Автор Тема: Малко насочване моля!  (Прочетена 6201 пъти)

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Малко насочване моля!
« Отговор #15 -: Sep 05, 2016, 13:02 »
Мисля от известно време да напиша едно програмче. Хрумна ми, като видях как една моя бивша колежка се рови по тефтери, бележчици, телефона си, лаптопа, два дена, докато намери телефона на един нейн клиент. Отдавна е там и да кажа, че е разхвърляна, не е. Та ми хрумна да ѝ спретна нещо малко, дето да може да ѝ служи да си води нещата. Клиентите, договори към тях, срещи кога е провеждала, бележки към всичко, може би и календар. Ще ми е добро упражнение. Та въпроса ми е, какво да използвам за база данни? Не искам да се инсталира никакъв сървър, та евентуално нещо от рода на SQLite. От няколко месеца разбрах още, че имало на този свят нещо, дето се наричало NOSQL, обаче и там сървъри. Mongo, Couch и разни такива. Трябва и да може да се криптира базата, та да няма достъп от други хора.

Само да не се получи нещо подобно:

Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Малко насочване моля!
« Отговор #16 -: Sep 05, 2016, 23:32 »
То май беше казано, ама ...
SQLite не поддържа мрежови връзки, т.е. данните не може да се споделят на няколко устройства.
Thunderbird е чудесен пощенски клиент с много добра адресна книга. Сравнително отскоро има и календар със срещи и задачи. Споделянето на календара работи добре. Споделяне на адресна книга не съм правил. Криптиране - също.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3