Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 170910 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1965 -: Sep 06, 2022, 00:35 »
не знам с каква инит система е магеят-а, ама с това не става ли:

sudo systemctl stop ssh
sudo systemctl disable ssh
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1966 -: Sep 06, 2022, 10:20 »
Джет, с това systemctl стана, благодаря  [_]3
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1967 -: Sep 07, 2022, 17:00 »
Не забравяй и да го маскираш че (след) някое (най-вече системно) обновяване да не го подкара отново

Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo systemctl mask ssh


https://askubuntu.com/questions/816285/what-is-the-difference-between-systemctl-mask-and-systemctl-disable
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1968 -: Sep 07, 2022, 17:03 »
Б*ф мааму кой разправяше че за всичко има(ме) прецедент(и)

Безпрецедентно
https://m.dir.bg/dnes/krimi/lekar-ot-pirogov-otkri-kolata-si-hermetizirana-s-montazhna-pyana-dokato-e-na-gosti

Все още не е ясно колко ще струва ремонтът", посочи д-р Митев. Той подчерта, че все още не е намерен и сервиз, който да се заеме с поправката, тъй като случаят е прецедент.

П.П. Това ми прозвуча малко като последните думи на гъбаря...
- Не знам какво ми е, ама със сигурност 100% и отгоре, Не е от гъбите!
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1969 -: Sep 07, 2022, 18:30 »
Не забравяй и да го маскираш че (след) някое (най-вече системно) обновяване да не го подкара отново

Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo systemctl mask ssh


https://askubuntu.com/questions/816285/what-is-the-difference-between-systemctl-mask-and-systemctl-disable

Благодаря за инфото!

А за този доктор.. някой много ще му е имал зъб, че да си играе поне половин час през нощта да му запенва така колата.

Преди доста години, едни мои съседи в блока, където живях тогава, имаха дългогодишна разпра. Накрая единия през нощта, замъкнал в коридора удължител и електрожен и прикапал на няколко места желязната врата на апартамента на своя опонент. Докато опонента и семейството му спят. Сутринта няма излизане за работа.

П, П. Прави ми впечатление, че тая команда sudo я споменавате сравнително често тук, при разни въпроси относно линукс, а съм я виждал и по дебиански форуми (например в аскубунту). Каквото знам за нея, е, че чрез нея от юзъра изпълняваш команда като руут, и трябва да пипнеш едно файлче- /etc/sudoers, по спомен. Просто си приказвам, аз по стар навик със su -l се логвам от юзъра в руут, пускам си там каквато команда искам като руут и после с exit излизам от руута. Може би това sudo е за удобство, да се спести писането на паролата на руута в терминала.
« Последна редакция: Sep 07, 2022, 19:04 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1970 -: Sep 07, 2022, 18:37 »
Така се случва на мръсниците.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1971 -: Sep 07, 2022, 19:39 »
Доктора 100% ще има застраховка. Иначе сервиз ще се намери, като играе кеша. Първото, за което се сещам, е ацетон- разтваря пенополиуретана, ама дали няма да разтвори лака, боята и уплътненията..
Застрахователя сигурно ще откаже изплащане на целия масраф- сега тук разсъждавам общо, но каското покрива щети по автомобила, като да речем по народному, надраскано, огънато, счупено.. тук имаме напластяване на външен агент (пяната), който реално не чупи колата, а ти пречи да я ползваш  ;D Ако вследствие премахването на пяната, от сервиза са принудени да разрежат/разтворят с химикал пяната и това увреди уплътненията на вратите и боята, какво става- ха сега де, ами те твоите майстори в сервиза са я счупили.. интересен казус  ;D Любопитно ми е застрахователя ще избяга ли по тъча, ще има ли дело и какъв ще е изходът му, чисто професионален интерес  :)
Ако има опция при полицата "доверен сервиз", на застрахователя, там вече няма къде да бягат. Но наистина казусът е много интересен.
То зависи и какви са клаузите в застрахователната полица. Според мен това е увреждане на колата, но мнооого ми е интересно дали (и как) ще се извърти застрахователя в тоя случай.
« Последна редакция: Sep 07, 2022, 19:57 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1972 -: Sep 07, 2022, 20:21 »
Колата не е отваряна за да се сложи пяната, така, че не е толкова страшно. Има едни пистолети с горещ въздух - за махане грубо. После финно с ацетон.
Може да се направи и едно приспособление като пирограф - реотанче също ще свърше работа.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1973 -: Sep 07, 2022, 21:46 »
   ацетона разтваря/почиства само още не втърдената пяна. един път като се втърди вече въобще не става с ацетон.
и си мисля че боята е много по податлива на разтворители отколкото втърдения полиуретан. много гадна работа.
« Последна редакция: Sep 08, 2022, 04:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1974 -: Sep 08, 2022, 08:29 »
А бе то може и да не е на професионална основа там... някой да му е имал карез. Нали пишеше че станало докато бил на гости... Явно докато докторчето е уплътнявало нечия мадама, въпросният някой си е уплътнявал времето с една толкова правилно паркирана кола на паркинга  :P
Така де, барабата не може да му се опре на пачките, ама и другия не мож го стигна по бързото втвърдяване. Ми така де, оня там горе докато го втвърди, другия долу ..може и няколко бирички да е ударил докато чака пяната да втвърди. Няколко, щото те баш тия каръци винаги си ги поръчват по две, ей тъй, да могат да си се чукат сами.

Между другото ако по някакъв начин я отворят не му и трябва много фино чистене, тамън по добре ще уплътнява... А бе какво стана с оная там Мара ли беше - отварачката? Или тя с таквиз не се занимава.

Мен друго ми стана интересно, ако ти 'санират' така колата на платен паркинг и ти изтече там предплатените... Имат ли право да ти я дигнат или ще трябва да плащаш паркомясто докато дойдат твоите хора от сервиза... Най вероятно ще я дигнат, ами после пък оттам как ще си я откараш? И най важния въпрос, кой кого ще съди после и за какво... Май работата става - всеки за себе си, бог срещу всички ;D
« Последна редакция: Sep 08, 2022, 08:35 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1975 -: Sep 08, 2022, 09:04 »
Подучух, че щяла да си връща „музикалната“ кариера, което според злите езици значи, че се развежда. Ако броя правилно е за четвърти път, но не по-малко от трети. Двама от женихите ѝ съм виждал на снимка, знам още един (настоящия), а ми се върти нещо, че имаше още един преди него.

Но там работата е само мултимилионери. Примерно критерия е такъв — можеш ли днес преди обяд да си купиш Бентли? Ако не можеш, не си достатъчно богат, за да сексуализираш Мара.

=*=

За последното изречение не ми се ще да питам от къде дойде. Ти си бая начетен и подозирам, че е от книга, може би известна и може дори аз да съм я чел. Но според повечето религии, Той не е такъв. Това е някакъв демоничен бог.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1976 -: Sep 08, 2022, 10:29 »
Подучух, че щяла да си връща „музикалната“ кариера, което според злите езици значи, че се развежда. Ако броя правилно е за четвърти път, но не по-малко от трети. Двама от женихите ѝ съм виждал на снимка, знам още един (настоящия), а ми се върти нещо, че имаше още един преди него.

Но там работата е само мултимилионери. Примерно критерия е такъв — можеш ли днес преди обяд да си купиш Бентли? Ако не можеш, не си достатъчно богат, за да сексуализираш Мара.
...

   Aбе кашик, какви ги пишеш бе ?

   Смяташ ли,че някой,който може днес преди обяд да си купи Бентли,
ще се занимава с 40+ годишната отварачка !?!  ;D
   И това на фона на десетките (ако не и стотици) хиляди 18-- кифли с
курвенски наклонности,които биха се задоволили с много по-малко ?

Ъ ?!?
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1977 -: Sep 08, 2022, 20:04 »
Тез китайци бе, като оня живачния терминатор са - даже към Ф-35 са се прилепили  ;D

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/pentagon-stops-accepting-f-35-jets-check-chinese-content-source-2022-09-07/

П.П. А тук, да се смееш ли, да плачеш ли..

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/zhenite-v-es-veche-imat-kvota-v-upravitelnite-saveti-na-kompaniite

Квотен принцип за пол.. не трябва ли да е според кадърността, а не пола? Че и става въпрос за частни фирми? Еврогейци..
Има ценни коментари под статията  :)
« Последна редакция: Sep 08, 2022, 20:15 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1978 -: Sep 08, 2022, 21:17 »
Queen Elizabeth II has died, Buckingham Palace announces
https://www.bbc.com/news/uk-61585886

най-дълго управлявалия монарх на 96 г. от които 70 годинки на службу роду и народу.
...между другото и за това са виновни пак американците т.е. американките т.е. само една де - оная дето завъртя главата на чичо и та трябваше баща и да стане монарх та тя да го наследи...

спестиха малко новичок, сега единствения проблем на джуджара е дали да (си) (о)стане най-дълголетния монарх в Азия или... да се пробва и на Европейското  ::)

П.П. А сега да ги видим канадците - бащице на кого ни остаяш  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1979 -: Sep 08, 2022, 21:32 »
Queen Elizabeth II has died, Buckingham Palace announces
https://www.bbc.com/news/uk-61585886

...между другото и за това са виновни пак американците т.е. американките т.е. само една де - оная дето завъртя главата на чичо и та трябваше баща и да стане монарх та тя да го наследи...

Всъщност не са. Има ли пакост, търси българската връзка. Ако някой ще краде костите на Чарли Чаплин, няма как да не е българин. Странно, как при Джокондата не сме били замесени. Чиста случайност.

Хъм, да. Има българска връзка. Пича (Джордж се е казвал) прави тайно пътуване с влак до България, за да пита Дънов, какво да направи. Онзи естествено му е казал, че по-важно от любовта няма и да остави трона на тия лицемери англетата. Естествено, че го е послушал и е изживял един щастлив живот.

Последното и аз се опитвам да го спазвам и не съжалявам за никакви загубени възможности. Но всеки сам си избира живота.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear