Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Надолу

Автор Тема: За световната политика, Украйна и българското общество  (Прочетена 39468 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
Ами ОК, ще го повярвам когато го видя. Засега ми е в графата "света ще свърши през 2013".
Ако не знаеш сега е 2014.

Ама не се ебавайте с тези работи щото сега през април вече ще свършва. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dates_predicted_for_apocalyptic_events#Predictions_for_the_future
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Между другото ето как великия държавник Путин го възприема останалия свят с оглед последните му подвизи:



Лигата на супергероите сега е Русия, Северна Корея, Сирия и Венецуела. Като гледам китайците и индийците са им теглили една майна и дори и в Беларус и Куба се чудят какво да им кажат според зависи как ще се развиват нещата :)

Ноооо пък за сметка на това официалния им представител в парламентарната асамблея на съвета на Европа яко се е изшил и е почнал да ръси откровения във фейсбук:






Тоя е за пример на всички атакисти - колкото и да се напият и надрусат и каквито и глупости да им дойдат на акъла, не могат да го стигнат и срещу него да тичат :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Доста се коментира прецедента с Косово(ако не знаеш) и щом в Косово е нормално да се отделят от Югославия като се самоопределят на други, защо да не е нормално и Крим и другите също да искат автономия като не харесват настоящите си управници и политиката която водят!?
Нали смисъла на демокрацията е в това, хората да се групират по някакви виждания и да си избират представители които да защитават интересите им, а не такива които да им налагат нещо което те не желаят!
И пак ще ти дам пример с осигурителната система! Защо да не е на доброволни начала и всеки сам да избира дали да се осигурява и да получава след време пенсия или сам да си подготвя старините!!!? Нали точно така като бизнес модел е възникнала!? От къде на къде, можещия ще храни не можещия!!!? Под не можещ не визирам хората ощетени от природата! За тях спор няма, че всички трябва да се грижим!
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
като не харесват настоящите си управници и политиката която водят!?
"Дайте ми правото да печатам парите на една държава, след което не ме интересува кой прави законите." - Натан Ротшилд
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Доста се коментира прецедента с Косово(ако не знаеш) и щом в Косово е нормално да се отделят от Югославия като се самоопределят на други, защо да не е нормално и Крим и другите също да искат автономия като не харесват настоящите си управници и политиката която водят!?

Нещо ми се губи логиката. Тези, които условно наричаме "запада" твърдят че между Косово и Крим няма нищо общо и затова признават Косово, но не признават Крим.

Хората около Путин твърдят че Косово и Крим е едно и също. Поради тази причина признават Крим, но не признават Косово.

Та логиката ми се губи нещо...ако наистина това беше аргумент, то тогава би следвало да признаят Косово. Другото е.... де да знам в стила "онези са лоши и правят лоши неща, а ние сме добри и затова сега ще правим като тях".

П.П не подкрепям отцепването на Косово, ако това е въпроса, беше голяма грешка. Но пък и не мисля че между двете има много общо - сърбите трепаха и гонеха албанци в продължение на години и въпреки че им набиваха канчето и им се канеха толкова време, не си взеха поука. Преди това в ООН се караха достатъчно много време по въпроса. Не знам в Крим да са гонили и трепали руснаци, най-малкото.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Хората около Путин твърдят че Косово и Крим е едно и също. Поради тази причина признават Крим, но не признават Косово.

Та логиката ми се губи нещо...ако наистина това беше аргумент, то тогава би следвало да признаят Косово. Другото е.... де да знам в стила "онези са лоши и правят лоши неща, а ние сме добри и затова сега ще правим като тях".

Губи ти се, защото гледаш едностранчиво на нещата!

Цитат
П.П не подкрепям отцепването на Косово, ако това е въпроса, беше голяма грешка.

Не подкрепяш това което сториха, но продължаваш да подкрепяш само тяхната гледна точка! Аз и ти не сме юристи, но тези които решат такива неща са юристи и в правото има такива неща като прецеденти които веднъж допуснати дават достатъчно правни основания и други да ги прилагат! Явно когато са го допуснали, не са предвидили, че Русия някой ден ще се съвземе.
Точно по такива прецеденти и турците утре могат да поискат да се отцепят, но веднъж направена грешката не се поправя от друга по-голяма!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
като не харесват настоящите си управници и политиката която водят!?
"Дайте ми правото да печатам парите на една държава, след което не ме интересува кой прави законите." - Натан Ротшилд

Ами точно пък печатането на парите и природните богатства не бива да бъдат частна собственост, а държавна!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Губи ти се, защото гледаш едностранчиво на нещата!

Губи ми се, защото е логически неиздържано. Става въпрос за проста булева логика, не за това на кой съм вярвал и кой съм подкрепял.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Френде, винаги има дефакто и деюре, но логиката си е логика!

Виж днес учениците каква история учат! Ние с теб, а и други от този форум сме учили малко по-различна история! Учихме как Хан Аспарух и завзел тези земи и е основал българската държава! После другите царе какви битки са водели, как турците са ни превзели и 500 години сме живели под османско робство, как Левски е организирал тайни комитети за освобождение, как Христо Ботев е влязъл с четниците и още много може да се изброява!
Но, дефакто ние не сме коренни жители на тази земя, а сме дошли като завоеватели! Турците също са дошли като завоеватели и са ни поробили. Установили са правни норми със закон и от където и да погледнеш нещата, Левски, Ботев, хадутите ........ са били едни разбойници нарушители на установените норми и закони!
Учили сме и за европейските практики как са се създавали бунтове и революции които на практика са нарушавали закона, защото никой закон не позволява самоуправството, но ти съгласен ли си, че Левски и другите са били просто едни нарушители на закона!!!?
Ами, ако спазваме сляпо закона, каква участ ни очаква всички ни!!!?
Видя какъв беше и резултата от мирните протести срещу новото правителство и новата тройна коалиция!
Дефакто, ще се отречеш ли от историята ни с която се гордеем в името на новото което се опитват вече успешно да ни набият!!!? Защото иначе сме просто едни лицемери! Почитаме хора които са нарушавали законите, а искаме да сме на мястото на техните палачи!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Бах не бях 100% сериозен че тия са се превърнали във фашистка държава....ама вече не съм убеден.

Значи някакъв пич решава да си напише във Фейсбук сатирично писмо до Путин със следното съдържание:

http://www.echo.msk.ru/blog/roman_romanenko/1273492-echo/

...и последното за нула време става някакъв хит и излиза в медиите, почват да пишат подобни писма за други региони на Русия.

... и се случва следното:

http://lenta.ru/news/2014/03/18/saveoursouls/


При което в един прекрасен ден, пичът бива викнат от милицията и му обясняват че срещу него е повдигнато дело за.....екстремизъм?!?

Прибира се у тях и гледа на вратата му надраскана със заплахи, задраскани свастики и тем подобни глупости. А в пощенските кутии диплянки, в които се обяснява нещо от сорта на "на вниманието на живущите, в апартамент X живее украински боклук, който подържа запада в опитите си да разруши Украйна и подържа конспиративна квартира за украински неонацисти"


1:1 с нацистка Германия :)


Хаха, ето ги и листовките:



П.П евреин-фашист? Аз се чудих откъде Волен и компания черпят вдъхновение за техния нонсенс...
« Последна редакция: Mar 20, 2014, 19:55 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Значи gat3way, ти си ми много интересен - от една страна Русия ти е фашистка, от друга възхваляваш САЩ, които дефакто са си фашистка държава и даже си изнасят фашизма и навън - избомбардираха доста държави, следят целия свят и всички, свалят и качват правителства където им падне, не са спряли да воюват от 13г. Та по сравнение с тях Русия е джудже :) Всичко това не го твърдя само аз, ами и тези американци, които са по светнати как стоят нещата.

Преди време бях попаднал на изказване на някои от малоазийския премиер, който успява да отхвърли диктата на МВФ (Международния Валутен Фонд) като осъзнава погубната политика, която искат да му наложат. Та тоя човечец осъзнавайки ситуацията беше казал, че "САЩ с текущата си агресивна политика са по опасни и от нацистите". Що ли го е казал това.

Та по ММММ (мас медиите за масови манипулации) в момента точно това ни убеждават - как агресора Русия е нарушила еди кво си, само дето забравят да споменат (удобно) предисторията на събитията и от там скриха истинската причина да се стигне до тук. Това е малко като да прехвърлиш проблемите от болната на здравата глава.

Русия най-малко е искала да цепи Украйна и най-малко имаше интерес от това - обаче провокациите на Запада доведе до нарушаване на равновесието между източните (и Крим) и западни провинции. Да се сърдят на себе си - като вършиш нещо поемаш и негативите от действията си. Застрашаваш интересите на Русия, Русия действа. Застрашаваш интересите на САЩ, САЩ действат. Пак казвам дали ни харесва или не е тотално отделен въпрос - това са реалностите на геополитиката. В случая Украйна е от ключово, политическо, икономическо и стратегическо значения за Русия - нямаше как Русия да не реагира и да наблюдава случващото се в нейния заден двор. Обаче САЩ и ЕС много си повярваха и забъркаха поредната каша (както и многото други).

Със сигурност Русия има грехове, като всяка империя и тя действа по-агресивно. Обаче пък САЩ и ЕС да се правят на света вода не напита, ми дойде, меко казано, в множко - при положение, че не са спрели да воюват по целия сват, и да качват и свалят правителства по целия свят, няма как да застана на тяхна страна. Ето тяхната агресивна политика е целия проблем - това с Украйна и Русия е евтин трик за отклоняване на вниманието от себе си, та да забравим поне за малко за техните изцепки (само си спомнете, например, разкритията на Сноудън и някой да ми каже това дали е законно и кви мерки ще вземат това да не се повтаря).

Аз съм щастлив по две причини - някой трябва да напляска САЩ и да им покаже, че няма да са едноличния хегемон на света и да си оправдават завоевателната политика с "демокрация" и тем подобни изтъркани лозунги, на които и малките деца вече не вярват. Второ, в следствие от първото има шанс да влезнем в многополюсен свят, в който няма да има една свръх държава, която да казва на другите кво да правят и да се бърка в работите на другите държави постоянно - т.е. най-накрая ще има някакъв баланс, който вече ще е доста по-голяма гаранция за мирно съществуване. Това е добре за нас понеже ще може да лавираме между тях и така да се отървем до няква степен от колониализма, наложен ни от Запад или пък Изток, т.е. може да сме малко по-независими (ако пък въведем пряка демокрация и ни питат за почти всичко важно, завинаги им показваме червения картон).
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Второ, в следствие от първото има шанс да влезнем в многополюсен свят, в който няма да има една свръх държава, която да казва на другите кво да правят и да се бърка в работите на другите държави постоянно - т.е. най-накрая ще има някакъв баланс, който вече ще е доста по-голяма гаранция за мирно съществуване. Това е добре за нас понеже ще може да лавираме между тях и така да се отървем до няква степен от колониализма, наложен ни от Запад или пък Изток, т.е. може да сме малко по-независими (ако пък въведем пряка демокрация и ни питат за почти всичко важно, завинаги им показваме червения картон).

За всяка думичка която си написал си много прав, ама това хич не го виждам! То Русия спре ли им тази политика и те ще фалират моментално! Барабар с ЕС! Може би, съзнават това и за това са тръгнали Ва Банк срещу Русия чрез Украйна! Защото Русия чрез Сирия им показа, че това вече няма да го бъде! В Югославия, в Тунис, Мароко, Египет, Либия бяхме още не толкоз силни и смели, но от тук нататъче(Сирия) ще ви ...м .....а, ако не престанете!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Хаххахахаххаааааааа, ей опасен е тоя човек.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нито съм примрял да защитавам външнополитическтие изпълнения на американците, нито съм тръгнал да ги превъзнасям. Те си имат прилично богата история на срамни глупости, които са творили навсякъде по света. Асоцирането на МВФ със САЩ е пълна глупост - квотата на САЩ (и съответно гласовете които имат) в МВФ е само около 17%. За справка - за Венецуела примерно е малко над 1%. Светът не е черно-бял, въпреки че по същият начин хората лесно обвиняват банките че заробвали, но не отчитат факта, че хората сами са отишли да искат кредити от тях.

Щях да ги превъзнасям иначе ако светът беше само Русия и само САЩ и средно положение не беше позволено - или едните или другите. Това е горе-долу света на стратезите от кварталната кръчма. Последно Русия и САЩ събрани заедно не държат дори половината световна територия, население, БВП, численост на войска и т.н и т.н.

Аз нещо не го виждам еднополюсен света, каквито и глупости да дрънкат онези ошмулени воленови лумпени. Примерно не виждам как американците принуждават Китай да им върши каквото им скимне. Или ЕС. Или дори онези от ОПЕК начело със Саудитска Арабия. В крайна сметка, американците зависят от тях и скъсването на отношенията им ще доведе до доста неприятни сътресения, на практика ликвидирайки до голяма степен "хамериканския" начин на живот.


Адският проблем на воленовците и тем подобните е че търканията се решават обикновено по дипломатически път и без излишен екшън и драма. Когато нещо се случва, обикновено се случва, обикновено същото е достатъчно обсъдено където трябва и който е имал възражения, си ги е изказал и противоречията са до голяма степен изгладени. Дълбоко се съмнявам че американците могат да направят каквото им скимне без да питат никого, няма да им излезе изгодно.

Обаче на анти-империалистическите фенове на руската империя, анти-фашистите едновременно с това анти-евреи, анти-глобалистите, дращещи в интернет, точно това им трябва - истерични гръмки изказвания, дрънкане на оръжия и по възможност постоянната заплаха от ядрен конфликт, тоест да върнем времената от студената война. Това предполагам е много по-красивият (според тях) двуполюсен модел. Само в такава обстановка тип "WWF:Разбиване!" те могат да процъфтяват, защото са силни в лозунгите и кечистките изпълнения и слаби в почти всичко останало.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19   Нагоре
« назад напред »