Анкета

Въпрос: Лични мнения и препоръки

  • Wii U
    - 1 (20%)
    PlayStation 3
    - 3 (60%)
    Xbox 360
    - 1 (20%)

Общ брой гласове: 5

Автор Тема: Избор на игрова конзола  (Прочетена 1815 пъти)

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Избор на игрова конзола
« -: Jul 15, 2014, 10:45 »
Здравейте колеги :) Намирам се пред труден избор... Кое от посочените железа смятате за по-удачен избор на игрова конзола? Ще бъда благодарен на обосновани мнения. Ще се играят игри предимно от 2 или повече играчи (семейно) :) Телевизора в момента е нормално ЦРТ (RCA input), но с опция за смяна скоро с нещо лед/плазма (HDMI input).

Благодаря :)
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Избор на игрова конзола
« Отговор #1 -: Jul 15, 2014, 11:11 »
 Според мен Playstation 3 - ката, защото има доста оригинални игри втора употреба, които могат да бъдат играни онлайн напълно безплатно. По - издръжлива е от бокса.
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на игрова конзола
« Отговор #2 -: Jul 15, 2014, 11:46 »
От игри и конзоли за тях не разбирам, но за телевизора да ти пусна идеята да го замениш с проектор. LED проекторите харчат малко ток и смяната на лампата не ти е премисъл (след 20-30 000 часа ползване така или иначе вероятно ще си поискал нещо по-ново). Ако имаш хубава стена може да получиш задоволително качество на картината и без прожекционен екран (има и такива с функция за компенсиране цвета на стената), а по желание може да я боядисаш с прожекционна боя и ще получиш качеството на екрана, но на много по-ниска цена. В зависимост от лумените вероятно ще се налага понякога (а може и често, повечето LED проектори засега са с малко лумени) да затъмняваш частично или напълно стаята, но това е лесно постижимо в домашни условия, а получаваш възможност за много по-голяма картина и безкрайни smart възможности на същата цена, като среден клас 40-50 инчов smart телевизор.
Аз отдавна си мисля за проектор вкъщи, а напоследък даже съвсем сериозно, обаче текущо предлаганите LED проектори са с фиксиран (или много малък) zoom, а на мен ми се ще с един проектор да мога да прожектирам и на едната стена, където имам място за 90 инча, но трябва да се прожектира от 4-5 метра, и на другата стена, където имам място за 145 инча, но трябва да прожектирам от точно 3 метра. И тъй като намирам LED проектори, удовлетворяващи само по една от стените, му удрям яка мисъл за размествания, стойки (на пода или на тавана)... с надеждата междувременно да бъде произведен моят проектор :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на игрова конзола
« Отговор #3 -: Jul 15, 2014, 11:55 »
Благодаря за предложението, но в момента това не е на дневен ред :) Въпроса е конзолата поради простата причина, че един определен член от семейството дава зор :)
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на игрова конзола
« Отговор #4 -: Jul 15, 2014, 16:10 »
препоръчвам ти ПлейСтейшъна, щото освен, че е по-разпространен, а от там и по-добро обезпечение с игри и неща, имаш и емулатор, и ще можеш да си го емулираш на пецето :) а как ще го използваш там, това аз не зная, защото не съм правил опити :)
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Избор на игрова конзола
« Отговор #5 -: Jul 15, 2014, 18:20 »
не съм gamer, но около нова година си взех едно PS3 втора употреба в комплект с няколко игри просто да си цъкам от време на време :)
продавалника (а и не само там) е пълен с оригинални игри втора ръка на прилични цени.
има някаква абонаментна услуга за PS3-то (всъщност за PS по принцип), която аз лично не ползвам, но от там можеш да ползваш безплатни игри, с нови заглавия всеки месец.

п.п. вземай нещо с по-голям екран при първа възможност.
Активен

leonkwolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 94
  • Distribution: Lubuntu 14.04 LTS
    • Профил
Re: Избор на игрова конзола
« Отговор #6 -: Jul 15, 2014, 20:33 »
 Принципно съм РС геймър, но имам познати, които имат конзоли. Всичките до един са със Плейстейшън и не признават друга конзола. Стабилна и надеждна едва ли ще имаш проблеми.
 Само с едно нещо трябва да се внимава. При игрите, които могат да се модифицират от фенове, да не казвам голяма дума, 70-80% от модификациите са за РС версиите. Причината е, че конзолните версии се модифицират много трудно. Така че ако въпросния член на семейството смята да се запалва по модификации за любимите си игри, може да остане разочарован от ограничения избор.
Активен