Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 108519 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
е тоя път поне не заседнаха но пак (го) "закъсаха", слабичка им се оказа "арматурата" на Арматите
https://t.me/ukrnastup/89610
« Последна редакция: Oct 08, 2023, 18:50 от remotexx »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Extremist Politics in Israel and Ukraine - Alastair Crooke, Alexander Mercouris and Glenn Diesen:
https://www.youtube.com/watch?v=0IKCo3MVW1o

Дълбок анализ на случващото се в момента по света и защо се случва !
Дори в рамките на една и съща държава, война на идеологии  ::)

Не искам да се самоизтъквам, малко след началото на войната в Украйна някъде тук писах че войната в най-дълбоката си същност е религиозна/цивилизационна  :o

Това беше по-скоро на концептуано ниво (нямах особено много факти) след последвалите събития и особено след това интервю, определено мога само да повторя казаното с още по-голяма убеденост !
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Не съм съгласен.
Случващото се е поради други причини. А именно, някои хора преди време не са вярвали, че могат да заблудят една камара други и по този начин да натрупат страшно много пари и съответно - власт. Но са опитали и им се е получило. И втори път им се е получило. Вероятно не им се е получавало постоянно, но са стигнали до убеждението, че могат да получат всичко. Целия свят. И оттогава работят в тази посока. Всичко е заради дрога, наречена Допамин.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Източника е важен дотолкова, доколкото може да му се има доверие. Компрометира ли се два пъти, повече не ми го цитирай. Един път се греши, втори път щом сам не си проверява информацията или лъже нарочно или е наивен глупак и затова е съмнителен.
За мен фактите са важни. Доколкото и те са факти. Такива са, чак когато се докажат от повече от един източник доказал, че заслужава доверие.

   И да допълня,смятам че е важно:

Никога и при никакви обстоятелства не съм оправдавал убийствата на хора,
независимо от кои са извършени.

Аз пък оправдавам убийството.
Понякога няма друго решение.
Колкото ии да е бил дзвер, Сталин е бил прав. Има човек - има проблем. Няма човек - няма проблем.
Някои хора съзнават, какво причиняват на другите и продължават въпреки това. Често с тях не може да се говори, точно поради споменатата от вас причина - фанатизъм. Единствения начин такъв да го спреш, е или да го затвориш доживот или да го гръмнеш. Да го затвориш има много негативи. Някои от тези нещастници имат достатъчно последователи, че да му вършат мръсната работа и отвътре.

   Винаги има решение.
Сталин няма как да е прав,ебахти и уродливия диктатор.

Между другото, Айзък Азимов (уважавам го,нищо,че е бил евреин) е казал:
"Насилието е последното убежище на некомпетентността !".
Евала му правя и за други неща: презирал е религиите,вкл. юдаизма.
Отказвал е ритуали като "бар-мицвах" и другите подобни мизерии ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Сталин е сътворил много злини. Бил е нещо като чудовище. Обаче за това е бил прав. Ако оставиш нормален, интелигентен и възпитан човек на себе си, той ще се оправи винаги. Всичките проблеми на този ще започнат в мига, когато се заобиколи с други хора. Неизбежно е. Затова, има човек има и проблем.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Extremist Politics in Israel and Ukraine - Alastair Crooke, Alexander Mercouris and Glenn Diesen:
https://www.youtube.com/watch?v=0IKCo3MVW1o

Дълбок анализ на случващото се в момента по света и защо се случва !
Дори в рамките на една и съща държава, война на идеологии  ::)

Не искам да се самоизтъквам, малко след началото на войната в Украйна някъде тук писах че войната в най-дълбоката си същност е религиозна/цивилизационна  :o

Това беше по-скоро на концептуано ниво (нямах особено много факти) след последвалите събития и особено след това интервю, определено мога само да повторя казаното с още по-голяма убеденост !

Все още не съм изгледал анализа, затова ще коментирам само твоите думи.

Ако войната е религиозна, то е между две религии на Мамона. Но точно в този случай изглежда, че и двете (католицизъм/папизъм и гръцко кривославие) са на едната от страните. Значи не е религиозна.

Ако е цививилизационна, това, което ми предлага като алтернатива е китайски империализъм. Направо съм благодарен. На американците можем да ударим шамар и да ги спрем да правят глупости. Но с китайците нищо подобно не можем да сторим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Източника е важен дотолкова, доколкото може да му се има доверие. Компрометира ли се два пъти, повече не ми го цитирай. Един път се греши, втори път щом сам не си проверява информацията или лъже нарочно или е наивен глупак и затова е съмнителен.
За мен фактите са важни. Доколкото и те са факти. Такива са, чак когато се докажат от повече от един източник доказал, че заслужава доверие.

   И да допълня,смятам че е важно:

Никога и при никакви обстоятелства не съм оправдавал убийствата на хора,
независимо от кои са извършени.

Аз пък оправдавам убийството.
Понякога няма друго решение.
Колкото ии да е бил дзвер, Сталин е бил прав. Има човек - има проблем. Няма човек - няма проблем.
Някои хора съзнават, какво причиняват на другите и продължават въпреки това. Често с тях не може да се говори, точно поради споменатата от вас причина - фанатизъм. Единствения начин такъв да го спреш, е или да го затвориш доживот или да го гръмнеш. Да го затвориш има много негативи. Някои от тези нещастници имат достатъчно последователи, че да му вършат мръсната работа и отвътре.

   Винаги има решение.
Сталин няма как да е прав,ебахти и уродливия диктатор.

Между другото, Айзък Азимов (уважавам го,нищо,че е бил евреин) е казал:
"Насилието е последното убежище на некомпетентността !".
Евала му правя и за други неща: презирал е религиите,вкл. юдаизма.
Отказвал е ритуали като "бар-мицвах" и другите подобни мизерии ...

Често не съм на едно мнение със Спеца, но тук съм. Убийството никога не е решение. Живота винаги побеждава. Днес ще избиеш тези, които ти пречат. Утре ще се родят нови, ти ще си стар и болен, няма да можеш да ги убиеш. Ще дойде друг на твое място и той ще убива. И така безкрай.

Убийството не може да бъде решение за каквото и да било.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Няма абсолютно никакво значение, колко си компетентен.
С фанатик не можеш да разговаряш. Не можеш и с човек, който не иска да си признае, че е грешил. Нито с човек, който не те слуша. И когато се случи, този човек да има власт над теб, какво правиш? Губиш време и ресурси, да му покажеш, че си прав, а той греши ли? Да го накараш да вземе правилното решение ли? Никой с власт над теб няма да позволи да покаже на раята, че не е бил прав и да отстъпи. Да признае грешка.
Какво правиш с този човек? Той няма да отстъпи. От него обаче в голяма степен зависи както твоя живот, така и на тези след теб. Какво правиш тогава? Ходиш тридесет години на избори и се надяваш нещо да се промени ли? Ако това правиш, си тъпанар и идиот и напълно заслужаваш съдбата си. Съдбата си на роб.
Другия начин е, да вдигнеш революция или просто да го очистиш. Алтернативата? В последната минута на живота си да осъзнаеш, че си могъл да предприемеш нещо, а не да си постъпвал като наивен глупак цял живот. Защото така те билѝ възпитали, такива ти билѝ ценностите, така било̀ правилно… Всичко това са глупости. Резултата от бездействието ти ще го търпи твоето поколение, внуците и правнуците ти. Най-малко.
Убийството е вариант, когато нямаш други. А и нали сме християни. Ще го пратиш у дома, при Господ. При източника или кой както му харесва според вярванията му.

Все ми е едно, как звучи всичко това, но това е реалността.
« Последна редакция: Oct 14, 2023, 16:16 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Преди години имаше един скандал за тежка корупция в АПИ (Агенция пътна инфраструктура, пътното строителство). Казваше се „Батко и братко“. Схемата беше проста по балкански, каквито са всичките схеми на раз-Бойко и мутантите преди него. С две думи назначават шеф, който дава поръчките за асвалтиране на по-големия си брат.

Този човек заболя, седна на количка и накрая почина.

От тогава корупцията в АПИ не е спирала за секунда. Но това не значи, че физическите закони не действат за корупционерите.

Ако приемем, че политиците са лошите, ние не можем да ги победим в тяхната игра. Те я владеят отлично. Затова не трябва да сме като тях и не трябва да им сътрудничим. Колкото по-малко хора им се подчиняват, толкова губят властта си, каквито и закони да приемат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Политиците и техните хора - дето крадат парите с чували................
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Трябваше да се направи лустрация, и ДС уродите нямаше да имат такова влияние.
Сега щяхме да сме много по-добре ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Сега комунетата ли ти пречат - хехе. Някой ден ще дойдете на мойта, ама ще отнеме време. Ники - не го ли изядоха украинците този пердах дето го бълнуваш (тоя блицкрийг се попроточи малко). Ах, забравих, сега таман ще превземете Бахмут (пак). На Т-55ките са им наслагали едни мрежи отгоре като кошери (ама пак им хвърчат куполите). Рублата е под 1 Цент, ОЛП 13%. Путин се нагълта с Рупии продавайки нефта, сега се чуди какво да ги прави и откъде да вземе долари. "Хитрия" Путин, пак го измисли - всички фирми да си дават половината долари проходи от експорт в бюджета - най-новото законче. Сега ще трябва и закон за задължителното е?ане, щото и населението зачезва. Само акъл не знам откъде ше намерят.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Някога да съм се изказвал положително за ДС ?  :o
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
Ники - не го ли изядоха украинците този пердах дето го бълнуваш (тоя блицкрийг се попроточи малко). Ах, забравих, сега таман ще превземете Бахмут (пак). На Т-55ките са им наслагали едни мрежи отгоре като кошери (ама пак им хвърчат куполите). Рублата е под 1 Цент, ОЛП 13%. Путин се нагълта с Рупии продавайки нефта, сега се чуди какво да ги прави и откъде да вземе долари. "Хитрия" Путин, пак го измисли - всички фирми да си дават половината долари проходи от експорт в бюджета - най-новото законче. Сега ще трябва и закон за задължителното е?ане, щото и населението зачезва. Само акъл не знам откъде ше намерят.

Не разбрах питаш ли ме нещо, или правиш изявление.. Глупостите за блицкриг тръгнаха от американския генерал Мийли и оттам всичко из нета поде "Киев за три дня" - можеш да си го проследиш в мрежата. За телените мрежи по бронетехниката- огледай украинския сегмент на нета, в момента правят точно същите заварки на мрежи върху бронираните си машини, както и заварят по бордовете решетки- черпят руския опит за противодействие на кумулативни снаряди. Не е панацея, но работи при атака с боеприпас от типа на РПГ, или "Джавелин" (преносимите комплекси). Както и срещу дронове- камикадзе (т.е. срещу атакуващи с ниска скорост обекти) Взривателя сработва при досег с мрежата. Срещу "чист" противотанков снаряд файда нихт. Това се е правило още Втората световна война (и преди нея) - нарича се екраниране на бронята. Например през 1939 година съветските Т-28 в Зимната война, после немските PzKpfw IV 43-45 година.. но тогава са заварявали допълнителни листове отстрани на купола и отстрани по бордовете. Американците са закрепяли по бордовете на техните "Шърмани" М-4 дървени трупи. Не ги е спасявало от противотанкови снаряди, но е вършело работа срещу "Панцерфауст" и "Панцершрек". Сега - мрежи и решетки.
За Бахмут не те разбрах, украинците отдавна бяха изхвърлени оттам, сега същото ги чака и в Авдеевка.

Путин не го мисля, той умря поне шест-седем пъти  миналата година от рак и един куп други болести. И на руснаците им свършиха ракетите още преди година и половина. А в Украйна населението се увеличава ежеминутно.Тамошните нацистчета пак ще бягат в Канада и държавите от Латинска Америка, както през 1945 и следващите години.
« Последна редакция: Oct 15, 2023, 19:30 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
   Пак да попитам - какво стана с бруталния украински нацист,комуто
ръкопляскаха в Канадския парламент еврейския наркоман Зеленски и
педала Джъстин Трюдо.

   ЪЪЪ,реактивен,кво стана бе ?
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4651 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 71713 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx