба си викам чудно дали няма да остане нещо от снощи....ама нямаше нищо. 0 промила. Не знам колко бързо се разгражда алкохола, но очевидно не е проблем от толкова бира за около 6 часа да не остане нищо. Според мен за 3 дни колкото и алкохол да си изпил, всичко ще изфиряса и дрегера нищо няма да хване.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #326 -: Feb 01, 2014, 16:31 »
Изискване за средно образование ще влезе в конфликт с това, че ще се ограничи достъпа на всички пълнолетни! Няма начин на 18 години да си със завършено средно образование!

Да бъде двойно изискване - 18 г + средно образование.
Като завършиш средно, тогава ще гласуваш, ако ще да си и на 35.

А най-добре е директно да се забрани на циганите да гласуват.  ;D
Активен

Без правила няма игра

lunarvalley

  • Гост
Re: Относно ЕС
« Отговор #327 -: Feb 01, 2014, 17:50 »
Цитат
3 дни да е бил трезвеник

това е ужасно бе!!! :) :D ;D
 [_]3 [_]3 [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #328 -: Feb 01, 2014, 17:52 »
Злате, пишеш вече глупости! Като има няколко които да искат неизпълними неща и после и изпълнимите не се постигат. На всички проблема е, че не можем да се обединим около една обща кауза изградена от общи принципи, а всеки гледа от собствената си камбанариика и за това ще сме така ебани от всякъде!
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #329 -: Feb 01, 2014, 18:25 »
Естествено, че никой не иска да се променят неща които в частния му случай са му от полза! То за това и сме на това дередже, че всеки иска промяна и да се оправят нещата, но като се засегне частния му случай и почва да вика, че не това било сега най-важното.
Въпроса с образованието който поставих е съвсем принципен. В момента ние инвестираме за да създаваме кадри за "на вън", за чуждите фирми. То, не че са нещо качествено, но както казах, въпроса е съвсем принципен.

Или нещо не си разбрал какво исках да ти кажа или си в голяма грешка или и двете. Още веднъж - това, че държавата инвестира в образованието на всеки е нещо положително и трябва да се насърчава. В 21-и век, века на знанието и иновациите, който не е образован изпада от борда. А нация, в която тенденциите са към необразованост отива в 3-я и 4-ти свят. Така че това, което ти предлагаш е поставяне на гигантска бариера пред достъпа до образование и невъзможност, за който не може да си плати, да учи - съответния резултат ще е, че някакви пари ще бъдат спестени, за сметка на ниската образованост на народонаселението, което неминуемо ще рефлектира върху социалния и икономически живот, и ще доведе до деградация. Не знам как по-ясно да ти го обясня това и тука не става въобще въпрос за моя личен интерес, и за кадрите за "на вън" (които както ти казах наливат стотици милиони всяка година в БГ икономиката, но ти си знаеш твойто и не щеш да видиш, положителния аспект на това нещо).
« Последна редакция: Feb 01, 2014, 18:27 от arda_kj »
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт