Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 53   Надолу

Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 60930 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #480 -: Dec 12, 2023, 22:32 »
И лекинко навлизане в бъдещето - с бутонките (напред) - търсят се млади матричари че времето на йеничарите отмина веке  :P

https://www.instagram.com/yurii_yeltsov/reel/C0JtlHeN_sj/
https://www.instagram.com/yurii_yeltsov/reel/Cym7d15tBxL/
https://www.instagram.com/yurii_yeltsov/reel/C0gpp_ZNIOE/
https://www.instagram.com/p/CwVR5yONXgQ/

Кой каквото му душа сака - ИИ слушка и изпълянва ..и не папка (много - само ток и жица и матрица)
 [_]3 [_]3 [_]3

П.П. И както казваше Хайнлайн (още навремето) - всяка прилика (и/ли разлика) със съществуващи хора, богове и планети е случайна  8)
« Последна редакция: Dec 12, 2023, 22:34 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #481 -: Dec 12, 2023, 23:01 »
Малко ме е яд, че се ползва за такива глупости.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #482 -: Dec 12, 2023, 23:03 »
Яд, не яд... ще трябва да свикваме с новото
то... и нашите навремето ги беше яд на Мадона, ама... какъв е другият избор... като лудитите ..в небитието

П.П. А като се сетя че само преди няколко години на едни познати бащата (възрастен дядка) отказваше въобще да ме слуша като го заговоря само повтаряше - Т'ва.. компютъра дето ще ми кара коля(та) - той така си говоереше и се обръщаше на другата страна с един особен жест в стил НЕ ме занимавай с глупости - разговорът е приключен - за него "тесла" си беше и си остава дърварски инструмент и те т'ва е...


П.П.П. Няма значение - важното е там .. да се подмокрят девойките, нищо че (вече) не изглеждаш така ...Мдам времето нa конзолата отмина - К'во е т'ва ASL, опашки за банани и т.п.  :P

вече ще си ги мерят ИИ-тата

..за съжаление не всички го използват пълноценно
« Последна редакция: Dec 13, 2023, 00:57 от remotexx »
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #483 -: Dec 14, 2023, 14:40 »
Здравейте!
Някой гледал ли е филма A.I. Rising?. В този филм пращат сръбски астронавт на име Милутин с космически кораб на мисия в Алфа Кентавър, за да занесе там идеологията Juche, понеже на Земята капитализмът бил победил отдавна и вече трябвало да се изнася в космоса. На борда на кораба освен астронавта имаше и женски киборг на име Нимани с операционна система Tifa 1.354 с над 500 режима на работа на сексуална робиня. Още на 19-тия ден от началото на мисията Нимани вече беше сбъднала всичките сексуални фантазии на Милутин. Той обаче после се влюби в нея, реши да я освободи и изтри операционната система Tifa 1.354, заедно със законите на Азимов. След като я рестартира Милутин много я загази - Нимани почна да я "боли главата", спря да му пуска, почна да се цупи, да се инати и да го обвинява в какво ли не. Той изпадна в тежка депресия, няма къде да се махне, няма и ракия на борда. Накрая нещата свършиха трагично. Аз толкова поучителен и визионерски филм на тема AI скоро не съм гледал. На 4-то място в IMDB, не знам кои са другите 3 преди него.
« Последна редакция: Dec 14, 2023, 15:17 от vektorman »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #484 -: Dec 14, 2023, 15:58 »
Имам спомен, че съм гледал такъв филм.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #485 -: Dec 14, 2023, 22:23 »
Днес ми се обнови па Хрома и... има(м) новина
https://www.google.com/intl/en_US/chrome/whats-new/m120/

битката вече преминава към съществената си част - хората срещу ИИ
сега (оналйн) магазинерите - скоро и други професии

Кък тъй ши им дават безплатно моите купони без да са ми минали през ръчичките т.е. през моя сайт/магазин че да ги стисна с ей тия кунки за токпите и да им продам и още един билюк боклуци дето не им трябват докато ин го дам аз тоя код (за отстъпка)  :o Чи и ж' им ка'ат къде околовръст го има по тънката лайсна  :o

П.П. Както казваше майстор Йода - Винаги има (и) по-голяма риба
И вече големите почват да изяждат по-малките и надолу по хранителната верига... бъдещето не чака (дедовците да се натутка/ме, нито да доживеем до пенсия.. макар че като се замисля, може би ИИ по-добре ще/ше да ги управлява тия фондове)

Интересно дали го има всичкото това и за/откъм тъмнатa страна на силата.. ъ-ъ-ъ така де мрежата (вие ме разбрахте)

ценоразписа е ясен, но търсенето и предлагането дали го има в същия вид
« Последна редакция: Dec 14, 2023, 22:34 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #486 -: Dec 17, 2023, 14:25 »
Докараха женския ИИ..

https://www.youtube.com/watch?v=kVu3_wdRAgY

Ама и за дамите трябва да измислят нещо, пък да не забравяме там и всякакви транс+ ..........
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #487 -: Dec 23, 2023, 03:44 »
Намерихме ново захранване - вече може да почва ерата на ИИ

https://nauka.offnews.bg/fizika/nova-era-v-iadrenia-sintez-amerikanska-laboratoria-postiga-zapalvane-199917.html

а ние... (т.е. женските) ще минем на самоопрашване (лошото е че мечките ще спрат да носят мед)
https://nauka.offnews.bg/zhivotat/tcvetiata-se-otkazvat-ot-uslugata-na-nasekomite-i-evoliuirat-kam-samoo-199915.html


П.П. Обичате ли понички?
https://nauka.offnews.bg/kosmos/nashata-vselena-naistina-mozhe-da-e-triizmerna-povarhnost-na-ponichka-182837.html
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #488 -: Dec 23, 2023, 12:27 »
Намерихме ново захранване - вече може да почва ерата на ИИ

https://nauka.offnews.bg/fizika/nova-era-v-iadrenia-sintez-amerikanska-laboratoria-postiga-zapalvane-199917.html

а ние... (т.е. женските) ще минем на самоопрашване (лошото е че мечките ще спрат да носят мед)
https://nauka.offnews.bg/zhivotat/tcvetiata-se-otkazvat-ot-uslugata-na-nasekomite-i-evoliuirat-kam-samoo-199915.html


П.П. Обичате ли понички?
https://nauka.offnews.bg/kosmos/nashata-vselena-naistina-mozhe-da-e-triizmerna-povarhnost-na-ponichka-182837.html

   Личното ми мнение е,че термоядрения синтез е бъдешето,
Не като перки,солари и тем подобни малоумия.

   Но ...
Съобщения за успешен термоядрен синтез има от ... 1992 година.
В някаква лаборатория в Англия.
Минаха над 30 години и ... кво ?  :o



   Пак пишеш някакви бодрячески съoбщения за това колко веУики
са американците,колко са напреднали и т.н.
Всъщност са гОла вОда,китайците и руснаците са много по-напред ...
« Последна редакция: Dec 23, 2023, 13:03 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #489 -: Dec 23, 2023, 16:52 »
Цитат
Всъщност са гОла вОда,китайците и руснаците са много по-напред ...
Някакви факти или само бълнуване.

Ядрения синтез е поредния блян, който е винаги на едни 20-30г. Колкото поввче се "наближава" започват да изскачат нови проблемчета едно от друго по-интересни.
Ама ти си по бляновете - квантови компютри (като универслани компютри), китайското "чудо", преди това сигурно японското такова, руските Кинжали, Сармати, Армати (вундервафе), комунизма и пр (а забравих остъкляването и победата във военната операция, заг(н)иването на Запада и световната доминация (пак)).
« Последна редакция: Dec 23, 2023, 17:03 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #490 -: Dec 24, 2023, 02:43 »
Наскоро изгледах два-три филма от тия по новите... надявам се (по-)скоро ИИ да подхване и тоя бизнес че иначе лошо... тия дето сега завършват.. за нищо не стават. Едни тъпи диалози, едни реплики копи/пейст, някой "герой" го  помилват неоснователно още в началото (го оставят жив) без причина и ти е ясно че щото ще им трябва накрая щото така е по сценарий и т.п.

та така... чакам вече оскар(и) за сценарист(и) на ИИ  [_]3

...
Ghosted
Mission Impossible - последния (първа част, дано не съберат кинти за втора)
особено след втория ми се прищя.... да изгледам отново - Кацнал на едно дърво на Луи дьо Финес има къде по смислен сценарий (при все че е измислен)
« Последна редакция: Dec 24, 2023, 03:13 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #491 -: Dec 24, 2023, 10:46 »
Цитат
Всъщност са гОла вОда,китайците и руснаците са много по-напред ...
Някакви факти или само бълнуване.

Ядрения синтез е поредния блян, който е винаги на едни 20-30г. Колкото поввче се "наближава" започват да изскачат нови проблемчета едно от друго по-интересни.
Ама ти си по бляновете - квантови компютри (като универслани компютри), китайското "чудо", преди това сигурно японското такова, руските Кинжали, Сармати, Армати (вундервафе), комунизма и пр (а забравих остъкляването и победата във военната операция, заг(н)иването на Запада и световната доминация (пак)).

   Пак нещо не си прочел както трябва,бил си пиян или нещо друго ...

   Горното беше отговор на написаното от дистанционното за "голямото постижение"
на САЩистан в областта на термоядрения синтез.
Нищо особено не са постигнали - облъчили са топче,в което има смес
от деутерий и тритий с мощни лазери и се е получила малко повече
енергия от вложената и това е.
   Китайците с инсталации от типа "токамак" получават повече енергия, има
достатъчно информация в сериозни сайтове (не чекиджийски,каквито ти цитираш).

   Пак ли трябва да вадя факти,за разликата в себестойността на 1 квтч от АЕЦ
и безумната скъпотия от педерастията,наречена фотоволтаични панели ?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #492 -: Dec 24, 2023, 11:45 »
Това е старо откритие.

Не зная преди колко десетки години, някакъв пич е насочил тънка стрйка от деутерии или тритии към центъра на стъклена сфера с изтеглен въздух. Май беше изпоолзвл радиовълни с определена честота за да подпали всичко, но тежката вода в центъра на сфверата достигнала огромна температура и започнал синтез, който се самоподдържал, а онзи само трябвало да добавя още водичка. Което си е стабилна реакция.
Разбира се, по разбираеми причини това бива потулено и неглежирано тогава.

Има и подобен ядрен реактор. Парче руда ( не рафиниран уран, а руда ) отново в центъра на стъклена вакуумна сфера и отново облъчено с радиовълни. Започнало да генерира електромагнитно поле. Пича наобиколил сферата с намотки и генерирал електричество.
Уранова руда, с почтти нормален радиационен фон. Няма ядрен разпад, ядрено замърсяване, няма ядрени отпадъци, няма сложна машинария. Ядрената енергия за мирни цели е започнала да се използва още преди да падане ядрената помба над Хирошима. Може и да бъркам за годините, но това не е от значение. От значение е, че прости генератори на електричество са съществували много отдавна, но не се ползват никъде и са полузабравени.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #493 -: Dec 24, 2023, 13:03 »
   Не е изключено да е вярно.

   Аз бих споменал и студения синтез на Флайшман и Понз.
Но май не е само паладий и платина в съд с тежка вода ...



   Кой силово пречи на внедряването на тези открития ли ?
Пак ли да споменавам уродливите дегенерати Ротшилд,Рокфелер и т.н.  >:D >:D >:D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #494 -: Dec 25, 2023, 05:35 »
Кой от двамата беше казал на Н. Тесла, че щом не могат да му поставят електромери, неговото безжично електричество не им е нужно.

Да, и това също пропуснах да спомена. Между атмосферата и повърхонстта на планетката има огромен електрически потенциал. Можем да захраним буквално всичко. И това не се използва.

Също, Тесла изглежда е открил, дотакато си е играл и с огромните волтажи, начин да извлича енергия от нищото. Дето сега ѝ викат енергия на нулевата точка. Каквото и да означава. Електрическата му кола изглежда да е добивала енергията си по такъв начин.

Май си струва човек да си поиграе с тези неща и да види, какво може да излезе. Качването на волтажа не би трябвало да е проблем. При слаб ток, който няма да те убие.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 53   Нагоре
« назад напред »