Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу

Автор Тема: ТРАГЕДИЯ  (Прочетена 29439 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #90 -: Jul 23, 2014, 19:05 »
А не е така, туй това 'ората тука и от компутари разбираме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #91 -: Jul 23, 2014, 19:29 »
Цитат
А не е така, туй това 'ората тука и от компутари разбираме.

Сетих се нещо... преди време, имах нездравословния навик да преглеждам нюз.бг. Та там у форума, се подвизаваше някаква лелка, която явно омъжена за датчанин и живееща в Дания. Женицата просто се опиваше от тоз невроятен факт. Та от нея научихме, какви невероятни кавалери били датските мъже. Галантни, с обноски... докато българският мъж -- какво? Пикае под душа и пърди в леглото.

та така  [_]3
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #92 -: Jul 23, 2014, 23:18 »
Тая лелка май я знам отдругаде. Искаше да става веб девелопер на дърти години по едно време, не беше много красива гледка. Ако става въпрос за същата де. Ама като гледам, май е същия клиничен случай.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #93 -: Jul 24, 2014, 01:03 »
Ем то това тракиец не е много за гордост, като се има предвид елините какво са мислили за тях: получовеци, нецивилизовани и необразовани, пияници и варвари. Сигурно и тракийците не са имали хубаво мнение за елините де, ама на - очевидно не е останало до днес че да разберем.

Ще се хвана за цитата на гат3вай, за да споделя нещо за траките, което може да ви е интересно.

Първо, естествено няма как да се съглася с горния цитат, т.к. е точно обратното, но заради безброй лъжи и манипулации, истината за траките, се изопачава. Елините са копи-пейстнали поне 50% от културата и достиженията си от траките. А пък, както знаещите, търсещи и мислещи хора знаят българи=траки. Който си прави илюзиите, че това е някакво голословно мое твърдени му предлагам да се запознае със следните няколко доста интересни материала:

1) "Безсмъртното тракийско наследство": http://sparotok.blogspot.be/2013/06/blog-post_25.html

2) "Какво дадоха траките на света?": http://sparotok.blogspot.be/2013/05/blog-post_31.html

3) "Защо Линеар Б не може да е гръцка писменост?": http://sparotok.blogspot.be/2013/05/blog-post_14.html

4) "Кой съчини мита за изчезването на траките?": http://sparotok.blogspot.be/2013/01/blog-post_24.html


С една дума няма да е пресилено да кажем, че траките (=българите) са в основата на съвременната цивилизация :) Това, че сега сме зле е отделен въпрос, ама нека поне за миналото си да бъдем коректни.

ПС: Искам да разсеям и един друг мит, който често ми се случва да чувам/чета - той е относно расизма в България. Не че няма такъв, обаче едва ли е повече от средното характерно за останалия цивилизован свят. Та съм стигнал до извода, че расизъм има навсякъде, вкл. и във великите демокрации на Запад  - ако не си местен си от леко до доста прецакан :) Ама повечето българи, които не са се застоявали за по-дълго навън няма как да го знаят това, поради, което лесно някой може да им внуши, че са много големи расисти (което се и прави постоянно, и целенасочено). Например на един по-тъмничак колега учен (и един негов познат) са му вадили пистолет в Берлин, както и е получавал разни заплахи за смърт в други части на Германия. Да не говорим, че това също се усеща в отношението на отсрещното страна, нещо, което на мен лично ми се е случвало нееднократно в същата Германия.

ПС: относно БГ мъже и Западните им еквиваленти - отново се подценяваме за кой ли път, все едно там са някви богове. А истината е, че познавам не малко българки и други чужденки, които са били женени или са имали връзка с такива богове (мъже), ама в момента са щастливо разведени/разделени :)

Както и да е, продължавайте да вярвате, че сме най-зле от всички и за нищо не ставаме, със сигурност това ще ни помогне да излезем от кризата, в която се намираме :)
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #94 -: Jul 24, 2014, 03:26 »
Процентите е напълно възможно да са много повече от петдесет. Но моля те, когато показваш своя теза, не я уповавай на Спароток. Той е имбицил, неграмотен и графоман. Такъв човек може само да навреди на тезата ти, не да я защити.

Траки и българи не е тъждествено равенство, както си го написал. Имало е много тракийски народи, много български и още славянски. Ние сме някакво осреднено състояние на част от тези народи. В началото на съюзната държава траките не са участвали. Дори не са участвали всички български племена намиращи се по това време на балканите.

Голяма част от траките са елинизирани, латинизирани и дори както писахме по-нагоре германизирани. По между другото тази черта се е пренесла и в днешният българин. Доста често и днес се кланяме на чужди богове. Днес се американизираме, а преди десети друго и така.

У нас фашизмът не е характерен и няма как да бъде, защото винаги сме живели в мултиетническа, мултиверска среда. Тук чисти народи просто не са съществували никога, след идването на гърците на полуострова. Оттам насетне, винаги е било мултикултурна среда. Старите българи също, където и да ги слагаме по картата, от Кавказ, през Иран до Алтай, на всички тези места е имало много народи.

При нас е характерно по-скоро обратното. Прецакан си, ако си българин. На чужденеца не само нашенките гледат с по-добро око. И нашенците го правят. И той като нежната половинка дава дупе, макар това да не е точно буквално.

Това правило си има изключения, като например случая с колегата на Гейта. Но е показателно например, че по света негрите ги бият, а у нас е обратно. Тук малкото негри, които са наоколо, са тези създаващи проблеми.

Дали ставаме за нещо не знам, но като гледам на какво дередже се докарахме за пореден път, не бих заложил на този кон.

п.п. Иска ми се да се върна на статията, което обсъждахме по-нагоре. Тезата, че сърбите и хърватите са един народ разделен само от религия винаги ми е била подозрителна, както ми е подозрителна тезата, че ние и македонците сме едно. Още преди Злати да изрови въпросната статия споменах два странни факта. Първият, че този уж сръбски народ пише на ъглова глаголица в продължение на хиляда години и, че е кръстен на Кубрат.

Но твърдението от статията, че това е заради сина на Аспарух, не е вярно. Първо Алцех няма как да е син на Аспарух, защото е по-стар от него и второ, той не се е намирал в днешна
Хърватия.

Но моите чуденки сами по себе си не могат да служат за доказателство на нещо, защото например румънците до IXX век пишат на кирилица и нямат нищо общо с Рим въпреки името си.

Но след като се намериха и генетични доказателства, че хърватите не са чисти славяни, то тезата, че са едно със сърбите, най-накрая трябва да се преразгледа. 
« Последна редакция: Jul 24, 2014, 03:28 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #95 -: Jul 24, 2014, 09:03 »
Хайде на оставките. Да ги видим сега.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #96 -: Jul 24, 2014, 11:04 »
Абе може и българите да имат много общо с траките. Наскоро разбрах че корупцията била много силно застъпена при траките. Даването на подаръци на тракийските царе гарантирало ответните услуги в зависимост от размера на подаръка, така елините подкупвали тракийските царе да им оказват военна помощ. Това имало някакви комични пропорции, например често приходите от такива подаръци надвишавали приходите от събрани данъци. Сега като се замисля, днешна България е същата история. Същата е откакто се помня де. Едно време се носеха торби със сланина и кексове за заветното гражданство, коняче на някой в мототехника че да ти пристигне по-бързо ладичката и тем подобни. Днес кафенца на катаджията, почерпки по институциите, почерпка на лекарите, въобще всичко ново е добре забравено старо.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #97 -: Jul 24, 2014, 13:40 »
въобще всичко ново е добре забравено старо
Живеем в капитализъм откакто свят светува - нормално е да разпознаваш проявлението на характеристиките му във всяка сфера на живота от всяко време. И това далеч не се отнася само за българите - не е народностна черта, а се дължи на незнание за осигуряване на обща достатъчност от прадедите ни, та до днес. Та... едва ли корупцията (и която и да е друга капиталистическа характеристика) може да е показател за каквато и да е връзка (или липса на такава) по темата с произхода.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #98 -: Jul 24, 2014, 14:34 »
Ми щом като никой никога досега не е живял в нещо различно от капитализъм, една велика теория ми се заформя в главата. Капитализмът ни е генетично заложен. Дам, това обяснява защо всякакви опити за въдворяване на социализъм пропадат трагично. Не можем да избягаме от природата си в крайна сметка. Можем де, но онова няма да са хора.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #99 -: Jul 24, 2014, 19:05 »
Аз това зло фейсбук не го ползвам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #100 -: Jul 24, 2014, 19:57 »
Капитализмът ни е генетично заложен.
Би имало полза тези спекулации с генетичните заложености да спрат. Защото гените не са краен показател, какъвто биват изкарвани. Те са само начален. Могат да дадат добра информация откъде тръгваш, но не и докъде ще стигнеш. Няма невъзможни неща - има само такива, които не знаем как стават, и такива, за които нямаме желание. Но да, колко лесни за контрол са хората, вярващи в невъзможностите си, в които (било сами или от някого другиго) са убедени.

Иначе да. И друг път съм го казвал, че за излизане от капитализма е нужна промяна у човека, еволюция, само дето е нужна само на ментално ниво, няма нужна от физическа. А дали тогава хората ще продължават да са хора... въпрос на гледна точка, а въпрос на гледна точка е и текущото определяне дали хората са хора, така че тук няма промяна :P
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #101 -: Jul 24, 2014, 20:07 »
Не е точно така, капитализма се ражда към осемнадесети век и до към след средата на двадесети вече е приключил. Просто Нетер обича да се изразява много метафорично. И някак си незнайно защо вярва, че пълният стомах ще ни направи по-добри хора. Дори днес има просто задоволени, разглезени, чак до презадоволени, но не се забелязва засилен хуманизъм в тези прослойки.

От друга страна, тръгвайки от буквализираната постановка на Нетер, предполагаемо свършвайки с грешен извод, любим тролски трик на Гейт, той някак си съумя да изведе почти аксиома. Доколкото свободният пазар, като пряк наследник на капитализма, наистина прилича много на природен закон (закона на Дарвин), то той днес е единственото в човешкото общество, което има някакъв допир с природата. Но все пак има известна разлика. Подбора на видовете, естественият подбор, които от хилядолетия не действа за хората, ако въобще е действал някога, обикновено не, ами винаги, завършва фатално. При нас фаталните последици, когато се наблюдават, са в резултат на грешка.

п.п. Гледам, че съм писал заедно с Нетър. Нетъре, позволи ми да не се съглася с еволюцията. Без бой си признавам, че ще цитирам, защото такава мъдра мисъл, каквато ще изрека, не мога да измисля сам. Електрическата крушка не е дошла в резултат на еволюция на газените лампи. Леленият от теб технологичен комунизъм, може да дойде единствено в резултат на революция.
« Последна редакция: Jul 24, 2014, 20:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #102 -: Jul 24, 2014, 20:35 »
Аз мисля че има и друго решение: свръх демокрация/колективен разум.
Да се електронизират изборите и за всичко да се пита народа. Ставаш сутрин и докато си пиеш кафето гласуваш за десетина проблема които се нуждаят от гласуване.
Всички документи на правителството -  в интернет.
Счетоводната система на властта - онлайн в реално време, в режим само за четене.
Всички политици с рейтинг - някой падне ли на 0% - си стяга багажа сам. Падне ли под -10% в панделата без никакво умуване.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #103 -: Jul 24, 2014, 20:51 »
Ако ние сутрин ще гласуваме за всичко, то политици не са ни нужни. По между другото, отрицателният рейтинг е невъзможен. Но дори да беше, предложението е отличен повод за извънредно лесен за въвеждане тоталитаризъм.

Както и друг път съм имал повод да споделя, аз съм твърд противник на електронното гласуване. От една страна то е дискриминация. Но не просто е дискриминация, то е свръхдискриминация. Обикновената е по един признак, тук е поне по три. И не е достатъчно това зло, ами електронното гласуване не изисква абсолютно никакви усилия, за да бъде фалшифицирано. И не просто фалшифицирано, защото фалшификатът остава следи. Тук, освен че не изсква никакво усилие, не остават и никакви следи. Изобщо мечтата на всеки покварен мерзавец с болни амбиции за тирания.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: ТРАГЕДИЯ
« Отговор #104 -: Jul 24, 2014, 21:08 »
Ако ние сутрин ще гласуваме за всичко, то политици не са ни нужни.
това е целта - 5 човека вместо 500 - по-лесно се контролират

По между другото, отрицателният рейтинг е невъзможен.
числата и праговете са примерни

От една страна то е дискриминация. Но не просто е дискриминация, то е свръхдискриминация.
Да, мангалите ще трябва да се научат да четат за да си заслужат кебапчетата, а фереджетата да инсталират интернет.

ами електронното гласуване не изисква абсолютно никакви усилия, за да бъде фалшифицирано. И не просто фалшифицирано, защото фалшификатът остава следи. Тук, освен че не изсква никакво усилие, не остават и никакви следи
Не и ако се направи както трябва.
Може отговорностите във властта да се разпределят- например Централна власт и Местна власт (така е в белите държави, а и в някои цигански държави дори - многофакторна отентикация :).

Прилагане на демокрацията в чистите й форми ( и малко електронизация)

Нещо повече - в дроп листата може да бъдат кандидати - цялото население - ето ти мажоритарен вот, а не партиен
« Последна редакция: Jul 24, 2014, 21:12 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
« назад напред »